Kur išmokti irkluoti?

Išmokti irkluoti galite:

Kodėl irklavimas naudingas

Visiems vaikams, anot gydytojų, esant galimybei, reikėtų rinktis sportą lauke. 6–7 val. gryname ore, o 1 val. intensyvios veiklos per dieną, anot gydytojų, minimumas. Tokiu būdu vystosi vaiko organizmas. Atsisakius buvimo lauke, organizmo vystymasis atsiduria stagnacijos būsenoje, pavyzdžiui, širdies kraujagyslių sistema negauna impulso tobulėti, taip pat vyksta ir su kitais organais, audiniais ir kt. Lankant irklavimo užsiėmimus, vasaros metu itin daug laiko praleidžiama gryname ore kartu su kitais irkluotojais ir treneriais, o laiko leidimas lauke gali net nesumažinti lėtinių ligų, pavyzdžiui, astmos, simptomus.

Irkluoti galima pradėti sulaukus 12 metų. Maždaug tokiu metu vaikams prasideda brendimo laikotarpis, kai ima formuotis jungiamasis audinys, kuris remia, palaiko arba atskiria skirtingus organizmo audinius bei organus. Netreniruojamas šis audinys gali tapti skaudžių traumų priežastimi. Vaikams imtis sportinės veiklos būtina ne tik siekiant skatinti formuotis jungiamąjį audinį, bet ir dėl stiprios širdies veiklos reguliacijos, asmeninių savybių ugdymo ir kt.

Irkluojant dirba visi kūno raumenys. Specializuoti treneriai ir kineziterapeutai pradedančiuosius vaikus ruošia tik bendram fiziniam, t. y. giliųjų raumenų – pusiausvyros stiprinimui. Nuolat atliekami pagrindiniai gimnastikos pratimai leidžia sustiprinti bendrą vaiko raumenyną ir išvengti traumų sportuojant, o treniruojami išilginiai raumenys – formuoja atletišką kūną. Tik vėliau įtraukiami pratimai su išoriniais svoriais. Pratimais ir specialiai sudaryta treniruočių programa siekiama ištobulinti irklavimo techniką.

Galiausiai, irklavimas laikomas itin intelektualiu sportu, grūdinančiu charakterį, ugdančiu strateginį mąstymą, discipliną, susikaupimą ir t. t. Ne veltui irklavimas yra itin populiarus sportas prestižiniuose pasaulio universitetuose, o Didžiojoje Britanijoje, vykstant kasmetinei karališkajai Henlėjaus regatai, į ją susirenka kone visa karališkoji šeima.

 Nuo kelerių metų vaikai gali lankyti  irklavimą ?

Tiek merginos, tiek vaikinai irklavimą gali pradėti lankyti nuo 12 metų. Užsiimti irklavimu gali tiek tie, kurie lankė kitas sporto šakas, tiek tie, kurie neturi jokio fizinio pasiruošimo. Su pastaraisiais dirbama daugiau, norint paruošti raumenyną irklavimui.

Irkluoti pradėti galima sulaukus paauglystės dar ir dėl to, nes tokiu metu, anot gydytojų, formuojasi jėgos komponentas, kuris nors ir nėra pagrindinis irklavimo reikalavimas, leidžia pakelti didesnį fizinį krūvį. Pradėjus lankyti irklavimą nuo 12 metų, vaikai yra treniruojami nuosekliai, pradedant nuo įprastinio fizinio pasiruošimo. Tikslingas rėžimas ir raumenyno bei technikos ruošimas leidžia ne tik gerai praleisti laisvalaikį, tačiau ir priartėti prie aukštų sporto rezultatų – net olimpinių.

Taip pat amžiaus cenzas galioja ir dėl to, nes tai ištvermės, kantrumo ir užsispyrimo sportas, reikalaujantis ir psichologinio pasiruošimo.

Kaip dažnai vyksta treniruotės ir kokia jų trukmė?

Treniruotės vyksta nuo pirmadienio iki šeštadienio. Treniruočių intensyvumas rekomenduojamas įvertinus kiekvieno moksleivio poreikius. Viena treniruotė trunka 1–2 val.

Kaip vyksta treniruotės?

Mokantis irklavimo patiriamas nemažas fizinis krūvis, todėl užsiėmimų metu treneriai ir kineziterapeutai skiria ypatingą dėmesį tikslingam fiziniam vaikų pasiruošimui.

Saugumas – svarbiausia, todėl užsiėmimų metu ugdomi vaikų gebėjimai plaukti. Pradedantiesiems irkluotojams pirmųjų treniruočių metu skiriamos didesnės – keturvietės arba aštuonvietės – valtys. Jos yra stabilesnės, todėl apsiversti beveik neįmanoma. Treniruočių metu vaikai dėvi ir gelbėjimosi liemenes.

Ar treniruotės vyksta tik šiltuoju metų laiku?

 Vasarą treniruotės vyksta sporto salėse ir irklavimo bazėse. Žiemą treniruotės vyksta sporto salėse ir sporto maniežuose, irkluojama ergometrais. Žiemą taip pat organizuojamos stovyklos į užsienio šalis, kuriose klimato sąlygos leidžia irkluoti ežeruose.

Kas sudaro mokytojų komandą?

Treniruočių metu su vaikais dirba treneriai ir kineziterapeutai. Lietuvos irklavimo federacija skiria ypatingą dėmesį sportininkų sveikatai, tad kas keturis mėnesius irkluotojai lankosi sporto medicinos centre išsamiam sveikatos patikrinimui.

Patyręs traumą vaikas turi galimybę visiškai nemokamai reabilituotis ir gauti sporto medicinos daktaro paskirtas procedūras: masažus, šildymus, mankštas ir gydymą elektros impulsais.

Išmokti irkluoti galite: