Naujienos

Europos U19 čempionate varžėsi 12 Lietuvos irkluotojų

Savaitgalį Krušvicoje (Lenkija) vyko Europos jaunių (iki 19 metų) irklavimo čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo 12 jaunųjų sportininkų, varžybose sudarę 6 įgulas. Lietuvių kraitis pirmenybėse – vienas A ir keturi B finalai.

Vienintelė A finale plaukė Gabija Stankevičiūtė. Merginų vienviečių valčių klasės varžybas (JW1x) ji pradėjo atrankoje užimdama ketvirtą vietą, paguodoje finišavo antra, o A finale buvo šešta.

Galutinėje čempionato įskaitoje 7-ąsias vietas iškovojo B finalus laimėję Mykolas Montvila (JM1x) ir vaikinų porinės keturvietės įgula (JM4x). Mykolas atrankos plaukime finišavo trečias, o paguodos lenktynėse buvo greičiausias. Tuo metu Domantas Janickas, Vilius Juška, Geraldas Gavrilovas ir Julius Krasauskas atrankoje nusileido tik lenkų ketvertukui, o paguodos plaukime į priekį praleido dvi įgulas – nuo A finalo lietuvių kvetvertuką skyrė vos 0,03 sek.

Pavienę dvivietę valtį irkluojantys Arnas Andriušaitis ir Alberto Fontani (JM2-) Europos čempionatą pradėjo ketvirtąja vieta atrankoje ir penktąja paguodoje, o B finale jie finišavo antri ir galutinėje rikiuotėje užėmė 8-ą vietą.

B finale varžėsi ir vaikinų porinės dvivietės įgula – Ivar Liepis ir Motiejus Valčiukas (JM2x) atrankoje finišavo penkti, o užimdami trečią vietą paguodos plaukime pateko į pusfinalį. Tiesa, tiek jame, tiek B finale buvo šešti ir galutinėje rikiuotėje užėmė 12-ą vietą.

Po pirmos dienos varžybos baigėse Deivilei Binkytei ir Jolantai Sinkevičiūtei (JW2x), kurios ir atrankos, ir paguodos plaukimuose buvo ketvirtos.