Naujienos

Jaunimas išvyko į Europos pirmenybes: „Lūkesčiai – sudrebinti Senąjį žemyną savo greičiais“

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos jaunieji irkluotojai išvyko į Krušvicą (Lenkija), kur savaitgalį vyks Europos jaunimo (iki 23 metų) irklavimo pirmenybės.

Į Lenkiją išvyko keturios lietuvių įgulos: merginų porinę dvivietę irkluos Martyna Kazlauskaitė ir Dovilė Rimkutė (treneris Karolis Sunklodas), vaikinų paviene varžysis pasaulio jaunimo vicečempionai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai (treneris Zigmantas Gudauskas), Paulius Černevičius ir Domantas Maročka irkluos porinę dvivietę (treneris Tomas Valčiukas), o Benas Vokovas, Valdas Venckus, Rokas Jakubauskas ir Titas Mašanauskas varžysis vaikinų pavienių keturviečių valčių klasėje.

Pasak trenerio K.Sunklodo, liepos pradžioje Čekijoje vykusiame pasaulio čempionate į A finalą patekusi komanda automatiškai iškovojo kelialapį į Europos pirmenybes. Taigi, tiesioginį bilietą į Krušvicą turėjo tik sidabru pasaulyje suspindę broliai Stankūnai, kitiems jauniesiems irkluotojams Lietuvoje teko įrodyti savo pranašumą tarp bendraamžių.

„Sportininkai buvo atrenkami varžybose liepos pabaigoje, vėliau iš jų formuojamos greičiausios įgulos, – informavo treneris. – Pasirengimui Europos čempionatui turėjome tik mėnesį, todėl jokių naujovių pasirengime netaikėme. Eksperimentams nebuvo laiko“.

Tačiau naujienų ir iššūkių tikrai netrūko. Nors merginų porinėje dvivietėje daugelis jau buvo įpratę matyti D.Rimkutę irkluojančią kartu su Ugne Juzėnaite, šįkart pirmenybėse startuos naujai suformuota įgula.

„Po pasaulio jaunimo čempionato U.Juzėnaitė nutarė išsigydyti senas traumas ir sugrįžti jau sutvirtėjusi, todėl ją valtyje pakeitė Čekijoje vienvietę irklavusi Martyna Kazlauskaitė, – situaciją paaiškino K.Sunklodas.

Priminsime, kad U.Juzėnaitės ir D.Rimkutės įgula 2019-aisiais iš Europos jaunių čempionato parvežė aukso medalius, o pasaulio pirmenybėse iškovojo bronzą. Šių metų liepą merginų įgula pasipuošė auksu šalies jaunimo pirmenybėse, o pasaulio jaunimo čempionate iškovojo 7-ą vietą.

Pirmąjį skambų pareiškimą naujoji – D.Rimkutės ir M.Kazlauskaitės – įgula pateikė prieš dvi savaites vykusiose Lietuvos pirmenybėse – merginos užtikrintai tapo šalies čempionėmis (laikas finale – 07:05,39).

Netikėtumu tapo ir vaikinų porinės keturvietės subyrėjimas prieš pat išvykstant į Europos čempionatą. „Susirgo du įgulos nariai, tad teko priimti skubų sprendimą ir leisti į čempionatą vykti porinei dvivietei, sudarytai iš likusių komandos narių“, – sakė K.Sunklodas.

Dovydas ir Domantas Stankūnai

Sulaukęs klausimo apie brolius Stankūnus, treneris prabrėžė, kad jau prieš pasaulio pirmenybes Dovydas ir Domantas demonstravo puikius rezultatus treniruotėse, todėl buvo tikėtasi juos pamatyti finale su pajėgiausiomis bendraamžių įgulomis.

„O kova dėl medalių tik įrodė, kad sunkus ir kryptingas darbas atsiperka su kaupu, – apie pasaulio jaunimo vicečempionus kalbėjo K.Sunklodas. – Kas nenuviltų šįkart? Medaliai visada motyvuoja ir džiugina, bet dar ryškesnės spalvos medalių komplektas būtų puiki dovana Lietuvai“.

Prabilęs apie lūkesčius artėjančiose varžybose treneris nedaugžodžiavo: „Mūsų lūkesčiai – sudrebinti Senąjį žemyną savo greičiais“.