Naujienos

Jaunių rinktinė išvyko į Europos čempionatą

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) irklavimo rinktinė išvyko į Belgrade savaitgalį (rugsėjo 26-27 d.) vyksiančias Europos pirmenybes – šalies garbę gins trys įgulos.

„Nuotaikos dvejopos – dar niekada nesame dalyvavę tokio aukšto lygio varžybose. Gal šiek tiek baisu, – šypsojosi pavienės keturvietės įgulos narys Jonas Šaparavičius. – Neturime didelės patirties, bet esame puikiai pasirengę”.

Apie įgulos patirtį kiek drąsiau kalbėjo porinės keturvietės įgulos narys Benas Paunksnis.

Linas Babarskas, Paulius Brusokas, Ignas Urbonas, Jonas Šaparavičius

„Mes turime yrininką, kuris patirties tarptautinėse varžybose turi jau nemažai, – kalbėjo jaunasis irkluotojas. – Jis jau žino, ko galima tikėtis. Aš? Tai bus mano pirmosios tarptautinės varžybos. Kiek daugiau patyrę mane vis gąsdindavo, kad reikia stipriau rengtis varžyboms. Bet aš manau, kad esame puikiai pasirengę“.

Pasak B.Paunksnio, pasirengimo stovykla Trakuose praėjo sklandžiai. „Žinome, kad nesame pervargę, niekas nepatyrė traumų, kurios galėtų sustabdyti, – sakė irkluotojas. – Atvirai? Daugelis kalba apie jausmą, kuris yra būtinas irkluojant keturvietę. Pas mus kažkoks paradoksas – atrodo, kuo daugiau irkluojame, tuo geriau valtį jaučiame, bet vis daugiau atrandame, prie ko norisi prikibti. Kiekvieną treniruotę jaučiamės nepatenkinti, bet rezultatai rodo, kad viskas yra labai gerai – vis greitėjame. Taip atsiranda susiirklavimas, pradedame jausti vienas kito klaidas ir kiekvienas siekiame idealumo. Dar nebuvo nė karto, kad kuris nors pasakytų „Oi, kaip gerai įveikėme distanciją“. Manau, kad toks kovingumas yra labai gerai“.

Arnedas Kelmelis, Benas Paunksnis, Rokas Jakubauskas, Povilas Juškevičius

Porinės dvivietės įgulos narys teigė Aidas Greivys, kad pasirengimas buvo stiprus ir sėkmingas. Jaunasis irkluotojas priminė, kad į Europos pirmenybes vykstančios įgulos buvo suformuotos liepos mėnesio antroje pusėje. Po atrankinių varžybų įgulos visą laiką treniravosi Trakuose.

J.Šaparavičius teigė, kad į Europos pirmenybes keliauja ryžtingai nusiteikę. Pavienės keturvietės įgulos tikslas – A finalas. „Esame jauna komanda, į jaunių čempionatą grįšime dar ir kitais metais, o šiais metais atiduosime visas savo jėgas – norime patekti į A finalą, o ten jau žiūrėsime, ką pavyks nuveikti“, – sakė irkluotojas.

Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys

Apie A finalą galvoja ir porinės dvivietės įgula. „Mūsų klasėje bus daugiausiai valčių, bet bandysime siekti tik pačių geriausių rezultatų – A finalas būtų puikus rezultatas“, – sakė A.Greivys.

„Mes taip pat nenorėtume varžytis B finale, – greitai įsiterpė B.Paunksnis. – Norime į A finalą. Įguloje yra kalbų, kad važiuojame kovoti dėl prizų“.

Europos jaunių irklavimo čempionate startuosiančios Lietuvos įgulos:

JM2x: Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys;

JM4-: Paulius Brusokas, Jonas Šaparavičius, Ignas Urbonas, Linas Babarskas;

JM4x: Povilas Juškevičius, Arnedas Kelmelis, Rokas Jakubauskas, Benas Paunksnis.