Naujienos

Jaunieji irkluotojai Europos čempionate tikisi įrodyti, ko yra verti

„Tai bus paskutinės mūsų šio sezono varžybos, spėjome ištaisyti klaidas, kurias darėme pasaulio jaunimo čempionate, todėl dabar tikimės parsivežti geriausią rezultatą“, – sakė į Krefelde (Vokietija) rugpjūčio 26-27 dienomis vyksiantį Europos jaunimo (U23) irklavimo čempionatą išvykusios merginų porinės keturvietės įgulos narė Raminta Morkūnaitė.

Priminsime, kad Plovdive (Bulgarija) vykusiose pasaulio pirmenybėse merginų įgula užėmė penktą vietą.

Į Krefeldą atvyko šešios lietuvių įgulos: vaikinų vienvietę irkluos Tadas Vaitkevičius, pavienę dvivietę Vilius Stonkus ir Domantas Riauba, porinę dvivietę Benas Paunksnis ir Martynas Vaitkevičius, porinę keturvietę Arnedas Kelmelis, Saulius Aušbikavičius, Rokas Jakubauskas, Jonas Šaparavičius, merginų porinę dvivietę – Martyna Kazlauskaitė ir Gabija Stankevičiūtė, porinę keturvietę – R. Morkūnaitė, Saulė Kryževičiūtė, Ūla Jonušaitė ir Ugnė Juzėnaitė.

„Spaudimas dėl medalių? Manau, kad ir pačios iš savęs daug reikalaujame, – pabrėžė U. Juzėnaitė. – Bet mes važiuojame padaryti geriausią, ką galime. Tiesiog norime parodyti, kad galime daugiau“.

S. Kryževičiūtė atskleidė, kad prieš pat pirmenybes treniruotės buvo kiek lengvesnės, o Ū. Jonušaitė patikslino, kad nuolat buvo šlifuojama irklavimo technika.

„Kiekviena popietinė treniruotė – tai techninių klaidų taisymas, – sakė R. Morkūnaitė. – Kartais netgi pabosdavo daryti tą patį per tą patį“.

„Bet esame labai savikritiškos, todėl viską norėjome nušlifuoti iki detalių. Kartais būdavo sunku, bet pasišnekėdavome, pasitardavome ir rasdavome sprendimus. Smagu, kad komandoje vieną kitą labai palaikome“, – teigė Ū. Jonušaitė.

Ir R. Morkūnaitė pabrėžė, kad pirmą kartą komandoje yra taip lengva susikalbėti. „Visos žinome tikslą… Jeigu tik kyla kokie nors nesutarimai, stengiamės viską spręsti diplomatiškai, nesipykstame. Draugiškumas labai jaučiamas“, – sakė sportininkė.

Vaikinų porinės dvivietės įgulos narys B. Paunksnis priminė, kad pernai Europos čempionate įgula užėmė aštuntą vietą.

„Šįkart mūsų tikslas parodyti progresą ir pasirodyti kuo geriau, – sakė sportininkas. – Su Martynu valtyje jaučiuosi labai laisvai, tikrai papildome vienas kitą. Apsikeitėme vietomis valtyje, šiais metais supratau, kad man sekti jį sekasi geriau negu yrininkauti“.

Prabilęs apie lūkesčius pirmenybėse, B. Paunksnis buvo atviras: „Nepasiduoti spaudimui ir daryti viską taip, kaip buvo daryta tūkstančius kartų treniruotėse. O kai bus sunkiausias momentas, nebijoti skausmo ir perlipti per save“.