LIF – Lietuvos irklavimo federacija http://www.lif.lt Lietuvos Irklavimo Federacija Tue, 12 Mar 2024 10:37:43 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.18 Anapilin iškeliavo olimpinis vicečempionas Antanas Bagdonavičius http://www.lif.lt/anapilin-iskeliavo-olimpinis-vicecempionas-antanas-bagdonavicius/ Sat, 09 Mar 2024 13:24:34 +0000 http://www.lif.lt/?p=17771 Skaityti plačiau Anapilin iškeliavo olimpinis vicečempionas Antanas Bagdonavičius ]]> Eidamas 86-uosius metus mirė dviejų olimpinių medalių laimėtojas irkluotojas Antanas Bagdonavičius.

1938 m. birželio 15 d. Bobėnuose (Ignalinos raj.) gimęs vyras 1960-aisiais Romos olimpinėse žaidynėse kartu su porininku Zigmu Jukna iškovojo sidabro medalius dviviečių valčių su vairininku irklavimo varžybose. Jie tapo pirmaisiais Lietuvos irkluotojais, olimpinėse žaidynėse pasidabinusiais medaliais.

1964 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse A. Bagdonavičius su aštuonviete įgula su vairininku užėmė 5 vietą, o 1968-aisiais Meksike vėl grįžo ant podiumo ir pasipuošė bronziniu apdovanojimu.

Legendinio irkluotojo trofėjų lentynoje – taip pat ir trys Europos čempiono bei du vicečempiono titulai ir du planetos pirmenybių sidabro medaliai.

1960 ir 1961 metais kartu su Z. Jukna A. Bagdonavičius buvo pripažinti geriausiais Lietuvos metų sportininkais, o 2018-aisiais geriausiųjų Vilniaus miesto sportininkų apdovanojimuose pripažintas Metų sporto legenda.

Reiškiame užuojautą artimiesiems.

Atsisveikimas su velioniu vyks kovo 12 d. nuo 16 iki 21 val. ir kovo 13 d. nuo 9 iki 12 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, 3 salė). Urna bus išnešama kovo 13 d. 12 val.

]]>
V.Prušinskui įteiktas LTOK kilnaus sportinio elgesio apdovanojimas http://www.lif.lt/v-prusinskui-iteiktas-ltok-kilnaus-sportinio-elgesio-apdovanojimas/ Thu, 29 Feb 2024 14:41:04 +0000 http://www.lif.lt/?p=17761 Skaityti plačiau V.Prušinskui įteiktas LTOK kilnaus sportinio elgesio apdovanojimas ]]> Ketvirtadienį Vilniuje buvo pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusiose ceremonijos metu šešių nominacijų nugalėtojams apdovanojimus įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė.

„Džiaugiuosi, kad jau daug metų apdovanojame žmones, įkvepiančius ne tik savo sportiniais laimėjimais ir rezultatais, bet ir sąžiningu bei garbingu sportiniu elgesiu. Olimpinės vertybės – pagarba, draugystė, tobulėjimas – yra neatsiejama sporto dalis. Ačiū, kad savo pavyzdžiu prisidedate prie jų sklaidos“, – D. Gudzinevičiūtė

29-ą kartą LTOK surengtuose apdovanojimuose pagerbti šių nominacijų herojai – „Už viso gyvenimo nuopelnus“, „Kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“, „Fair Play organizacija“, bet šių metų naujovė – „Fair Play sklaida“.


„Kilnaus poelgio“ nominacijoje nugalėtoju paskelbtas Virgilijus Prušinskas.

Lietuvos irkluotojas praėjusiais metais pradėjo siekti trenerio specialybės ir iškart atskleidė savo vertybes. Jaunas treneris negaili savo laiko ir energijos bei treniruoja paralimpinės rungties irkluotoją, parengė jį pirmosioms varžyboms bei kartu toliau siekia rezultatų tarptautiniuose čempionatuose.

„Labai netikėtas įvertinimas ir tikrai nesijaučiu darydamas kažką ypač kilnaus. Kaip pradedantis treneris, džiaugiuosi galėdamas jau kaupti darbo patirtį. Mane motyvuoja auklėtinio atsidavimas, sporto suderinimas su šeima ir darbu. Mano pareiga yra jam tiesiog padėti siekti savo svajonės. Pats iš sporto išėjau dėl traumos, bet viliuosi, kad tik laikinai“, – šypsojosi V. Prušinskas.

Visus nominantus analizavo ir vertino Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komisija, kuri iš būrio kandidatų išrinko kiekvienos nominacijos laureatus.

„Galima pastebėti, kad čia dažniausiai įvertinami žmonės, kurie dirba ne visai patogiai. Turbūt paprasčiau yra dirbti su gabiais ir rezultatų norinčiais siekti žmonėmis, bet „Fair play“ bendruomenė yra tokia, kuri ne tik siekia rezultato, bet ir suteikia galimybę sportuoti neįgaliems žmonėms, sujungia visus į vieną būrį. Šis žmogiškumas mus labai džiugina, nes ta neįgaliųjų atskirtis nuo visuomenės prieš kažkiek metų buvo daug didesnė“, – kalbėjo A. Skujytė.

Lietuvos „Fair Play“ komiteto prezidentė pasidžiaugė, kad šie apdovanojimai leidžia pagerbti tuos žmones, kurie dažnai nesistengia girtis ir rodytis prieš visuomenę, o tyliai ir kantriai dirba vedami geros širdies.

Lietuvoje kilnaus sportinio elgesio judėjimas vystomas nuo 1993 metų. Per pastaruosius metus nemažai nuveikta skleidžiant kilnaus elgesio vertybes šalyje ir siekiant žmogui tarnaujančio humaniško sporto.

]]>
Pirmieji sezono startai – Graikijoje ir Ispanijoje: „Sportininkai yra patobulėję“ http://www.lif.lt/pirmieji-sezono-startai-graikijoje-ir-ispanijoje-sportininkai-yra-patobuleje/ Tue, 27 Feb 2024 06:55:31 +0000 http://www.lif.lt/?p=17753 Skaityti plačiau Pirmieji sezono startai – Graikijoje ir Ispanijoje: „Sportininkai yra patobulėję“ ]]> Po dviejų treniruočių stovyklų – pirmieji varžybiniai startai. Svarbiausiems 2024 metų čempionatams besiruošiantys Lietuvos irkluotojai savaitgalį dalyvavo varžybose Graikijoje ir Ispanijoje.

Stovyklą Turkijoje užbaigę Lietuvos rinktinių kandidatai praėjusią savaitę persikėlė kitapus Egėjo jūros ir Maratono mieste vykusioje Graikijos federacijos tarptautinėje pavasario regatoje varžėsi su sportininkais iš Švedijos, Uzbekistano, Kipro, Graikijos, Serbijos ir Turkijos.

„Šios varžybos – puiki treniruotė. Toks formatas leidžia išbandyti daug galimybių, variantų, pasižiūrėti skirtingas kombinacijas bei patiems sportininkams labiau atsiskleisti“, – vertino rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.

Pirmą varžybų dieną 13 įgulų pateko į varžybų A finalus, o antrąją A finaluose startavo 10. Abi dienas iškovotos 5 prizinės vietos.

„Du mėnesius praleidome treniruočių stovyklose Turkijoje, kur buvo atliktas produktyvus darbas – matosi, kad sportininkai yra patobulėję. Dar reikės po varžybų išsistudijuoti rezultatus, bet bent iš techninių dalykų, valties judėjimo – tikrai nuteikia teigiamai. Kovingumas buvo aukščiausio lygio, visi padarė maksimaliai, ką galėjo, o man šiai dienai ir svarbiausia pamatyti, kaip sportininkai realizuoja savo individualias savybes“, – pabrėžė M. Masilionis.

Tuo metu kartu su treneriu Kęstučiu Kebliu stovyklavę Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis Banjoleso mieste be konkurencijos startavo Ispanijos pavasario atrankos varžybose.

„Šis startas buvo treniruočių pobūdžio, kad pamatytume, kaip dabar jaučiamės po didelio krūvio 2 km distancijoje – pasimatė, kad judame teisinga linkme, ir taip pat pasimatė, kur dar reikia patobulėti. Buvo labai geras testas“, – pasakojo K. Keblys.

Šiuo metu Lietuvos irklavimo rinktinė ruošiasi Europos čempionatui, kuris balandžio 25-28 dienomis vyks Vengrijoje. Vėliau laukia finalinė atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes bei startai jose.

Kol kas bilietus į svarbiausią pasaulio sporto renginį yra iškovojusios keturios Lietuvos įgulos – vyrų ir moterų vienvietės bei moterų porinė ir pavienė dvivietės.

„Aš labai norėčiau visus nustebinti dar didesniu irkluotojų skaičiumi olimpinėse žaidynėse“, – apie tikslus kalbėjo vyr. treneris.

Kartu su suaugusiųjų rinktinės nariais tiek treniruočių stovyklose prakaitą liejo, tiek varžybose startavo ir jaunimas. 20 irkluotojų grupėje šiuo metu yra ir septyni U23 rinktinės nariai bei viena U19 rinktinės atstovė.

Nors pagrindiniai šių atletų startai – vasarą ir rudenį vyksiantys U19 ir U23 Europos bei pasaulio čempionatai, M. Masilionis mano, kad kai kuriuos iš jų bus galima išvysti ir tarptautinėse suaugusiųjų varžybose.

„Jaunimas treniruojasi kartu, puikiai įsiliejo į komandą ir deda visas pastangas, kad pasivytų suaugusiųjų lygį ar net sudaryti konkurenciją. Su jaunimu turime didelius tikslus, tad stengiamės juos ugdyti, kad pavyktų išvykti ir į suaugusiųjų Europos čempionatą bei papildomas olimpines atrankas. Ir šios varžybos parodė, kad jaunimas yra tikrai pasitempęs. Esu patenkintas jų supratimu, požiūriu į irklavimą, ir jų rezultatai auga“, – pagyrų negailėjo specialistas.

Lietuvių rezultatai varžybų Graikijoje A finaluose:

Pirma diena

Vyrų vienvietė

3 vieta. Giedrius Bieliauskas – 8:07,04 min.

Moterų vienvietė

3 vieta. Donata Karalienė – 9:21,35 min.
4 vieta. Viktorija Senkutė – 9:22,63 min.
5 vieta. Ieva Adomavičiūtė – 9:27,28 min.
8 vieta. Ugnė Juzėnaitė – 9:44,44 min.

Moterų vienvietė (jaunimo grupė)

6 vieta. Gabrielė Kančiūtė – 11:27,53 min.

Vyrų pavienė dvivietė

2 vieta. Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas – 7:31,64 min.

Moterų porinė dvivietė

1 vieta. Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – 7:45,62 min.
3 vieta. Ugnė Juzėnaitė ir Saulė Kryzevičiūtė – 7:54:21 min.
5 vieta. Viktorija Senkutė ir Raminta Morkūnaitė – 8:02,00 min.
7 vieta. Martyna Kazlauskaitė ir Ieva Adomavičiūtė – 8:09,71 min.

Vyrų porinė dvivietė

7 vieta. Povilas Stankūnas ir Žygimantas Gališanskis – 7:08,03 min.
8 vieta. Dominykas Jančionis ir Giedrius Bieliauskas – 7:13,44 min.

Antra diena

Vyrų vienvietė

5 vieta. Giedrius Bieliauskas – 7:39,08 min.

Moterų vienvietė

2 vieta. Viktorija Senkutė – 8:19,19 min.
4 vieta. Ieva Adomavičiūtė – 8:26,46 min.
6 vieta. Donata Karalienė – 8:29,31 min.
7 vieta. Dovilė Rimkutė – 8:32,50 min.

Moterų vienvietė (jaunimo grupė)

4 vieta. Gabrielė Kančiūtė – 9:32,62 min.

Vyrų pavienė dvivietė

3 vieta. Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas – 7:02,93 min.

Moterų porinė dvivietė

2 vieta. Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – 7:41,23 min.

Vyrų porinė keturvietė

3 vieta. Benas Paunksnis, Rokas Jakubauskas, Saulius Aušbikavičius ir Jonas Saparavičius – 6:29,04 min.

Moterų porinė keturvietė

1 vieta. Martyna Kazlauskaitė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė, Saulė Kryževičiūtė – 7:08,68 min.

]]>
Lietuvos sporto apdovanojimai: metų treneris – Virgaudas Leknickas, metų komanda – Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė http://www.lif.lt/lietuvos-sporto-apdovanojimai-metu-treneris-virgaudas-leknickas-metu-komanda-donata-karaliene-ir-dovile-rimkute/ Fri, 22 Dec 2023 07:56:38 +0000 http://www.lif.lt/?p=17731 Skaityti plačiau Lietuvos sporto apdovanojimai: metų treneris – Virgaudas Leknickas, metų komanda – Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė ]]> Ketvirtadienį Vilniuje raudonu kilimu žengė mūsų šalies sporto žvaigždės. Prestižinėje Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonijoje pagerbti geriausi 2023 metų olimpinio ir paralimpinio sporto atstovai.

„Noriu pasidžiaugti jumis visais – ne tik tais, kurie bus apdovanoti, bet ir visais nominuotaisiais. Turime daug svarbių sukakčių. Tai – 35 metai, kaip atkurtas Tautinis olimpinis komitetas, kitais metais švęsime olimpinio judėjimo šimtmetį, bet kas man atrodo itin svarbu ir ypač svarbu šiais laikais – mūsų sportininkai yra teisingoje istorijos pusėje. Jie žino, kas yra principai, vertybės.

Norėčiau nulenkti galvą prieš sportininkus ir pasakyti, kad tik jūs vieni ir jūsų treneriai žinote, kiek išliejate prakaito, kiek skiriate rytmečių, vakarų ir dienų tam, kad būtų rezultatai, kuriais džiaugiamės. Taip pat noriu padėkoti ir išreikšti savo pagarbą treneriams, kurių pasiaukojimas, žinių perdavimas ir, svarbiausia, tikėjimas savo auklėtiniais daro stebuklus.

Ir, žinoma, norisi palinkėti, kad taip iškilmingai palydėdami 2023-iuosius ir įžengdami į 2024-uosius mes pasiektume daug naujų pergalių – jūs pasiektumėte, o tuo pačiu taptumėte įkvėpimu visiems“, – susirinkusiuosius sveikino prezidentas Gitanas Nausėda.

Šiemet apdovanojimuose paminėtos ir Lietuvos olimpinei bendruomenei reikšmingos progos: šiais metais buvo minima Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) 35 atkūrimo metinių sukaktis, o 2024-aisiais ne tik vyks Paryžiaus olimpinės žaidynės, bet ir bus švenčiamas olimpinio judėjimo Lietuvoje šimtmetis.

„Ši šventė – reta galimybė suburti sporto bendruomenę ir padėkoti už šiais metais nuveiktus darbus. Dėkojame ne tik sportininkams, bet ir visiems, kurie padeda siekti rezultato ir garsinti Lietuvą. Kiti metai – olimpiniai, todėl mums visiems noriu palinkėti dar daugiau olimpinių kelialapių, o sportininkams – kantrybės, ištvermės ir sveikatos. Jūs savo pavyzdžiu įkvepiate ne tik sporte, bet ir gyvenime vadovautis olimpiniais principais“, – LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

„Paralimpinio judėjimo misija yra siekti įtraukios visuomenės per sportą. Šįvakar čia matome kaip svajonė tampa realybe – jau ne pirmus metus paralimpiečiai ir olimpiečiai pergales švenčiame drauge. Noriu padėkoti, kad galime būti kartu. Ačiū kiekvienam sportininkui, treneriui, gydytojui, kineziterapeutui, asistentui, administratoriui už visų jūsų darbą. Jūs nukalėte pergales kartu. Ačiū paralimpinio ir viso Lietuvos sporto partneriams ir rėmėjams. Jūsų indėlis į Lietuvos pergales yra esminis“, – sakė LPAKprezidentas Mindaugas Bilius.

Pasveikinti laureatų į „Litexpo“ susirinko gausi sporto bendruomenė – ne tik atletai, jų komandos nariai, sporto federacijų nariai, bet ir švietimo, mokslo, kultūros atstovai, politikai, diplomatai, meno pasaulio atstovai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, sveikindamas sportininkus su šiemet iškovotomis pergalėmis, dėkojo jiems ir treneriams ne tik už džiaugsmą ir pasididžiavimą, kurį teikia jų laimėjimai, bet ir už demonstruojamą pavyzdį. „Ačiū jums už džiaugsmą, už pasididžiavimą savo šalimi, kurį teikia jūsų pergalės – tada mes visi jaučiamės didesni, stipresni. Svarbu ne tik pergalės, medalių kolekcijos, bet ir jūsų pavyzdys – siekti daugiau, svajoti drąsiau, eiti į priekį, ypač kai tai nebūna nei labai lengva, nei paprasta. Nuoširdus ačiū jums“, – sakė ministras.

LTOK, LPAK ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) organizuojamame renginyje iš viso buvo išdalinta 11 apdovanojimų, iš kurių 5 skirti olimpinio, 5 – paralimpinio sporto laureatams, taip pat išskirtinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Tiek olimpinio, tiek paralimpinio sporto laureatai vertinti „Metų sportininko“, „Metų sportininkės“, „Metų komandos“, „Metų trenerio(-ės)“, „Metų proveržio“ kategorijose.

Šventinį vakarą buvo patikėta vesti patyrusiems televizijos grandams – Martynui Starkui ir Vytarui Radzevičiui. Renginyje skambėjo jau istorija tapusios, sportui sukurtos dainos: grupė „Skamp“ priminė savo seną kūrinį „Sportas“, Vidas Bareikis atliko savą ŽAS dainos „Mes nugalėsim!“ versiją, legendinė estrados dainininkė Irena Ulvydaitė dainą „Skrieja kamuolys“ atliko su Dileta Meškaite-Kisieliene. Šia proga į didžiąją seną su savo žymiąją „Dabar arba niekada“ sugrįžo grupė „B‘Avarija“. Pasirodymus nuspalvino oro, gatvės akrobatų pasirodymai.

UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS

Už viso gyvenimo nuopelnus šiemet apdovanota buvusi krepšininkė, viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių Angelė Rupšienė. Monrealio (1976) ir Maskvos (1980) vasaros olimpinėse žaidynėse ji iškovojo aukso medalį, laimėjo auksą trijuose Europos ir dvejuose pasaulio čempionatuose. Jai taip pat skirta advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ įkurto Kazimiero Motiekos fondo piniginė premija. A. Rupšienei apdovanojimą įteikė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

METŲ TRENERIS

Olimpinio sporto metų treneriu tapo irkluotojų treneris Virgaudas Leknickas. Jo treniruojamos Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė tapo pasaulio ir Europos vicečempionėmis ir pelnė kelialapį į olimpines žaidynes. Kartu su jomis į Paryžių vyks ir kita šio specialisto treniruojama pora Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė. Treneriui apdovanojimą įteikė aktorė ir atlikėja Inga Jankauskaitė.

Į metų trenerio vardą taip pat pretendavo Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinių treneris Dainius Novickas, disko metikų Mykolo ir Martyno Aleknų treneris Mantas Jusis.

Geriausio paralimpinio judėjimo trenerio vardas atiteko Deimantui Jusiui. 2023 m. pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Paryžiuje D. Jusio auklėtiniai sudarė trečdalį Lietuvos rinktinės –komandai atstovavo septyni jo auklėtiniai. Šiauliuose D. Jusys turi kelias dešimtis auklėtinių su negalia. Apdovanojimą D. Jusiui įteikė dirigentas Vytautas Miškinis.

Paralimpinio sporto Metų trenerio kategorijoje nominuoti buvo Lietuvos vyrų golbolo rinktinės treneris Klaidas Janeika ir kaunietė Teresė Nekrošaitė, treniruojanti tris paralimpinės rinktinės lengvaatlečius.

METŲ KOMANDA

Olimpinio sporto metų komanda išrinktas irkluotojų Donatos Karalienės ir Dovilės Rimkutės duetas. Porinę dvivietę valtį irkluojančios sportininkės svarbiausiose metų varžybose dukart pasipuošė sidabro medaliais – vicečempionėmis tapo ir Europos, ir planetos pirmenybėse. Be to, ši įgula iškovojo Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Nugalėtojams apdovanojimą įteikė Vakarų laivų gamyklos generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Metų komanda pretendavo tapti ir Lietuvos moterų 3×3 krepšinio rinktinė (krepšininkės Kamilė Nacickaitė, Giedrė Labuckienė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė) bei baidarių ir kanojų irkluotojai (Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja).

Paralimpinio sporto metų komanda pripažinta Lietuvos vyrų golbolo rinktinė, vos prieš kelias dienas iš Europos čempionato Juodkalnijoje atsivežusi sidabro medalius. „Sugauto vėjo“ statulėlė apdovanojimų scenoje įteikta Klaido Janeikos ir Aurimo Skinulio treniruojamai komandai, kuriai atstovauja Nerijus Montvydas, Genrikas Pavliukianecas, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Juozas Eigminas. Metų paralimpinę komandą paskelbė naujųjų LPAK mecenatų vadovai – TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė ir „BITĖ Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas.

Metų komandos kategorijoje į apdovanojimą pretendavo dar dvi paralimpinio sporto ekipos – Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė ir Lietuvos vyrų vežimėlių krepšinio komanda.

METŲ PROVERŽIS

Olimpinio sporto metų proveržiu tapo paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Tinklininkių duetas Europos čempionate užėmė 5-ą vietą, o planetos pirmenybėse į istorinius Lietuvos metraščius įrašė pirmąsias pergales. Dvi japonių poras nugalėjusios Monika ir Ainė galutinėje įskaitoje finišavo rekordinėje – 17-oje – pozicijoje. Nugalėtoją paskelbė nuomonės formuotoja Dovilė Filmanavičiūtė.

Į šią nominaciją taip pat pretendavo lengvaatletė Greta Karinauskaitė ir irkluotoja Viktorija Senkutė.

Metų proveržio kategorijoje statulėlė „Sugautas vėjas“ įteikta paralimpinės rinktinės triatlonininkui Ernestui Česoniui. Jis šiemet iškovojo bronzos medalį para triatlono pasaulio taurės etape Prancūzijoje. Ernestas sėkmingai varžėsi ir namie – užėmė trečią vietą Lietuvos triatlono taurės bendroje sprinto rungties įskaitoje, varžydamasis su negalios neturinčiais sportininkais. Nugalėtoją paskelbė švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas.

Į paralimpinio sporto Metų proveržio apdovanojimą pretendavo Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė ir jaunasis paralimpinės ekipos plaukikas iš Kauno Simonas Žvirblis, treniruojamas Birutės Statkevičienės.

METŲ SPORTININKAS

Olimpinio sporto Metų sportininkų antrus metus iš eilės tapo lengvaatletis Mykolas Alekna. Disko metikas pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tapo Europos iki 23 metų čempionu bei pagerino šių varžybų rekordą, iškovojo pirmąjį karjeroje olimpinį kelialapį. Balandžio pabaigoje jis diską nusviedė net 71 m, taip užfiksuodamas 18-ą rezultatą per visą šios rungties istoriją. Nugalėtojui apdovanojimą įteikė prezidentas Gitanas Nausėda.

Į šį apdovanojimą dar pretendavo plaukikas Danas Rapšys ir lengvaatletis Andrius Gudžius.

Paralimpinio judėjimo Metų sportininku pirmą kartą išrinktas žiemos sporto atstovas – snieglentininkas Rapolas Micevičius. Vietos 2026 m. Milano ir Kortinos d‘Ampeco žiemos žaidynėse siekiantis Rapolas iškovojo Europos taurę ir užėmė penktą vietą pasaulio čempionato Ispanijoje snieglenčių kroso rungtyje. Nugalėtoją paskelbė choreografė, dėstytoja, šokių mokytoja Andželika Cholina.

Metų sportininko kategorijoje buvo nominuotas dukart šio apdovanojimo laimėtojas, paralimpinės rinktinės plaukikas Edgaras Matakas, treniruojamas Ramūno Leono. Taip pat Algio Mečkovskio auklėtinis, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

METŲ SPORTININKĖ

Metų sportininke išrinkta olimpinio sporto atstovė breiko šokėja Dominika Banevič. Šešiolikmetė Lietuvos olimpinė viltis, kuri šiemet tapo tiek Pasaulio, tiek Europos čempionate, o Europos žaidynėse iškovojo bronzą. Breiko pasaulį sudrebinusi Dominika kišenėje jau turi bilietą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Ją apdovanojo atlikėjas Marijus Mikutavičius.

Į šį apdovanojimą pretendavo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir plaukikė Rūta Meilutytė. Ji bus paskelbta žurnalo „Stilius“ metų moterimi.

Paralimpinio judėjimo Metų sportininke antrus metus iš eilės pripažinta Raimeda Bučinskytė. Lietuvos paralimpinės rinktinės šaulė šiais metais Nyderlanduose vykusiame Europos para čempionate iškovojo sidabro medalį ir pelnė Lietuvai pirmą bilietą į 2024 m. vasaros paralimpines žaidynes. Raimeda – pirmoji šaulė Lietuvos istorijoje, patekusi į paralimpines žaidynes. Ją apdovanojo LPAK prezidentas M. Bilius.

Metų sportininkės kategorijoje buvo nominuotos dar dvi paralimpinės komandos sportininkės – pernai „Sugauto vėjo“ statulėlę iškovojusi lengvaatletė, disko metikė Oksana Dobrovolskaja, treniruojama Teresės Nekrošaitės, o taip pat maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė, treniruojama Jono Žakaičio.

Apdovanojimų olimpinio sporto nominantai buvo paskelbti lapkritį, juos išrinko Lietuvos sporto apdovanojimų Taryba, sudaryta iš ŠMSM, LTOK, LPAK, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovai.

Tarybos balsas sudarė 80 proc., likusius 20 proc. lėmė visuomenės balsas. Paralimpinio sporto laureatus išrinko Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.

ltok.lt tekstas

]]>
Uždarų patalpų irklavimo čempionate – Lietuvos rekordas http://www.lif.lt/uzdaru-patalpu-irklavimo-cempionate-lietuvos-rekordas/ Sat, 16 Dec 2023 20:09:33 +0000 http://www.lif.lt/?p=17720 Skaityti plačiau Uždarų patalpų irklavimo čempionate – Lietuvos rekordas ]]> „Paskaičiavau: man regis, nuo 2009-ųjų nesu pralaimėjusi uždarų patalpų irklavimo varžybų. Laimėti tikėjausi ir šįkart. Kito tikslo net nebuvo“, – prisipažino ir šiais metais Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionate triumfavusi Ieva Adomavičiūtė.

29-ų irkluotoja teigė prieš pirmenybes puikiai žinojusi savo bei konkurenčių pajėgumą.

„Tačiau nežinojau, per kiek laiko sugebėsiu įveikti 2000 metrų „Concept2“ treniruokliu, – sakė I. Adomavičiūtė. – Rezultatas puikus: pavyko pagerinti oficialų Lietuvos uždarų patalpų moterų rekordą“.

I.Adomavičiūtė distanciją įveikė per 6 min. 31,2 sek. Sidabrą iškovojo Viktorija Senkutė (6 min. 56,7 sek.), bronza pasipuošė Martyna Kazlauskaitė (7 min. 11,4 sek.).

„Džiaugiuosi, kad būtent gruodžio mėnesį pavyko pagerinti rezultatą. Specialiai šioms varžyboms nesirengiau, todėl buvo sunku prognozuoti, ko galima tikėtis, – sakė sportininkė. – Tiesą pasakius, apšilime jaučiausi kiek pavargusi, kūnas buvo sunkus, raumenys greitai „užsikalė“. Todėl jau buvau pradėjusi abejoti, ar pavyks parodyti gerą rezultatą. Supratau, kad tai gali būti nuovargis po stovyklos Turkijoje, kur tikrai stipriai dirbome su rinktine, ir ilgos kelionės namo. Atsigavimui prieš varžybas turėjome tik vieną dieną“.

Sulaukusi klausimo, ar po pirmenybių, lauks poilsis, I. Adomavičiūtė tik nusijuokė: „Turbūt juokaujate“.

„Susikoncentravus dirbu ir rengiuosi naujam sezonui, todėl pailsėsiu nebent sekmadienį, o vėliau pradėsiu individualias treniruotes“, – sakė I. Adomavičiūtė, priminusi, kad sausio pradžioje rinktinės nariai jau kels sparnus į stovyklą.

Vyrų čempiono titulu džiaugėsi Giedrius Bieliauskas (5 min. 56,1 sek.), sidabras atiteko Povilui Stankūnui (6 min. 2 sek.), bronza – Dominykui Jančioniui (6 min. 3,6 sek.).

Vaikinų jaunimo čempionu tapo Benas Paunksnis (6 min. 11 sek.). Sidabru ant krūtinės džiaugėsi Domantas Riauba (6 min. 12,6 sek.), bronzą iškovojo Saulius Aušbikavičius (6 min. 13,6 sek.). Merginų jaunimo amžiaus grupėje triumfavo Saulė Kryževičiūtė (7 min. 11,7 sek.), sidabras atiteko Augustei Šablinskaitei (7 min. 15,8 sek.), bronza – Gabijai Stankevičiūtei (7 min. 20,6 sek.).

Nemažai dėmesio sulaukė mėgėjų „lenktynės“, kuriose atletai varžėsi 700 metrų distancijoje. Auksą iškovojo buvęs irkluotojas, olimpietis Aurimas Adomavičius (1 min. 54,5 sek.), sidabras atiteko Arminui Miežiečiui (2 min. 00,1 sek.), bronza – Daliui Rybko.

Moterų mėgėjų varžybas laimėjo Viktorija Vareikaitė (2 min. 26,1 sek.), sidabras atiteko Monikai Miliauskaitei, bronza – Ingai Aukselytei.

Visus rezultatus galite rasti čia: https://rb.gy/hcx99b

]]>
Darbo pasiūlymas: LIF ieško irklavimo trenerio http://www.lif.lt/darbo-pasiulymas-lif-iesko-irklavimo-trenerio/ Wed, 06 Dec 2023 13:23:45 +0000 http://www.lif.lt/?p=17706 Skaityti plačiau Darbo pasiūlymas: LIF ieško irklavimo trenerio ]]> Lietuvos irklavimo federacija ieško irklavimo trenerio, darbui su Lietuvos irklavimo rinktine.

Reikalavimai darbuotojui:

  • Turintis atitinkamą išsilavinimą trenerio veiklos vykdymui;
  • Ne mažesnė nei 2 metų aukšto meistriškumo sportininkų treniravimo patirtis;
  • Galimybė dalyvauti aukšto meistriškumo sporto treniruočių stovyklose užsienyje;
  • Anglų kalbos žinios;
  • Profesionalumas;
  • Puikūs bendravimo įgūdžiai;
  • Gebėjimas dirbti komandoje;
  • Atkaklumas;
  • Stipri motyvacija.

Darbdavys siūlo:

  • Laiku mokamą, motyvuojantį atlyginimą;
  • Galimybę tobulėti, augti bei prisidėti prie irklavimo plėtros Lietuvoje;
  • Profesinio tobulėjimo ir karjeros galimybes;
  • Dinamišką darbą;
  • Atlygį nuo 1200 Eur „į rankas“ atsižvelgiant į trenerio kvalifikaciją ir patirtį.

CV ir motyvacinį laišką teikti iki 2023 m. gruodžio 17 d. el. paštu info@lif.lt

]]>
„Concept2 Challenge” varžybos pakurstė čempioną ir Lietuvos funkcinio sporto žvaigždę http://www.lif.lt/concept2-challenge-varzybos-pakurste-cempiona-ir-lietuvos-funkcinio-sporto-zvaigzde/ Tue, 05 Dec 2023 09:44:08 +0000 http://www.lif.lt/?p=17703 Skaityti plačiau „Concept2 Challenge” varžybos pakurstė čempioną ir Lietuvos funkcinio sporto žvaigždę ]]> „Praėjusiais metais į čempionatą vykau nepasirengęs, bet pavyko laimėti“, – nusišypsojo Artūras Siniakovas, pernai triumfavęs atviro Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionato mėgėjų klasėje.

Pernai 1000 metrų distanciją atletas įveikė per 2 min. 58,3 sekundės. Šiais metais gruodžio 16 dieną Vilniuje, „NBA Basketball School“ arenoje, vyksiančiose „Concept2 Challenge“ varžybose mėgėjai varžysis 700 metrų distancijoje, todėl A. Siniakovas nusprendė mesti sau kiek rimtesnį iššūkį ir dalyvaus elito varžybose, kuriose lauks 2000 metrų distancija.

„Noriu sužinoti, ką galiu nuveikti šioje distancijoje, – sakė A. Siniakovas. – Turiu išsikėlęs sau labai aukštą asmeninį tikslą – galvoju „išlipti“ iš 6 minučių. Reiškia, tai bus kova su savimi. Noriu sužinoti, ar galiu tai padaryti, ar nesu užsikėlęs kartelę per aukštai“.

Šįkart sportininkas pripažįsta, kad pasirengimas „Concept2 Challenge“ varžyboms – ypatingai rimtas.

„Treniruotės yra visos skirtingai sunkios, – sakė A. Siniakovas. – Nuolat tenka kovoti prieš skaičius treniruoklio ekrane. Su kiekviena treniruote reikia juos gerinti, nors ne visada tai ir pavyksta. Kiekvieną dieną sau primenu, kad tikslas aukštas, tad turiu kiekvienoje treniruotėje atsiduoti maksimaliai, kiek galiu, kad žinočiau, jog viską padariau, ką galėjau padaryti dėl savo tikslo“.

Tarp būsimų varžybų dalyvių – ir viena Lietuvos funkcinio sporto lyderė Kornelija Dūdaitė.

„Kaip ir kiekvienas žmogus atėjęs į CrossFit’o treniruotes, esu sėdėjusi ant „Concept2“ treniruoklio, – nusišypsojo sportininkė, besirengianti 700 metrų distancijai. – Bet kaip ir daugumos mano sporto šakos atstovų, turiu labai komplikuotą santykį su juo, kurį norisi pagerinti, nes irklavimas asocijuojasi tik su kančia“.

K. Dūdaitė teigė, kad jaudinasi prieš kiekvienas varžybas. „Ar tai online atranka, ar pasaulio čempionatas, – teigė sportininkė. – Kadangi žinau, kaip jausiuosi, stengiuosi tą jaudulio kirbėjimą laikyti savyje ir juo pasinaudoti starte, kad vėliau niekas manęs nespėtų pasivyti. Kadangi nesu irkluotoja, į varžybas keliauju su paprastu tikslu – pažiūrėti į profesionalus, išmokti naudingų dalykų ir paploti už save geresniems. Netyčia esu dalyvavusi „Concept2“ irklavimo sprinto rungtyje su kolega prieš kelerius metus. Sulaukėme labai daug pagalbos iš šono, nes irkluotojai labai draugiški ir palaikantys. Žinau, kad varžybose susirinks visas elitas, tikrai bus, į ką pažiūrėti, iš ko pasisemti paslapčių, kaip protingiau išnaudoti tą aparatą“.

Sportininkė net neabejojo, kad „Concept2“ varžybose visi turi savo taktikas.

„Bet mėgėjų distancija yra labai įdomi – per ilga, kad būtų sprintas, bet per trumpa, kad galėtum vadinti ilga, – pečiais traukė K. Dūdaitė. – Vadinasi, kančios bus nemažai, bet mes CrossFit’e prie to esame įpratę. Sakoma, jei po finišo nesijauti blogai, neatidavei visko“.

Primename, kad „Concept2 Challenge“ varžybose jaunieji sportininkai (iki 15 metų) varžysis 500 m distancijoje, mėgėjai – 700 m, septyniolikmečiai bei meistrai – 1000 m, o jauniai, jaunimas ir elitas – 2000 m distancijose.

]]>
Irkluotojai su nekantrumu laukia „Concept2 Challenge“ varžybų http://www.lif.lt/irkluotojai-su-nekantrumu-laukia-concept2-challenge-varzybu/ Thu, 16 Nov 2023 10:21:29 +0000 http://www.lif.lt/?p=17693 Skaityti plačiau Irkluotojai su nekantrumu laukia „Concept2 Challenge“ varžybų ]]> „Manau, laukia vienas įdomiausių uždarų patalpų irklavimo čempionatų, – net nesuabejojo irkluotoja Ieva Adomavičiūtė, prabilusi apie gruodį Vilniuje įvyksiančias „Concept2 Challenge“ varžybas.

Gruodžio 16 dieną Vilniuje „NBA Basketball School“ arenoje įvyks Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionatas, šiais metais įgijęs naują pavadinimą. Pirmą kartą Lietuvos irklavimo istorijoje pirmenybės keliamos iš Trakų į sostinę ir tampa „Vilnius 700“ renginių ciklo dalimi.

Jaunieji sportininkai (iki 15 metų) varžysis 500 m distancijoje, mėgėjai – 700 m, septyniolikmečiai bei meistrai – 1000 m, o jauniai, jaunimas ir elitas – 2000 m distancijose.

„Labai džiaugiuosi, kad bus mėgėjų grupė, bus įdomu pažiūrėti, – sakė šiais metais čempionės titulą ginsianti I. Adomavičiūtė. – Tikriausiai labiau pergyvenu dėl sužadėtinio ir brolio, kurie taip pat dalyvaus, nei dėl savęs. Kol oro sąlygos leidžia irkluojame ant vandens, tad nesigauna praleisti labai daug laiko ant „Concept2“ treniruoklio. Tačiau orai blogėja, teks vis daugiau laiko leisti su treniruokliu“.

I. Adomavičiūtė atvira – varžybose norėtųsi pagerinti savo ir Lietuvos moterų rekordą. „Tačiau Lietuvos rekordas buvo fiksuotas balandį, kuomet buvau labai geros sportinės formos. Dabar? Neseniai pradėjome rengtis naujam sezonui, todėl forma nėra pati geriausia – nėra greičio, – nusišypsojo irkluotoja. – Tikiuosi, iki gruodžio 16 dienos patobulėsiu“.

Pasak daugkartinio Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempiono Dovydo Nemeravičiaus, pergalę lemia fizinis pasirengimas.

Šiais metais irkluotojas negalės dalyvauti čempionate – bus išvykęs į treniruočių stovyklą Italijoje.

„Gaila, kad negalėsiu dalyvauti. Tikrai norėčiau pratęsti pergalių seriją, – sakė D. Nemeravičius. – Kitiems dalyviams palinkėsiu kantrybės ir valios. Mėgėjams, kurių, žinau, šiais metais bus tikrai gausu, to paties – kantrybės išlaukti finišo ir neužsigriebti visko iš pat pradžių“.

D. Nemeravičius teigė, kad „Concept2“ treniruoklis priverčia dirbti beveik visas atleto raumenų grupes ir gerina ištvermę.

„Krūvis irkluojant 2000 metrų yra neapsakomai didelis. Sakyčiau, nemaloni distancija, reikalaujanti tvirto charakterio, – sakė D. Nemeravičius. – Tai yra tarpinis variantas tarp jėgos ir ištvermės“.

I. Adomavičiūtė nusišypsojo: „Concept2“ treniruoklis – ganėtinai apgaulingas“.

„Iš pradžių atrodo lyg ir lengva, o po to smogia – tai nei kojyčių, nei rankyčių nejauti, – nusijuokė irkluotoja. – Visiems dalyviams patarčiau apskaičiuoti jėgas – bent jau su trečdalius distancijos, na, o po to tai jau kaip Dievas duos. O jei rimtai, svarbiausia yra gerai praleisti laiką, patirti kažką naujo. Kas dar nėra bandę, turės puikią galimybę išbandyti savo jėgas“.

INFORMACIJA

Varžybų programa:

10:30 val. Komandų vadovų posėdis;
11:30 val. Apšilimų pradžia;
12:00 val. Varžybų atidarymas;
12:10 – 12:40 val. Jaunučių U15 startas (500 m);
13:00 – 13:30 Jaunučių U17 startas (1000 m);
13:50 – 14:00 Jaunučių U15, U17 apdovanojimai;
14:10 – 14:40 Jaunių U19 startas (2000 m);
14:50 – 15:20 Jaunimo U23 startas (2000 m);
15:30 – 15:50 Jaunių U19 ir jaunimo U23 apdovanojimai;
16:00 – 16:30 Meistrų startas (1000 m);
16:40 – 17:10 Mėgėjų – Vilniaus 700 metų startas (700 m);
17-20 – 17:50 Elito startas (2000 m);
18:00 – 18:20 Meistrų, mėgėjų, elito apdovanojimai.

*Programa yra preliminari ir gali keistis priklausomai nuo dalyvių skaičiaus

Registraciją ir varžybų taisykles rasite: www.indoorrowing.lt

]]>
Iš pasaulio pakrančių irklavimo čempionato grįžęs Ž. Gališanskis: „Gaila, kad Lietuvoje nėra konkurencijos“ http://www.lif.lt/is-pasaulio-pakranciu-irklavimo-cempionato-grizes-z-galisanskis-gaila-kad-lietuvoje-nera-konkurencijos/ Wed, 04 Oct 2023 08:42:35 +0000 http://www.lif.lt/?p=17677 Skaityti plačiau Iš pasaulio pakrančių irklavimo čempionato grįžęs Ž. Gališanskis: „Gaila, kad Lietuvoje nėra konkurencijos“ ]]> „Šiais metais turėjau labai mažai laiko pasiruošti pasaulio pakrančių irklavimo čempionatui“, – prisipažino irkluotojas Žygimantas Gališanskis, tik grįžęs iš pasaulio pirmenybių, kurių sprinto rungtyje užėmė ketvirtą vietą.

Po pasaulio irklavimo čempionato, kuris vyko rugsėjo pradžioje Belgrade, Ž. Gališanskis savaitę nežinojo, ar galės vykti į pakrančių pirmenybes Italijoje.

„Laukiau žinių, ar atsiras tam lėšų, todėl teko treniruotis bėgiojant ir sėdint ant „Concept2“ treniruoklio, – pasakojo sportininkas. – Valtį treniruotėms gavau, kai sulaukiau patvirtinimo iš Klaipėdos irklavimo centro (KIC), jog lėšos dalyvavimui pasaulio čempionate bus skirtos. Be KIC ir rėmėjų pagalbos šiais metais nebūčiau turėjęs galimybės sudalyvauti pirmenybėse“.

Pasaulio pakrančių irklavimo čempionato sprinto rungtyje Ž. Gališanskiui sekėsi puikiai, kol nepasikeitė oro sąlygos.

„Dalį rezultato tiesiogiai labai nulėmė trenerio Vyganto Viršilo darbas, kadangi startuoti tik atbėgus ir įlipus į valtį pavykdavo puikiai palyginus su kitomis komandomis, – sakė Ž. Gališanskis. – Tačiau dėl sudėtingų oro sąlygų paskutiniuose plaukimuose viską lėmė sėkmė ir valties valdymas. Sekmadienio finalai buvo atšaukti dėl nesaugių oro sąlygų, tačiau pirmadienį bangos buvo lygiai tokios pat pavojingos. Buvo situacijų, kai mano valtį užskersuodavo 90 laipsnių kampu… Tai kainavo medalį. Smagu, kad pavyko patekti į pusfinalį, tarp 4 geriausių įgulų pasaulyje. Bet labai norėjosi pagerinti 2021-ųjų pasaulio čempionato rezultatą. Tačiau pavyko tik jį pakartoti“.

Priminsime, kad pusfinalyje lietuvis nusileido ispanui Adrianui Miramonui Quirogai, o B finale teko pripažinti vokiečio Karlo Schulze pranašumą.

Paprašytas įvertinti augančią konkurenciją tarptautinėse pakrančių irklavimo varžybose, Ž. Gališanskis net nesuabejojo – per pastaruosius metus ji išaugo labai stipriai.

„Vis daugiau šalių įsitraukia į šį sportą, vyksta vis daugiau tarptautinių varžybų, – sakė irkluotojas. – Atsirado netgi tarptautinės treniruočių stovyklos. Taip pat čia savo jėgas vis dažniau išbando tituluoti irkluotojai… Tas pats K. Schulze, su kuriuo varžiausi dėl bronzos medalio, yra dukart olimpinis ir pasaulio čempionas su porine keturviete. Jis po pertraukos grįžo į sportą ir dabar rengiasi pakrančių irklavimui. Tokių sportininkų, manau, tik daugės. Keičiasi ir visa varžybų infrastruktūra: anksčiau buvo tik pripučiama starto arka, o šiais metais pirmą kartą turėjome ir tribūnas, kurios buvo pilnos žiūrovų. Tikiu, kad su kiekvienomis varžybomis viskas tik gerės ir tobulės“.

Irkluotojas apgailestavo, kad kol kas pakrančių irklavimas ne itin masina Lietuvos sportininkus.

„Mūsų pajūryje surengtame Baltijos šalių čempionate dalyvavo beveik tik Latvijos sportininkai, kurių rezultatai nebuvo patys geriausi. Todėl konkurencijos Lietuvoje kol kas didelės nėra, – traukė pečiais Ž. Gališanskis. – Manau, jaunąją kartą reikia labiau skatinti įsitraukti į pakrančių irklavimą, nes 2026-ųjų jaunimo olimpinėse žaidynėse jau bus sprinto rungtis. Atranka – 2025-ųjų pakrančių irklavimo čempionatai. Kol kas nematau suinteresuotų žmonių siekti šio tikslo. Nepamirškime, kad vis dar yra laukiamas Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimas dėl 2028-ųjų olimpinių žaidynių programos. Tikėtina, pakrančių irklavimo sprinto rungtis gali būti įtraukta į programą“.

Paklaustas, kaip dabar dėlioja ateities planus, Ž. Gališanskis pabrėžė, kad laukia Klaipėdoje spalio 6-8 dienomis vyksianti Danės regata.

„Vėliau – trumpas poilsis ir vėl kibsiu į darbus, – nusišypsojo sportininkas. – 2024-ųjų sezonas bus kitoks, nes Europos čempionatas vyks daug anksčiau – balandį. O gegužę lauks olimpinės atrankos varžybos. Vasaros pabaigoje bus rengiami pakrančių irklavimo Europos ir pasaulio čempionatai, galbūt, bus surengtos paplūdimio žaidynės, į kurias kelialapį iškovojau pernai Europos čempionate, tačiau šiemet žaidynės neįvyko dėl organizacinių problemų“.

]]>
„Baltic Cup“ regatoje – lietuvių medaliai ir puikūs G. Stankevičiūtės startai http://www.lif.lt/baltic-cup-regatoje-lietuviu-medaliai-ir-puikus-g-stankeviciutes-startai/ Tue, 03 Oct 2023 07:20:56 +0000 http://www.lif.lt/?p=17670 Skaityti plačiau „Baltic Cup“ regatoje – lietuvių medaliai ir puikūs G. Stankevičiūtės startai ]]> „Varžybos man tikrai patiko – puiki trasa, geras oras. Labai džiaugiuosi, kad vienviečių startai buvo pirmi, o ne paskutiniai, kaip būna kitose varžybose“, – po Hamburge (Vokietija) vykusių „Baltic Cup“ varžybų sakė Gabija Stankevičiūtė, pasipuošusi net dviem medaliais.

Pirmą varžybų dieną jaunieji irkluotojai varžėsi 2000 metrų distancijoje, antrą laukė lenktynės 500 metrų distancijoje.

„Dvi distancijos nėra blogai, – nusijuokė G. Stankevičiūtė. – Tai suteikia šansą iškovoti medalį antrą dieną, jei to nepavyko padaryti pirmą. Vieniems geriau sekasi sprintai, kitiems – 2000 metrų distancijoje. Man pačiai, be abejo, mielesnė yra 2000 metrų distancija. 500 metrų sprinte reikia daugiau jėgos, masės, technika nėra tokia svarbi. O 2000 metrų distancijoje prisideda ištvermė, kur kas svarbesnė tampa technika. 500 metrų distancijos neįmanoma suplanuoti, kada „suksi“ finišą, kada darysi pagreitėjimą. Jei padarai klaidą, jos jau nebepataisysi. 2000 metrų distancijoje tai yra įmanoma“.

G. Stankevičiūtė 2000 metrų distancijos finale finišo liniją kirto antra (8 min. 3,30 sek.) ir iškovojo sidabro medalį. Greitesnė buvo tik latvė Evija Freimane (8 min. 0,76 sek.).

„Esu patenkinta, – šypsojosi G. Stankevičiūtė. – 2000 metrų distancijoje tikėjausi medalio. Pusfinalyje nebuvo sunku. Finale norėjau kuo mažiau atsilikti nuo latvės, su kuria teko varžytis jau ne pirmą kartą. Iš 500 metrų distancijos nieko nesitikėjau, nes per plauką patekau į finalą. Nemaniau, kad galiu kovoti dėl medalių. Tačiau labai padėjo trenerio Virgaudo Leknicko padrąsinimai – už tai esu labai dėkinga. Šis medalis man yra gal net bertingesnis, nes jo nesitikėjau“.

500 metrų distancijos finale G. Stankevičiūtė buvo trečia ir pasipuošė bronzos medaliu.

Tačiau medaliais „Baltic Cup“ varžybose puošėsi ne tik G. Stankevičiūtė. Vaikinų pavienė dvivietė – Alberto Fontani ir Arnas Andriušaitis – 2000 metrų finale finišo liniją kirto treti ir iškovojo bronzą. Kiek vėliau bronzos medaliai suspindo ir ant vaikinų porinės keturvietės įgulos krūtinių – Julius Krasauskas, Domantas Janickas, Gytis Maslauskas, Vilius Juška distanciją finale įveikė per 6 min. 13,37 sek.

2000 metrų distancijos vaikinų finale Mykolas Montvila buvo penktas, merginų porinių dviviečių B finale Jolanta Sinkevičiūtė ir Augustė Šablinskaitė finišo liniją kirto pirmos. B finalą laimėjo ir vaikinų porinė dvivietė Ugnius Januškis ir Povilas Pučinskis.

M. Montvila sužibo auksu po 500 metrų distancijos finalo, kuriame lietuvis buvo greičiausias – 1 min. 40,32 sek. Bronza pasipuošė vaikinų porinė dvivietė U. Januškis ir P. Pučinskis.

Merginų porinė dvivietė – J. Sinkevičiūtė ir A. Šablinskaitė – 500 metrų distancijos finale buvo penkta, vaikinų porinė dvivietė (A. Fontani ir A. Andriušaitis) – finišo liniją taip pat kirto penkti, o vaikinų porinė keturvietė užėmė ketvirtą vietą.

]]>