Naujienos

M.Griškonis po olimpinių žaidynių finalo: „Man nepavyko savęs realizuoti“

Nepaisant to, kad lietuvis Mindaugas Griškonis Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmė 6-ą vietą ir pasiekė geriausią asmeninį rezultatą olimpinių žaidynių vienviečių valčių klasėje, tačiau pats irkluotojas liko ir savimi nusivylęs.

M.Griškonis 2000 m distanciją vienviečių valčių finale įveikė per 6 min. 57.6 sek. ir neaplenkė nei vieno varžovo. Kaip po finalo pasakojo pats irkluotojas, prieš startą „Jūrų miško“ kanale pasikeitė vėjas ir staiga iš starto geriausiame takelyje, jo takas tapo blogiausiu.

„Dar apšilimo metu galvojau, kad turiu visai gerą taką, tačiau prieš pat startą pasikeitė vėjas. Iš pradžių vėjas pūtė nuo mano pusės į kitą ir turėjau vieną iš geriausių takų, bet per pusę valandos vėjas pradėjo pūsti iš priešingos pusės ir aš turėjau blogiausią taką iš visų – mane labai dreifavo. Negalėjau palaikyti tokio tempo, nes atsilikus, man pasivyti buvo be šansų“, – kalbėjo M.Griškonis. „Esu ir vyriausias iš varžovų, o tai, kad dėl taifūno varžybos buvo sustumtos ir po pusfinalio neturėjome laisvos dienos, taip pat turėjo įtakos“.

M.Griškoniui tai buvo ketvirtosios olimpinės žaidynės karjeroje, iš kurių trijose jis plaukė su vienviete valtimi. Tiek Pekino, tiek Londono olimpinėse žaidynėse M.Griškonis užėmė 8-ąsias vietas, o Rio de Žaneire su Sauliumi Ritteriu sėdęs į porinę dvivietę valtį, M.Griškonis iškovojo sidabro medalį.

„Tai geriausias asmeninis rezultatas su vienviete valtimi, bet iš kitos pusės, esu labai nepatenkintas, nes man nepavyko padaryti tai, ką galėjau. Man nepavyko savęs realizuoti. Su vienviete valtimi olimpinėse žaidynėse pakliūti į finalą yra didelis darbas. Kaip mes sakome – vienvietėse irkluoja gladiatoriai. Visgi šiek tiek ir gailiuosi, kad čia neatvažiavome su Sauliumi (Ritter, – aut. past.) ir dviviete valtimi. Su juo ruošėmės pavasarį, tačiau mums kažkaip nelabai sekėsi. Dabar labai sunku svarstyti, kas būtų, jeigu būtų, nes varžybos jau baigtos ir po kovos kumščiais jau niekas nemosikuoja. Ir džiaugiuosi, ir esu kažkiek savimi nusivylęs“, – kalbėjo M.Griškonis.

Irkluotojas atskleidė ir tai, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse jis irklavo su nauja valtimi, o, kaip sako pats M.Griškonis, jis yra konservatyvus ir naujosios valties jam nepavyko prisijaukinti.

„Sunku kalbėti, nes man nepavyko padaryti tai, ką norėjau padaryti. Vieta čia nesvarbi, tačiau man nepavyko suirkluoti techniškai taip, kaip norėjau. Visas varžybas ieškojau savęs ir nebuvo taip, kad čia atvažiavęs būčiau savimi garantuotas. Esu labai konservatyvus žmogus, man labai sunku priprasti prie naujų dalykų. Turėjau naują valtį, kuri buvo visiškai neirkluota. Bandžiau reguliuoti, tačiau neradau to, kas būdavo su sena valtimi Lietuvoje. Mes negalėjome atsivežti tų pačių valčių, nes trys mėnesiai prieš olimpiadą mums reikėjo jas pakrauti į konteinerius, o Lietuvoje turėjome treniruotis su kitomis valtimis. Šiai dienai viduje yra likusi nuoskauda“.

Aukso medalį iškovojo Graikijos sportininkas Stefanos Ntouskos (6:40.45), kuris taip pat pagerino ir olimpinį rekordą. Antras liko norvegas Kjetilas Borchas (6:41.66), o bronza atiteko kroatui Damirui Martinui.

M.Griškonis teigė, kad jį nustebino buvusio treniruočių partnerio graiko triumfas.

„Labai nustebino graikas. Jis man yra kaip ir treniruočių partneris, kartu labai daug metų dirbome Graikijoje pas tą patį trenerį. Čia buvo jo oras, nes Atėnuose mes irkluodavome būtent tokiame ore. Čia buvo jo arkliukas ir jis tikrai labai stipriai nustebino. Dar taip pat nustebino vokietis, kuris buvo sezono lyderis ir prie idealių oro sąlygų jis būtų tikrai laimėjęs olimpines žaidynes, bet vakar, prie dar stipresnio vėjo, net nepateko į finalą. Ne visada laimi stipriausi, reikia ir sėkmės bei oro. Kiekvienas žmogus yra individualus ir negalima visų lyginti, nes gali būti ir toks pats pasiruošimas, ta pati technika ar psichologija, tačiau kiekvienas esame individualus žmogus ir padaryti visiems vienodai yra labai sunku“.

Tai buvo pirmas kartas, kai Tokijo olimpinėse žaidynėse M.Griškonis bendravo su žurnalistais. Kaip teigė pats sportininkas, nuo visko jis atsiriboja prieš visus svarbiausius startus.

„Patirties per tuos metus susikaupė labai daug. Žinau, kaip elgtis prieš varžybas, kaip save nuraminti, tačiau vis tiek jos kainavo daug nervų. Pasiekti rezultatai per gyvenimą yra tikrai nemaži, tačiau prieš pusfinalį tikrai labai nervavausi. Nors atrodo, kad patirtis didelė, bet nervai vis tiek išlenda. Kai pradeda rašyti šimtai žmonių „pavaryk“, „laimėk medalį“… Stengiausi neatrašinėti, nebendrauti. Taip pat atsiprašau žurnalistų, kad nebendravau, nekomentavau ir nerodžiau jiems dėmesio. Man yra labai sunku pasakoti ir kažką žadėti prieš varžybas, nes jeigu to neįgyvendinčiau, tai būčiau labai nerimtas. Prieš varžybas stengiuosi užsidaryti savyje ir daryti taip, kaip visada. Tikiuosi nepykstate, nes taip elgiuosi prieš visas varžybas“, – sakė M.Griškonis.

Irkluotojas taip pat perdavė žinutę kitiems sportininkams ir linkėjo jiems anksčiau laiko nesikabinti sau medalio.

„Norėčiau visiems sportininkams palinkėti, kad jie prieš varžybas nekabintų sau medalių. Jeigu jums juos kabina aplinka, draugai, kaimynai, giminės ar žurnalistai, o prie jų prisidedate ir jūs patys, tų medalių niekada nepamatysite. Savo svajones laikykitės sau ir jas realizuokite patys. Kai laimėsite, galėsite girtis visam pasauliui“, – sakė M.Griškonis.

Titas Pacauskas, sportas.lt