Naujienos

R.Maščinskas: „Tikiu, kad irkluosime keturvietę olimpinėse žaidynėse“

„Galima tiesiog neprisiminti praėjusio sezono… Ir tai bus pats geriausias jo vertinimas, – sakė irkluotojas Rolandas Maščinskas, pasaulio čempionate kartu su porine keturviete užėmęs šešioliktą vietą ir likęs be olimpinio kelialapio. – Jau antrus metus tęsiasi visiškas chaosas“.

„Atrodė, kad vieni dirbo sau, kiti sau. Jau kurį laiką nebuvo jokios koncentracijos į darbą, – pabrėžė irkluotojas. – Per metus pasikeitė trys treneriai. Nemanau, kad tai yra gerai. Nebuvo jokio vieningo tikslo siekimo nuo sezono pradžios. Tai pasimatė ir rezultatuose“.

2017-aisiais R.Maščinsko, Martyno Džiaugio, Dovydo Nemeravičiaus ir Aurimo Adomavičiaus irkluojama keturvietė buvo pajėgiausia pasaulyje – įgula pasipuošė pasaulio pirmenybių auksu.

Jau kitais metais porinės keturvietės įgula, kurioje D.Nemeravičių pakeitė Saulius Ritter, pasaulio čempionate nepateko į finalą.

„O šiais metais jau prieš važiuojant į pasaulio čempionatą buvo aišku, kaip viskas ten bus, – kalbėjo R.Maščinskas. – Treniruočių procesas rodė, kad visos įgulos nėra pačios geriausios sportinės formos. Tikėtis stebuklo? Nemanau, kad buvo realu“.

Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo tris kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes – vyrų vienvietė ir porinė dvivietė bei moterų porinė dvivietė. Porinės keturvietės įgula – Dominykas Jančionis, A.Adomavičius, Žygimantas Gališanskis ir R.Maščinskas C finale buvo greitesni tik už prancūzus ir moldavus.

„Tiesą pasakius, visą sezoną buvo gėda važiuoti į varžybas. Kartais net pagalvodavau, gal vertėtų likti namuose, – juokavo R.Maščinskas. – Sprendimas po „auksinio“ pasaulio čempionato išardyti pasaulyje lyderiaujančią įgulą, manau, nebuvo geras. Mes neturėjome daugiau nė vieno šanso pabandyti kartu dalyvauti varžybose“.

Praeitų metų pabaigoje, po nesėkmingų startų svarbiausiose varžybose, buvo nuspręsta keisti krypti – įgula pradėjo darbuotis su treneriu Kęstučiu Kebliu.

„Ruošimės olimpinei atrankai, kuri vyks gegužės mėnesį, – konstatavo R.Maščinskas. – Darbas pasidarė kur kas sistemingesnis ir tikiu, kad rezultatas bus kur kas geresnis. Pasikeitė treniruočių programa, daug daugiau dėmesio dabar yra skiriama technikos aspektams, o ne tik fiziniam krūviui. Esame labai prastame techniniame lygmenyje. Treneris bando suderinti fizinį ir techninį aktyvumą, kad būtų balansas. Tikiu, kad turėsime nemažus šansus patekti į olimpines žaidynes. Tai yra labai realu“.