Blog single

Sekmadienį Piediluko regatoje – dar 9 prizinės vietos

Italijoje baigėsi 2017 metų Piediluko regata, kurioje sekmadienį lietuviai savo sąskaitą papildė dar 9 apdovanojimais.

Suaugusiųjų varžybose šį kartą pavyko iškovoti 3 pirmąsias vietas.

Vyrų vienviečių varžybų finale Žygimantas Gališanskis distanciją įveikė per 7 min. 20,06 sek. ir antrojoje vietoje likusį Italijos atstovą aplenkė 1,56 sek.

Moterų porinių dviviečių varžybose olimpinės prizininkės Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė konkrentėms nepaliko visiškai jokių vilčių. Lietuvos komanda 2 km nuirklavo per 7 min. 11,07 sek. ir antrojoje vietoje likusias čekes aplenkė net 9,86 sek.

Lietuviai dominavo ir porinių keturviečių finale. Mūsų valtis, kurią irklavo Mindaugas Griškonis, Rolandas Maščinskas, Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius, finišą pasiekė per 5 min. 58,37 sek., o antrąją vietą užėmę italai atsiliko 4,59 sek.

Mūsų medalių kraitį papildė ir abi vaikinų porinės dvivietės. Aurimas Adomavičius su Martynu Džiaugiu (6:33,89) finišavo antri, o Armandas Kelmelis su Giedriumi Bieliausku (6:39,40) – treti. Nugalėtojais antrą dieną iš eilės tapę italai Filippo Mondelli ir Luca Rombaldi trasoje sugaišo 6 min. 63,14 sek.

Kitoms mūsų įguloms lemiamuose plaukimuose varžovų aplenkti nepvyko – užimtos 6-osios vietos. Taip savo pasirodymą moterų vienviečių finale užbaigė Aistė Andrulevičiūtė (8:54,27) ir vyrų keturvietė be vairininko, kurią irklavo Saulius Ilonis, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Karolis Kamarauskas (6:34,28).

Paskutinę Piediluko regatos dieną Lietuvos rinktinės sąskaitą prizinėmis vietomis papildė ir jaunimo kategorijoje varžęsi irkluotojai.

Merginų dviviečių be vairininkės rungtyje vėl niekas neprilygo Kamilei Kralikaitei ir Vytautei Urbonaitei (8:03,93), Eglė Bezzubovaitė finišavo antra vienviečių finale (8:43,76), merginų porinių dviviečių varžybose Ieva Medelinskaitė ir Evelina Butrimavičiūtė (7:46,77) taip pat užėmė antrąją vietą, o Raminta Morkūnaitė ir Viktorija Vareikaitė (7:51,49) – trečiąją.

Vienviečių finaluose taip pat dalyvavę Martynas Vaitkevičius (7:59,05) ir Gabija Vogulytė (9:26,70) užėmė 5-ąsias vietas.