JAV moksleiviams irklavimas padėjo atrasti Lietuvą

Sarasotoje (JAV) vykęs 2017 metų pasaulio irklavimo čempionatas išgarsino Lietuvos vardą ne tik dėl mūsų porinės keturvietės laimėtų aukso medalių. Apie mūsų šalį visai dėl kitos su čempionatu susijusios priežasties sužinojo vietos moksleiviai, kurie iki tol apie Lietuvą nebuvo girdėję.

 

21768526_1778795712135213_7783803761112971121_oPasaulio čempionato organizatoriai prieš varžybas skirtingoms Sarasotos mokykloms pavedė parengti visas čempionate dalyvaujančias šalis pristatančius didelius plakatus.

 

Lietuva atiteko Bookerio vidurinei mokyklai, o geriausiu buvo išrinktas moksleivės Jaylah Wilson piešinys. Jį pasaulio čempionato organizatoriai atspausdino dideliu formatu ir pakabino varžybų vietoje.

 

„Nežinojau nieko apie Lietuvą, todėl ieškojau išskirtinių ir istorinių dalykų, o apačioje įterpiau irklavimą. Jie mėgsta oro balionus, taip pat yra katalikai, todėl čia yra Kryžių kalnas. O pastatas yra svarbi susirinkimų vieta. Balti gandrai yra labai įprasti ten, jie juos myli“, – taip Sarasotos tinklalapiui YourObserver.com savo kūrinio detales išaiškino J. Wilson.

 

Straipsnio autorius Ryanas Kohnas savo teksto pabaigoje iniciatyvos autoriais pasidžiaugė taip: „J. Wilson apie Lietuvos kultūrą dabar žino daugiau už mane ir tai yra puiku.“

 

YourObserver.com straipsnis