Naujienos

Kaune vykusioje konferencijoje: I.Shore’o filosofijos pristatymas, Meistrų komisijos pirmininko rinkimai ir specialios dovanos vadovams

Balandžio 22 dieną Kaune įvyko Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) eilinė-ataskaitinė konferencija.

Joje ataskaitas LIF nariams pateikė Vykdomojo komiteto nariai, Apeliacinės komisijos pirmininkas Edmundas Daukantas pristatė 2022-aisiais išnagrinėtus klausimus.

Vėliau LIF nariai patvirtino 2021-ųjų biudžeto, veiklos ataskaitas bei audito aktą, kurį pristatė nepriklausoma auditorė Dana Tamulevičienė.

Buvo patvirtintas ir 2022-ųjų LIF biudžetas.

Netrukus kilo diskusija apie Talentų ugdymo programą. LIF konsultantas Ianas Shore’as ją pristatė ir atsakė į nariams kilusius klausimus.

Ianas Shore’as

„Šią vasarą bandysime identifikuoti jaunų sportininkų grupę, su kuria bus dirbama po 2024-ųjų sezono, – sakė I.Shore’as. – Dalis jaunųjų sportininkų bus identifikuoti šį savaitgalį, jaunimo grupėje viskas paaiškės birželio mėnesį. Per vasarą mėginsime identifikuoti ir tuos, kurie turi potencialą tapti aukščiausio lygio sportininkams. Mėginsime jiems padėti pasiekti kuo geresnius rezultatus. Kaip tai padarysime? Tai bus daroma stovyklose. Mano filosofija labai paprasta – turime turėti geriausius sportininkus, kurie privalo būti konkurencingoje aplinkoje. Turėsime galimybę šviesti sportininkus, kuriuos pajungsime prie vyresnių sportininkų treniruočių“.

Treneris priminė, kad atvyko iš Didžiosios Britanijos „Ten visi treneriai klausia apie irklavimo techniką. Bet labai retai sulaukiu klausimų, kaip valtį padaryti greitesnę. Daugeliu atveju tai priklauso nuo fiziologijos. Mes nuolat diskutuojame apie treniruočių programas, bet mano manymu, kur kas svarbiau šviesti tiek sportininkus, tiek trenerius apie fizinį pasirengimą, mitybos svarbą. Kiekvienais treneris turi žinoti, ką reikia daryti, kad jo sportininkas patektų į rinktinę. Dabar yra rengiami atrankos kriterijai. Jie bus pristatyti vasaros pabaigoje“, – sakė treneris.

Vyksta balsavimas
Vyksta balsavimas

„Jums nelabai patiks, tai, ką pasakysiu, – išgirdęs pastabą apie komunikaciją ir bendravimą su klubų treneriais, sakė I.Shore’as. – Įvertinkime, kad sportininkas keliauja, treneris yra kelionės dalis, bet sportininkas nepriklauso treneriui. Mes turime identifikuoti trenerius, kurie gali būti apmokomi ir galės dirbti nacionalinių rinktinių treneriais. Jei atrasime tokius trenerius, galėsime būti konkurencingi tarptautinėse varžybose. Įsivaizduokime, kad esame olimpinių žaidynių aptarime. Demonstruojame sportininkus, visi treneriai, kurie buvo sportininkų kelionės dalimi, bus paminėti, kurie buvo nuo pirmųjų dienų, bus paminėti, kurie atvedė iki olimpinių žaidynių. Treneriai privalės išreikšti norą tapti aukščiausio lygio sportininko treneriu. Turime suprasti, kurie treneriai yra tuo suinteresuoti. Tada galėsime galvoti apie trenerių apmokymus. Kai tampi aukščiausio lygio sportininko treneriu, privaloma suprasti, sportininkai iš trenerių tikisi pačių geriausių savybių, ir sportininkas turės prašymą padėti, o ne klaus, ar treneris tai moka ir žino, kaip padaryti. Sukursime sistemą, kuri leis atsiskleisti treneriams, kurie norės ir galės dirbti su aukščiausio lygio sportininkais“.

Generalinis sekretorius S.Ritter pristatė naują LIF reglamento redakciją. Nariai patvirtino pakeitimus.

Konferencijoje pateiktas ir LIF įstatų pakeitimų projektas. Jame numatyta tarptautinės irklavimo federacijos pavadinimo pakeitimas (vietoj FISA – „Word Rowing“), taip pat punkte apie prezidento rinkimus neliko sąlygos, kad prezidentas renkamas pirmoje eilinėje konferencijoje po olimpinių žaidynių.

Mindaugas Griškonis ir Daiva Mačiulienė
Mindaugas Griškonis ir Daiva Mačiulienė

S.Ritter pristatė jau nuveiktus darbus dėl „World Rowing“ 2025 m. pasaulio jaunių irklavimo čempionato organizavimo Lietuvoje.

Konferencijos pabaigoje įvyko Meistrų komisijos pirmininko rinkimai. Savo viziją nariams pristatė Arūnas Šatas, o Eimanto Laucevičiaus poziciją prieš rinkimus pristatė vykdomojo komiteto narys Darius Raišutis. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad rinkimus laimėjo E.Laucevičius.

Prieš skelbiant rinkimų rezultatus žodžio paprašė trenerė Daiva Mačiulienė, kuri pasveikino LIF prezidentą Mindaugą Griškonį ir generalinį sekretorių S.Ritter su jau nuveiktais darbais ir kiekvienam įteikė specialius foto albumus.