Naujienos

Pagerbti geriausi Lietuvos irklavimo meistrai

Sausio 27 d. Verkių rūmuose Irklavimo „klubo 8+“ ir Vilniaus irklavimo meistrų klubo „Žalgiris“ organizuotame irklavimo meistrų šventiniame vakare pagerbti ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti 2017 metų Pasaulio meistrų žaidynių Oklende (Naujoji Zelandija) bei Pasaulio irklavimo meistrų regatos Blede (Slovėnija) prizinių vietų laimėtojai. Visus susirinkusiuosius sveikino ir atminimo dovanėles prizininkams įteikė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė ir viceprezidentas Edmundas Daukantas.

2017-aisiais Pasaulio meistrų žaidynėse ir Pasaulio meistrų regatoje dalyvavo 34 Lietuvos irklavimo meistrai ir iškovojo 23 pirmąsias, 20 antrųjų ir 9 trečiąsias vietas.

Daugiausia prizinių vietų (5 pirmosios, 1 antroji ir 1 trečioji) abejose tarptautinėse varžybose iškovojo 11 kartų įvairiose valčių klasėse startavęs Arūnas Šatas.

Nijolė Gražienė Pasaulio meistrų žaidynėse Oklende ir Pasaulio irklavimo meistrų regatoje Blede startavo 9 kartus įvairiose valčių klasėse ir iškovojo 5 pirmąsias ir 1 antrąją vietą.

Trečioji vieta pagal iškovotų prizinių vietų skaičių 2017 m. atiteko Vidai Stačkutei-Šatienei, taip pat startavusiai abejose tarptautinėse varžybose įvairiose valčių klasėse 16 kartų ir iškovojusiai 4 pirmąsias ir 4 antrąsias vietas.

Vita Rimkienė, Blede startavusi 7 kartus, iškovojo 4 pirmąsias, 1 antrąją ir 1 trečiąją vietą.

3 pirmąsias, 1 antrąją ir 1 trečiąją vietą iškovojo Pasaulio meistrų regatoje 5 kartus įvairiose valčių klasėse startavusi Nijolė Savickytė.

Karolis Nutautas, Pasaulio meistrų regatoje startavęs 4 kartus, iškovojo 1 pirmąją ir 2 antrąsias vietas.

Vygantas Audinis, Pasaulio meistrų žaidynėse startavęs už Anglijos klubą, laimėjo 1 pirmąją, 3 antrąsias ir 3 trečiąsias vietas.

Už antrąsias vietas tarptautinėse varžybose atminimo dovanėlės įteiktos Birutei Gečauskienei (4 antrosios vietos), Povilui Skriveliui (2 antrosios ir 1 trečioji vieta), Audronei Dumšienei (2 antrosios vietos) ir Stasiui Valauskui (1 antroji vieta).

Po vieną trečiąją vietą Pasaulio meistrų regatoje Blede iškovojo Alfredas Raščius ir Rimantas Bakas.

Šventinio vakaro metu buvo pasveikinti ir sukaktuvininkai – Karolis Nutautas (75 metų), peržengęs I meistrų amžiaus grupės slenkstį, Birutė Gečauskienė ir Audronė Dumšienė, peržengusios F meistrų amžiaus grupės slenkstį, bei Audronė Kaladžinskienė ir Vytautas Lakštauskas, peržengę E meistrų amžiaus grupės slenkstį.

Vakaro metu savo prisiminimais ir įžvalgomis dalinosi 1968 m. Meksiko olimpinių žaidynių prizininkas Antanas Bagdonavičius.