Naujienos

Lietuvos irklavimo federacijos taurės 1-ojo etapo ir 7-osios Karaliaus Vilhelmo kanalo regatos rezultatai

2018 m. balandžio 28 d. vykusiose Lietuvos irklavimo federacijos 1-ojo etapo varžybose vyrų vienviečių valčių klasėje neaplenkiamas buvo Martynas Vaitkevičius iš Šiaulių, 6 000 distanciją įveikęs per 25:31,29 min. Antroje vietoje liko ir sidabro medalį iškovojo vilnietis Gvidas Nienius (25:35,36 min.), o bronza atiteko klaipėdiečiui Tomui Plauškai (25:53,30 min.)

Vienviete irkluojančių moterų tarpe auksą iškovojo Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Laurita Nemeravičiūtė, 6 000 metrų nuirklavusi per 28:26,80 min. Antroji vieta ir sidabro medalis atiteko šiaulietei Ramintai Morkūnaitei (28:32,11 min.), o bronzą iškovojo Diana Liachovičiūtė iš Trakų (28:36,11 min.).

Pavienių dviviečių valčių klasėje vyrų tarpe auksą iškovojo potencialūs kandidatai į birželio 2–3 dienomis Belgrade vyksiančias Pasaulio irklavimo taurės 1-ojo etapo varžybas Giedrius Bieliauskas ir Povilas Stankūnas, distanciją įveikę per 22:32,10 min. Sidabras atiteko Dovydui Balsiui ir Tautvydui Vaitkūnui iš Klaipėdos (24:12,64 min.). Trečioje vietoje liko klaipėdiečiai Rokas Bendžius ir Aras Mikelionis (26:39,51 min.)

Rimanto Navicko nuotrauka

2 aukso medalius tarptautinėje Pjediluko regatoje „Memorial Paolo D’Aloja“ prieš 2 savaites iškovojusios Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė aukso medalį iškovojo ir šiose Lietuvos irklavimo federacijos taurės 1-ojo etapo varžybose. Jos 6 000 m. distanciją įveikė per 27:24,61 min. Šios irkluotojos yra rimčiausios pretendentės į gegužės 26–27 dienomis Prancūzijoje vyksiantį Europos jaunių irklavimo čempionatą bei spalio mėn. Argentinoje vyksiančias jaunių olimpines žaidynes. Antroje vietoje liko Trakų ozo gimnazijos auklėtinės Ingrida Bartkutė ir Viktorija Jarmontavičiūtė.

Karaliaus Vilhelmo kanalo regatoje vyrų vienviečių valčių klasėje pirmą vietą iškovojo Gvidas Nienius, sidabras atiteko klaipėdiečiui Tomui Plauškai, o trečioje vietoje liko klaipėdietis Artūras Muravjovas.

Jaunių grupėje aukso medalį iškovojo šiaulietis Martynas Vaitkevičius, sidabro medalis atiteko vilniečiui Domantui Maročkai, o bronzos medalis – klaipėdiečiui Ramūnui Razmai. Moterų vienviečių valčių klasėje auksą iškovojo Diana Liachovičiūtė iš Trakų, o sidabro medalis atiteko šiaulietei Viktorijai Vareikaitei.
Jaunių vienviečių valčių klasėje pirmą vietą iškovojo kaunietė Laurita Nemeravičiūtė, antrą – šiaulietė Raminta Morkūnaitė, o trečioje vietoje liko vilnietė Simona Vilėniškytė.

Vyrų pavienių dviviečių valčių klasėje Karaliaus Vilhelmo kanalo regatos aukso medalį iškovojo Giedrius Bieliauskas ir Povilas Stankūnas, o sidabro medalis atiteko klaipėdiečiams Dovydui Balsiui ir Tautvydui Vaitkūnui.

Jaunių tarpe pavienę dvivietę irklavę klaipėdiečiai Rokas Bendžius ir Aras Mikelionis iškovojo pirmą vietą, antroje vietoje liko Jogaila Tervydis iš Klaipėdos, o treti liko šiauliečiai Gustas Burkauskas ir Saulius Aužbikavičius.
Porines dvivietes irklavę jauniai klaipėdiečiai Ignas Ermakovius ir Domantas Krasauskas 6 000 m. distanciją įveikė pirmieji, o antroje vietoje liko Linas Babarskas ir Ignas Urbonas.
Moterų pavienių dviviečių valčių klasėje 7-oje regatoje neaplenkiamos buvo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaite, o antroje vietoje liko Trakų Ozo gimnazijos auklėtinės Ingrida Bartkutė ir Viktorija Jarmontavičiūtė.

Karaliaus Vilhelmo kanalo regatoje dalyvavo ir 11 meistrų (7 valtys). Pirmąsias vietas meistrų tarpe iškovojo vienvietes irklavę meistrų klubo „Dangės yriai“ narys Raimondas Stonkus bei VIMK „Žalgiris“ narė Nijolė Gražienė, porines dvivietes irklavę irklavimo klubo „Gigas“ nariai Linas Lukauskas ir Darius Raišutis bei „Dangės yriai“ narės Vita Rimkienė ir Vida Stačkutė-Šatienė.

Šioje regatoje dalyvavo ir para-irkluotojas Augustas Navickas, 6 000 distanciją įveikęs per 38:10,98 min.

Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti ir rėmėjų „Arimex“, „Baltic Tours Group“ bei Klaipėdos uosto įsteigtais prizais.