Naujienos

Irkluotojų metų apdovanojimų šventės metu buvo pagerbtas ir šuo

Vasario 1-ąją Trakuose Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) surengtame šventiniame vakare irkluotojų bendruomenei už 2018-ųjų sporto laimėjimus ir nuopelnus buvo įteikti apdovanojimai. Pagerbti buvo ne tik irkluotojai, treneriai, sportininkų psichologė, bet ir vyriausiojo šalies rinktinės trenerio Mykolo Masilionio augintinė Galatėja.

 Nominacijos – medalių laimėtojams

 „Ši šventė – puiki proga išsakyti savo dėkingumą kiekvienam irkluotojui, kiekvienam treneriui, kiekvienam mūsų pagalbininkui bei rėmėjui. Visi šie asmenys padeda stiprėti mūsų irklavimo sporto bendruomenei, o jų pastangas ir indėlį atspindi visai Lietuvai svarbūs laimėjimai. Jei iš visos šios bendruomenės išimtume bent vieną grandį, tai tikrai nežibėtume tokia gausa medalių, dėl kurių esame matomi visame pasaulyje“, – sakė LIF prezidentas Dainius Pavilionis.

Didžioji dalis nominacijų ir apdovanojimų LIF renginyje atspindėjo pagrindinius tiek irklavimo sporto bendruomenei, tiek ir visai Lietuvai svarbius irkluotojų laimėjimus.

Nominacija „Metų pergalė“ buvo skirta irkluotojoms Mildai Valčiukaitei ir Ievai Adomavičiūtei, kurių 2018 metų triumfas – aukso medalis Pasaulio irklavimo čempionate. Nominaciją sportininkėms įsteigė ir įteikė „Baltic Tours Group“ generalinis direktorius Sigitas Fabijonavičius. Sportininkes pagerbė ir Lietuvos tautinio olimpinis komiteto atstovė Stefanija Briedienė bei olimpietis irkluotojasVytautas Briedis, 1964 m. Meksiko olimpinėse žaidynėse laimėjęs bronzos medalį.

 „Metų komandos“ nominaciją už 2018 metų triumfą – sidabro medalį Europos  irklavimo čempionate – pelnė irkluotojai Aurimas Adomavičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas ir Dovydas Nemeravičius.

Nominaciją „Asmeninis triumfas“ irkluotojui Mindaugui Griškoniui įteikė LIF prezidentas D. Pavilionis. Didžiausia šio sportininko 2018 metų pergalė – laimėtas bronzos medalis Pasaulio irklavimo čempionate.

Irkluotojų apdovanojimuose apsilankė ir boksininkas

Nominacija „Metų ambicija“ atiteko treneriui Karoliui Sunklodui už kartu su Gruzijos irkluotoju dviviete valtimi čempionate iškovotą auksą. Nominaciją K. Sunklodui įteikė buvęs LIF treneris ir generalinis sekretorius Ignas Mačiukas.

„Metų proveržio“ nominacija, kurią įteikė Trakų merė Edita Rudelienė, buvo apdovanotos irkluotojos Viktorija Senkutė ir Agnė Ginevičiutė, Europos jaunimo čempionate laimėjusios 3-ąją vietą.

„Metų smūgio“ nominaciją irkluotojams dvyniams Dovydui ir Domantui Stankūnams įteikė Lietuvos bokso federacijos atstovas, boksininkas ir Universiados bronzos medalininkas, penkiskart Lietuvos čempionas, pasaulio čempionato 9 vietos laimėtojas Tadas Tamašauskas. Ši nominacija skirta  reikšmingų laimėjimų tarptautinėje arenoje pasiekusiems sportininkams, per treniruotes nevengiantiems broliškai apsikumščiuoti.

„Metų atsidavimo“ nominacija apdovanotas olimpietis ir pasaulio čempionas Zigmantas Gudauskas, paraolimpiečio Augusto Navicko treneris. Apdovanojimą įteikė irklavimo klubo „Academia Remigum“ direktorė Rima Karalienė.

„Metų pusiausvyros laikytojos“ nominacija LIF renginyje buvo apdovanota irkluotojus konsultuojanti psichologė Rinalda Germanienė. Nominaciją jai įteikė „Baltic Tours Group“ projektų vadovė Rasa Levickaitė.

Šuo nepraleidžia nė vienų rungtynių

„Lietuvos irkluotojai – ne tik daugiausia medalių iš Europos ir pasaulio sporto renginių mūsų šaliai parvežantys sportininkai, bet ir gyva bendruomenė su savo tradicijomis, ištikimais bičiuliais ir rėmėjais. Metų pradžioje visada susiburiame, nes tikrai smagu yra prisiminti ir didžiausius laimėjimus, ir linksmas istorijas, o taip pat pagerbti visus, kurie šalia mūsų buvo tiek pergalių akimirkomis, tiek ir sudėtingesniais momentais. Vienas tokių visada šalia esančių ir buvo vyriausiojo rinktinės trenerio Mykolo Masilionio dvejų metų Berno zenenhundo veislės šuo Galatėja, kuri nepraleidžia nė vienų rungtynių“, – sakė LIF prezidentas D.Pavilionis.

Treneris M. Masilionis šiame renginyje buvo pagerbtas „Metų trenerio“ nominacija, o trenerio augintinei Galatėjai atiteko nominacija „Metų fanas“. Tiesa, šventėje Galatėja nedalyvavo, pasak M. Masilionio, neradusi, ką tokiai progai tinkamai apsirengti.