Naujienos

Į Europos pakrančių irklavimo čempionatą vyksiantys irkluotojai: „Bus reikalų“

„Pirmą kartą įsėdus į valtį buvo baisu, bet labai įdomu, – nusijuokė irkluotoja Eglė Bezzubovaitė, sulaukusi klausimo apie pasirengimą Europos pakrančių irklavimo pirmenybėms. – Klaipėdoje turime galimybę pajusti bangavimą nuo marių ir jūros. Kadangi jūrinis bangavimas skiriasi nuo vėjo sukeltų bangų, jau žinau, ko galiu tikėtis varžybose“.

Į spalio 27-30 dienomis Ispanijoje vyksiantį Europos pakrančių irklavimo čempionatą keliaus du Lietuvos irkluotojai: E.Bezzubovaitė ir Žygimantas Gališanskis, kuris su nauja disciplina spėjo susipažinti pernai.

„Naujovės visada sukelia daug emocijų, įdomių patirčių, todėl pirmasis įspūdis labai geras, – sakė E.Bezzubovaitė. – Pasirengimo startams labai nekeičiame, nes irklavimo principas panašus. Darome įprastas treniruotes tik irkluojame būtent jūrine valtimi, mokomės staigių apsisukimų, paprastą bėgimą, kuris sudaro nemažą irkluotojų treniruočių dalį, pakeitėme sprintais, nes varžybose teks bėgti paplūdimiu iki valties“.

Eglė Bezzubovaitė

Prabilusi apie rungčių ypatumus E.Bezzubovaitė priminė, kad pakrančių irklavimo valtis kiek skiriasi nuo jiems įprastos, „akademinės“, valties. „Pakrančių valtis yra platesnė, kiek trumpesnė, pagaminta taip, kad vanduo išbėgtų ir valtyje nepasiliktų, – pasakojo irkluotoja. – Nereikia pamiršti, kad skiriasi ir vietos, kuriose irkluojama. Dažniausiai irkluojame ežeruose, Klaipėdoje – upėje. O pakrančių irklavimas vyksta jūrose ir vandenynuose, kas iš pradžių gali nuskambėti labai bauginančiai. Be to, mūsų įprasta distancija – 2000 metrų, o pakrančių varžybose jėgas išbandysime 500 ir 6000 metrų distancijose, kuriose turėsime daryti posūkius. Bus reikalų“.

Ž.Gališanskas, pernai debiutavęs pakrančių irklavimo varžybose, jau žino, kiek jėgų ir pastangų kainuoja medaliai. Lietuvis pernai tapo Europos pakrančių irklavimo čempionato „Beach Sprint“ ir „Endurance“ rungčių bronzos medalių laimėtoju. Pasaulio pakrančių irklavimo čempionate jis užėmė 4 vietą, o tarptautinėje regatoje „Challenge Prince Albert II“ pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais.

Žygimantas Gališanskis

„Pernai nevyko pasaulio irklavimo čempionatas Kinijoje, todėl sulaukiau pasiūlymo sudalyvauti pasaulio pakrančių irklavimo čempionate, – pasakojo Kauno mariose varžyboms besirengiantis Ž.Gališanskis. – Pabandžiau, pasisekė, užsikabinau. Išbandžiau jėgas Europos čempionate, kur laimėjau du bronzos medalius. Šiais metais vėl esu nusiteikęs išbandyti savo jėgas“.

Šiais metais lietuviai jėgas bandys ne tik individualiose varžybose – sės ir į dvivietę.

„Faktas, kad savęs niekada nereikia nuvertinti, tačiau mūsų sporto šakoje gana sunku kelti didžiulius tikslus ir kurti lūkesčius – viena klaida – ir net ilgamečiai lyderiai nepatenka į pagrindinį finalą. Todėl visada situaciją stengiuosi vertinti realiai“, – sakė E.Bezzubovaitė.

Jos tikslas – kuo mažiau klaidų varžybose. „Pakrančių irklavimo varžybose niekada nesu bandžiusi savo jėgų, tikiu, kad bus dalyvių, kurioms tai – ne pirmas ir ne antras kartas. Galbūt bus ir aukšto lygio irkluotojų, taip pat bandančių naujoves, todėl mano didžiausias tikslas šiose varžybose kuo mažiau klaidų, nejausti spaudimo nei iš savęs nei iš kitų, kad įvairios mintys nekištų kojos. Noriu tiesiog įsiklausyti į trenerio ir į jau dalyvavusio Žygimanto patarimus, įgyti kuo daugiau patirties, kuria vėliau galėčiau pasidalinti su komanda. Tai mane tenkins labiausiai“.