Naujienos

Jaunimo varžybose spindėję P.Stankūnas ir M.Juškevičius: „Šie metai bus geresni“

„Emocijos puikios, nes jau buvo pabodę namuose kiekvieną dieną sveikintis su „Concept 2“ treniruokliu. Pagaliau esame su komanda“, – prisiminęs griežtas karantino sąlygas kalbėjo irkluotojas Povilas Stankūnas. – Grynas oras, saulė ir mes ant vandens. Kas galėtų būti puikiau?“

Pernai P.Stankūnas ir Mantas Juškevičius, irkluodami pavienę dvivietę, blizgėjo tarptautinėse jaunimo (iki 23 metų) varžybose: pasaulio čempionate iškovoti sidabro medaliai, Europos pirmenybėse – bronza.

„Kol kas sunkaus darbo nėra – bandome įsivažiuoti, – kalbėjo P.Stankūnas. – Jau pradėjome pasirengimą birželio pabaigoje Trakuose vyksiančiai „Gintarinių irklų“ regatai, o vėliau lauksime patvirtinimo iš Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA), ar vyks Europos suaugusiųjų čempionatas. Jeigu jis vyks, kibsime į darbus ir pradėsime labai stiprų pasirengimą“.

FISA šių metų kalendoriuje – trejos dar neatšauktos varžybos: rugsėjo 5-6 dienomis Vokietijoje planuojamas Europos jaunimo čempionatas, rugsėjo 26-27 dienomis Serbijoje turėtų vykti jaunių Europos pirmenybės, o spalio 9-11 dienomis Lenkijoje yra numatomos Europos suaugusiųjų pirmenybės.

„Žodis „suaugusiųjų“ mums skamba visiškai nebaisiai, nes tai jau būtų trečiosios suaugusiųjų Europos pirmenybės, kuriose dalyvautume. Todėl žinome, ko galime tikėtis. Svarbiausia, teisingai nusiteikti ir kryptingai dirbti“, – sakė P.Stankūnas.

Pasak jo porininko M.Juškevičiaus, nors pernai ir pavyko suspindėti, tačiau sezoną galima būtų vertinti pastaba paraštėje „Komplikuotas“.

„Sezono pradžioje užspaudžiau tarpšonkaulinį nervą. Negalėjau ilgai irkluoti. Sunkiai sekėsi gyti. Teko darbuotis pagal specialų planą. Mažiau irklavome, daugiau bėgiojome, bet pavyko pasaulio jaunimo čempionate iškovoti sidabrą. Vėliau suaugusiųjų pasaulio čempionate susirgau. Buvo sunku. Tai paveikė mūsų rezultatą, tačiau vėliau, prieš Europos jaunimo pirmenybes, pavyko atsigauti, – kalbėjo 22-ų irkluotojas. – Tikiuosi, kad šis sezonas bus geresnis“.

Jau spėję apsižvalgyti suaugusiųjų varžybose penktus metus kartu irkluojantys vaikinai neslepia: skirtumas tarp jaunimo ir suaugusiųjų varžybų – didžiulis.

„Dar reikia labai daug dirbti, daug kilometrų nuirkluoti, daug kilogramų pakelti, jei norime tarp suaugusiųjų varžytis dėl aukščiausių rezultatų, – sakė M.Juškevičius. – Bet dar turime keturis mėnesius. Pamatysime, kaip mums pasiseks pasirengti šiam startui“.

P.Stankūno teigimu, daugiausiai dėmesio bus skiriama irklavimo technikai. „Mūsų sporto šakoje labai daug lemia techniniai niuansai. Jeigu viskas bus nušlifuota, mes galime būti greitesni netgi už fiziškai stipresnes įgulas, – dėstė irkluotojas. – Valtyje dirbsime kaip vienas. Tai yra didžiausia sėkmės paslaptis. Jeigu pavyks tai padaryti, valtis gali pasiekti labai gerą greitį“.