Naujienos

Komandos draugės tapo konkurentėmis: buvo labai keista (jaunių pirmenybių rezultatai)

„Buvo labai keista“, – prisipažino Lietuvos jaunių irklavimo čempionato medalius apžiūrinėjančios Dovilė Rimkutė ir Ugnė Juzėnaitė, prieš savaitę iš Tokijo vykusio pasaulio jaunių čempionato grįžusios su bronzos medaliais.

Porinę dvivietę valtį irkluojančios merginos Lietuvos pirmenybėse varžėsi vienvietėmis valtimis – D. Rimkutė iškovojo auksą, U. Juzėnaitė džiaugėsi sidabru.

„Mes, manau, neturime stipraus charakterio, kuris yra būdingas vienvietes valtis irkluojantiems sportininkams, – traukė pečiais U. Juzėnaitė. – Mums labiau patinka irkluoti dvivietę“.

D. Rimkutė teigė jau prieš startus tikėjusi, kad gali laimėti aukso medalį. „Tiesiog variau, – nusijuokė irkluotoja. – Žinojau, kad Ugnė plaukia, todėl teko šiek tiek labiau pasistengti“.

„Ar aš tave spaudžiau? – nusijuokė ir U. Juzėnaitė. – Aš žinojau, kad Dovilė bus pirma. Ji yra labai stipri fiziškai. Bet stengiausi. Ar spaudžiau? Nemanau“.

D. Rimkutė nenurimo: „Juk žinau, kad spaudei. Mačiau, kad tavo valtis artėja“.

Šiandien jaunimo pirmenybėse merginos vėl sės į vieną valtį. Nors irkluotojos dažnai kalba apie tarpusavio barnius, bet teigia jau pasiilgusios komandinio darbo.

„Tokios jau mes esame. Valtyje esame vienas žmogus. Viena iš kitos reikalaujame labai daug ir žinome, kad taip tobulėjame kartu. Norime ir toliau tobulėti kartu, – kalbėjo U. Juzėnaitė. – O vienvietėje valtyje to nejaučiame. Juk viena valtyje sėdėdama nerėksi ant savęs. O dvivietėje, ar pykstiesi, ar nesipyksti, vis vien traukia sėdėti kartu. Komanda yra komanda“.

Pasak D. Rimkutės, abi sportininkės supranta, kad dvivietėje jos gali padaryti kur kas daugiau negu vienvietėse valtyse.

Šiais metais triumfavusios Europos jaunių čempionate ir bronzos medalius pasaulio pirmenybėse iškovojusios merginos su apmaudu kalba apie kitą sezoną.

„Šis sezonas buvo labai geras, – nusišypso U. Juzėnaitė. – Vaikštome po Trakus ir matome, kad žmonės mus atpažįsta, visi sveikinasi ir sveikina. O draugai nuolat pokštauja „O, čia tos iš pasaulio…“ arba „O, čia tos medalininkės“. Linksma, tačiau kiek neramina kiti metai. Dovilė pereina į kitą amžiaus grupę, aš lieku jauniuose. Dar nežinome, ar mūsų komandą ardys…“

„Labai tikimės, kad neardys“, – su viltimi ištarė D. Rimkutė.

Lietuvos jaunių čempionato rezultatai:

Vaikinai:

JM1x

 1. Augustinas Matusevičius
 2. Rokas Jakubauskas
 3. Justas Kuškevičius

JM2x

 1. Virgilijus Prušinskas, Titas Mašanauskas
 2. Irvydas Binkis, Gustas Logvinovas
 3. Paulius Kirda, Martynas Vaitkevičius

JM2-

 1. Benas Volkovas, Ramūnas Razma
 2. Mantas Gudukas, Saulius Aužbikavičius
 3. Arijus Viršutis, Simonas Loda

JM4x

 1. Augustinas Matusevičius, Virgilijus Prušinskas, Titas Mašanauskas, Rokas Jakubauskas
 2. Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys, Povilas Juškevičius, Arnedas Kelmelis
 3. Paulius Brusokas, Linas Babarskas, Ignas Urbonas, Jonas Saparavičius

JM4-

 1. Emilijus Kukleris, Aironas Katkus, Adelaras Galdikas, Deimantas Romeris
 2. Tomas Paškevičius, Karolis Bendinskis, Edvinas Pocius, Tautvydas Barauskis
 3. Rokas Klimas, Henrikas Danys, Eimantas Ubartas, Gvidas Batakis

JM8+

 1. Jonas Saparavičius, Ignas Urbonas, Linas Babarskas, Aronas Nagys, Gustas Logvinovas, Vilius Grikpėdis, Benas Volkovas, Ramūnas Razma, Karina Sobutaitė
 2. Karolis Bendinskis, Antanas Štreimikis, Vaidas Kondratavičius, Donatas Bareika, Modestas Uscila, Kasperas Preidys, Domantas Jakubovskij, Dominykas Golysenko, Daniel Kozlovskij
 3. Vilius Kundrotas, Gvidas Batakis, Justas Vaicius, Michail Volosenko, Aironas Katkus, Emilijus Kukleris, Adelaras Galdikas, Deimantas Romeris, Diana Sokolova

Merginos

JW1x

 1. Dovilė Rimkutė
 2. Ugnė Juzėnaitė
 3. Gustė Vaškevičiūtė

JW2x

 1. Nomeda Nazarenkaitė, Kamilė Žilionytė
 2. Austėja Kiršytė, Laura Kaliukevičiūtė
 3. Emilija Nabažaitė, Ugnė Sakickaitė

JW2-

 1. Raminta Morkūnaitė, Martyna Kazlauskaitė
 2. Gabija Šarkauskaitė, Vilmantė Putnaitė
 3. Gabija Monkevičiūtė, Beatričė Augustinaitė

JW4x

 1. Ieva Navickaitė, Ugnė Rudaitytė, Ugnė Utkutė, Miglė Kiršytė
 2. Vestina Grūmadaitė, Emilija Nabažaitė, Ugnė Sakickaitė, Ema Želvytė

JW4-

 1. Melita Tauragauskaitė, Dainida Jonauskaitė, Augustė Klumbytė, Karolina Šimkutė
 2. Augustė Mockutė, Viktorija Grinytė, Vytautė Budrytė, Domantė Budrytė

JW8+

 1. Emilija Ramanauskaitė, Elija Skeirytė, Gabija Monkevičiūtė, Beatričė Augustinaitė, Melita Tauragauskaitė, Dainida Jonauskaitė, Augustė Klumbytė, Karolina Šimkutė, Diana Sokolova