Naujienos

Čempionių įgula laukia pasaulio pirmenybių pusfinalio: esame pasiruošusios

„Kol kas esame patenkintos, – sako pasaulio jaunių (iki 19 metų) irklavimo čempionate porinę dvivietę valtį irkluojančios Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė. – Žinoma, finišo laikai galėtų būti geresni, bet rezultato, kurį pademonstravome, pakako patekti į pusfinalį. Tuo labai džiaugiamės“.

Pavasarį Europos čempionėmis tarp bendraamžių tapusios merginos su nekantrumu laukia šeštadienį vyksiančio pusfinalio. Jame lietuvės varžysis su įgulomis iš Airijos, Belgijos, Rusijos, Italijos, Nyderlandų. Pirmosios trys finišą kirtusios įgulos užsitikrins vietą finale.

„Norime pasiekti kuo geresnį rezultatą, kad po finišo nesigailėtume, jog kažkur pataupėme jėgas, – teigė U. Juzėnaitė. – Visos varžovės atrodo stiprios. Tai yra aukšto lygio varžybos. Suprantame, kad visos merginos nori to paties, ko norime ir mes – laimėti“.

D. Rimkutė pabrėžė, kad su porininke norėtų patekti tarp stipriausių šešių įgulų. „Tačiau jaučiame didžiulę baimę, nes matome, kad varžovės yra labai stiprios. Bus labai sunku, reikės stipriai kovoti dėl aukštos vietos, – kalbėjo jaunoji irkluotoja. – Tačiau esame tam pasiruošusios. Juk ne veltui taip stipriai treniravomės ir rengėmės šiems startams“.

Paklaustos, kaip nusiteikia startams, merginos atviros. „Primename viena kitai, kad distanciją įveiksime greičiau, jei valtyje tiksliau veiksime kartu“, – nusišypsojo D. Rimkutė.

Dovilė Rimkutė ir Ugnė Juzėnaitė

„Tiesiog prieš kiekvieną startą prisimename, ko čia atvažiavome“, – pabrėžė U. Juzėnaitė.

Merginos prisipažino, kad distancijoje turi šiokių tokių keblumų. „Mūsų valtį labai „neša“ į vieną pusę, – teigė U. Juzėnaitė. – Dėl to turime pastoviai vairuoti viena ranka. Todėl abi dabar jaučiame skausmus kairėse rankose. Valtis labai svyruoja nuo vieno borto ant kito, todėl yra labai sudėtinga irkluoti techniškai“.

Tačiau merginos pripažino, kad techniniai niuansai ir nedideli skausmai nemažina noro kovoti dėl gerų rezultatų.

„Dar nepadarėme to, ką sugebame, – sakė U. Juzėnaitė. – Tikimės, kad pavyks viską pademonstruoti per būsimus plaukimus“.

Tokijuje vyksiančiame pasaulio jaunių čempionate taip pat varžosi porinę dvivietę irkluojantys Titas Mašanauskas ir Virgilijus Prušinskas bei pavienę dvivietę irkluojančios Raminta Morkūnaitė ir Martyna Kazlauskaitės.