Naujienos

Ž.Gališanskis – Europos pakrančių irklavimo sprinto čempionas

„Europos pakrančių irklavimo čempionatas buvo ganėtinai įtemptas: per tris dienas teko dalyvauti dvejose skirtingose rungtyse dvejose valčių klasėse. Intensyvios dienos“, – sakė Europos pakrančių irklavimo sprinto rungties čempionu tapęs Žygimantas Gališanskis.

Pirmenybėse irkluotojas varžėsi vienviete valtimi ištvermės („Endurance“) lenktynėse, kurių finale užėmė 10-ą vietą. Vėliau mišrių dviviečių finale Ž.Gališanskis su Egle Bezzubovaite 6 kilometrų distanciją įveikė šešti. Sprinto rungtyje Lietuvos dvivietė užėmė 7-ą vietą.

Atsiskleidė Ž.Gališanskis prasidėjus vienviečių valčių sprinto rungčiai. Sėkmingai nukeliavęs iki finalo lietuvis jame įveikė Ispanijos irkluotoją Gonzalezą Buzoną. Trasą finale Ž.Gališanskis įveikė per 2:38,66, ispanas užtruko 2:50,09. Bronzą iškovojo Čekijos irkluotojas Alesas Suski, kovoje dėl trečios vietos įveikęs Airijos sportininką.

„Čempionas? Jausmas tikrai neblogas. Labai smagu pagerinti savo pasiekimą pakrančių irklavimo sprinte, – po apdovanojimų sakė pernai Europos čempionate bronzos medalius tiek ištvermės, tiek sprinto rungtyse iškovojęs Ž.Gališanskis. – Manau, kad auksas tikrai geriau už du bronzos medalius. Tai – pirmasis Lietuvos aukso medalis pakrančių irklavime. Be to, jis atnešė ir kelialapį į kitais metais Balyje vyksiančias „Paplūdimio žaidynes“.

Irkluotojas prisipažino, kad sunkiausia akistata sprinto rungtyje buvo ne finale, o ketvirtfinalyje, kuriame teko susitikti su Italijos tituluotu sportininku Giovanniu Ficarra.

Paklaustas apie dvivietės rezultatus, Ž.Gališanskis neslėpė, kad tai buvo naujas ir nelengvas iššūkis. „Deja, Lietuvoje neturėjome galimybių pasitreniruoti kartu, kelias treniruotes padarėme jau atvykę į Ispaniją, – pasakojo Ž.Gališanskis. – Tačiau rezultatai, kuriuos pasiekėme, tikrai nėra blogi“.

Treneris Vygantas Viršilas sakė, kad pirmenybėse pasitaikė sunkių akimirkų, tačiau visas problemas pavyko puikiai išspręsti. „Varžybų tempas – labai aukštas, tik spėdavome sureguliuoti valtis, žiūrėk, jau sportininkus reikia išleisti į trasą, – šypsojosi treneris. – Dvivietė? Tai – pirmoji mūsų įgula pakrančių irklavimo varžybose. Rezultatai geri, nors kiek ir pritrūkome patirties. Dabar jau jos turime daugiau. Tikiu, kad Lietuvoje pakrančių irklavimas išpopuliarės. Tam turime puikias sąlygas Klaipėdoje, mūsų pajūryje galime rengti tarptautines varžybas. Tikiuosi, tai įvyks“.

Pakrančių irklavimo varžybose debiutavusi E.Bezzubovaitė teigė esanti laiminga, kad į Lietuvą parveš nemažai patirties. „Esu pavargusi, bet laiminga dėl įgytos patirties. Ja galėsiu pasidalyti su komandos draugais. Tikiu, kad galėčiau prisidėti ir prie organizuojamų varžybų Lietuvoje“, – sakė irkluotoja.

Europos čempionate E.Bezzubovaitė vienviete „Endurance“ rungtyje užėmė 19-ą vietą, o sprinto rungtyje buvo 15-a.

Primename, kad Lietuvos irklavimo federacijos kitų metų kalendoriuje yra numatyta, kad rugpjūčio mėnesį Palangoje vyks Baltijos šalių paplūdimio sprinto čempionatas.