Naujienos

Kol kas be kelialapio į Tokiją liekantis A.Navickas: „Nesu nusivylęs, o svarbiausia – ne gėda“

„Viskas gerai, nesu nusivylęs, ne gėda – atidaviau visas jėgas, pralaimėjau, bet ką jau čia padarysi“, – po Europos paralimpinės atrankos regatos vyrų vienviečių valčių varžybų finalo kalbėjo parairkluotojas Augustas Navickas, likęs be olimpinio kelialapio.

Pergale ir vieninteliu kelialapiu į Tokijo paralimpines žaidynes džiaugėsi ispanas Javieras Reja Munozas (9:51.04), antras buvo Maksimas Miatlou iš Baltarusijos (10:06.57), trečias – vengras Zsoltas Peto (10:24.86). Ketvirtas finišo liniją kirtęs A.Navickas distanciją įveikė per 10:27.45.

„Reikės gerai apie viską pagalvoti, bet manau, kad truputį per ilgai čia užsibuvau, – po finalo kalbėjo A.Navickas. – Mačiau, kad su savo negalia sunkiai galiu konkuruoti su kitais atletais. Tačiau buvau vienas iš tų užsispyrusių, kuris dar bandė prasimušti. Mūsų kategorijos „vadžios“ jau kurį laiką atlaisvintos, todėl aukštesnės kategorijos sportininkai su mažesnėmis negaliomis persikvalifikuoja į mano kategoriją. Su jais man konkuruoti nepavyksta“.

A.Navickas perspėjo, kad skelbti apie jo sportinės karjeros pabaigą būtų dar anksti.

„Tai nėra sportinės karjeros pabaiga, gal tik pasikeis sporto šaka, – nusišypsojo sportininkas. – Sportas man patinka. Žinau, kad tai darysiu visą gyvenimą. Ieškosiu, kur galėsiu save realizuoti. Kažkas dar bus – dar ne pabaiga“.

Sportininkas teigė, kad variantų yra pačių įvairiausių – apsispręsti, kur galėtų pakreipti savo karjerą, padės ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

„Reikės paanalizuoti, kur galiu būti konkurencingas pagal savo negalią. Tikrai norėsiu varžytis dėl aukščiausių vietų varžybose… Irklavime, deja, jau seniai žinojau, kad tai daryti bus labai sunku – pasaulio čempionate, būkime atviri, pretenduoti į prizines vietas būtų neįmanoma fiziškai, nesvarbu, kokias fantastiškai geras sąlygas man suteiktų sportuoti. Niekaip neįmanoma su mano negalia… Anksčiau turėdavau savo priešininkus, su jais ir varžydavausi, o dabar viskas keičiasi“.

Paskutinė galimybė pakovoti dėl vietos Tokijo paralimpinėse žaidynėse laukia birželį Italijoje vyksiančioje pasaulinėje atrankos regatoje. Čia vienvietininkai irgi varžysis dėl vieno bilieto.
A.Navickas startuos ir jau rytoj Varezėje, tame pačiame kanale, prasidėsiančiose Europos irklavimo pirmenybėse.

„Krūvis gausis nemažas, bet treniruočių stovyklose jis buvo dar didesnis – nieko tokio, viskas bus gerai, – kalbėjo A.Navickas. – Lūkesčiai ir tikslai? Atrankoje buvau paskutinis, bet dabar norėčiau aplenkti Vengrijos sportininką, norėčiau pagerinti savo rezultatą. Matysime. Šiandien dar laukia treniruotė, o rytoj vėl į trasą“.

Be A.Navicko Europos pirmenybėse (balandžio 9-11 d.) varžysis dar šešios Lietuvos įgulos:

M1x: Armandas Kelmelis

M2x: Saulius Ritter, Mindaugas Griškonis

M4x: Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys

M4-: Mantas Juškevičius, Povilas, Domantas ir Dovydas Stankūnai (Giedrius Bieliauskas – atsarga)

W1x: Viktorija Senkutė

W2x: Donata Karalienė, Milda Valčiukaitė