Naujienos

Irkluotojai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai gegužę kovos dėl olimpinio kelialapio

Gegužės 3-4 dienomis Trakuose, Galvės ežero trasoje vyko Lietuvos irklavimo komandų atranka į svarbiausius metų startus. 

Didžiausias dėmesys skirtas jauniams, siekiant dalyvauti Europos čempionate Lenkijoje, ir suaugusiems, kurie kovojo dėl galimybės dalyvauti finalinėse olimpinėse atrankose Šveicarijoje.

Lietuvos irklavimo vyr. treneris Mykolas Masiulionis pastebėjo, kad šiai dienai sportininkų rezultatai nėra patys geriausi: ,,Šiam sezono periodui rezultatai vidutiniai, kas yra normalu, atsižvelgiant į tai, kad sezonas tik prasidėjo. O ir oro sąlygos nebuvo pačios lengviausios.”

Birželio 1-2 dienomis Lenkijoje vyksiančiame Europos jaunių irklavimo čempionate vienvietėse valtyse startuos Gabija Stankevičiūtė ir Mykolas Montvila. Porinėse dvivietėse – Deivilė Binkytė, Jolana Sinkevičiūtė ir Ivar Liepis, Motiejus Valčiukas. Pavinėje dvivietėje – Arnas Andriušaitis, Alberto Fontani. Porinėje keturvietėje startuos Domantas Janickas, Vilius Juška, Geraldas Gavrilovas, Julius Krasauskas.

Sportininkų laukia finalinė olimpinės kvalifikacijos regata ir pasaulio taurės II etapas Šveicarijoje, kurių metu paaiškės įgulos, atstovausiančios Lietuvą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Gegužės 19-21 dienomis finalinėje olimpinės kvalifikacijos regatoje broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai startuos pavienėje dvivietėje. Nors ir susidūrė su ne itin palankiomis atrankinės regatos Trakuose oro sąlygomis, po finišų abu jeutėsi ramūs: ,,Ką buvome suplanavę, viską pavyko išpildyti. Tikslas buvo patekti į pagrindinę olimpinę atranką. Ateinančias savaites tęsime pasiruošimą ir bandysime patobulėti, ištaisyti klaidas.”

Gegužės 24-26 dienomis vyksiančiame Pasaulio čempionato II etape dėl olimpinio kelialapio vienvietėse valčių klasėse kovos Ieva Adomavičiūtė, Viktorija Senkutė, Dovydas Nemeravičius ir Giedrius Bieliauskas. Su porine dviviete startuos Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė.

Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter džiaugiasi pasiektais rezultatais: ,,Oras buvo tikrai permainingas, bet labai džiaugiuosi, kad sportininkai parodė savo galimybes. Tikrai buvo suformuotos stiprios komandos.”