Privatumo politika

SLAPUKŲ NAUDOJIMAS

Lietuvos irklavimo federacijos interneto svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies), todėl kviečiame trumpai susipažinti su slapukų veikimu.

Kas yra slapukas? 

Mažos apimties teksto elementai, perkeliami iš interneto svetainės į lankytojo kompiuterio standųjį diską yra vadinami slapukais. Informacijos rinkinys suteikia galimybę interneto svetainėms išsaugoti ir atkurti informaciją apie naudotojo naršymo ypatumus. Didžioji dalis interneto svetainių naudoja slapukus, nes tai yra viena iš priemonių, padedančių pritaikyti interneto turinį vartotojo poreikiams. Slapukai suteikia galimybę interneto svetainėms teikti naudotojų poreikiams pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, išlaikyti pirkinius pirkinių krepšelyje, įsiminti vartotojo prisijungimo duomenis, rodyti tik tam tikrą lankytojui aktualią informaciją).

Slapukas, kaip jį pašalinti? 

Daugelyje naršyklių slapukai yra priimami automatiškai, bet jie gali būti išjungiami. Informuojame, kad išjungus slapukus naršyklėje, yra galimybė netekti daugybės funkcijų, kurios būtinos, kad interneto svetainė draugiškai veiktų vartotojui. Esant poreikiui, išsamesnę informaciją apie slapukus galima rasti apsilankius interneto svetainėje www.aboutcookies.org. Čia pateikiama informacija, kaip galima išjungti slapukus per naršyklės nuostatas, ar kaip šalinti slapukus, jau esančius kompiuteryje.

Slapukai gerinantys veikimą

Tokio tipo slapukai naudojami tik svetainės veiklai pagerinti. Slapukai renka informaciją, kaip lankytojas veikia tam tikrą interneto svetainę. Tokie slapukai nerenka informacijos, leisiančios atpažinti svetainėje besilankančius asmenis. Tai yra bendrojo pobūdžio kaupiama informacija, todėl veikia anonimiškai.

Funkciniai slapukai

Slapukai suteikiantys galimybę svetainei įsiminti lankytojo pasirinktus elementus (vardas, regionas ar kalba) ir siūlantys patogias, vartotojui pritaikytas funkcijas. Tokių slapukų kaupiama informacija gali būti padaroma anonimine.

Reklaminiai arba tiksliniai slapukai

Tokie slapukai naudojami reklaminių skelbimų rodymui, kurie turėtų būti įdomūs konkrečiam vartotojui ir atitikti jo interesus.