Naujienos

Kupiškyje – visos vyšnios ant LIF taurės torto!

Savaitgalį Kupiškyje įvykusi ilgo nuotolio regata, tapusi Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) taurės III-uoju etapu, padėjo išsiaiškinti taurių savininkus.

Pirmasis LIF taurės etapas vyko Drevernoje balandžio pabaigoje, vėliau intriga persikėlė į Šiaulius (birželio 11 d.), o finišo tiesiąją pasiekė būtent Kupiškyje.

Susumavus Karaliaus Vilhelmo, Salduvės bei Kupiškio regatų rezultatus paaiškėjo, kad vyrų vienviečių valčių klasėje geriausias buvo Birštono sporto centro auklėtinis Paulius Černevičius (16 taškų), antrą vietą užėmė vilnietis Benas Paunksnis (15 taškų), trečią – Klaipėdos irklavimo centro irkluotojas Vilius Grikpėdis (9 taškai).

„Smagu laimėti, – sakė Kupiškio ilgo nuotolio regatą laimėjęs bei bendroje LIF taurės įskaitoje triumfavęs P.Černevičius. – Pirmą kartą teko varžytis Kupiškyje. Įdomus ir tikrai smagus varžybų formatas, ypač faktas, kad visi kartu startavome. Patiko, nes man visada geriau sekasi irkluoti ilgesnes distancijas, o dar aš ir mėgstu irkluoti, kai pučia šoninis vėjas“.

Moterų vienviečių valčių klasėje taurės varžybose triumfavo vilnietė Ugnė Rudaitytė (19 taškų), antrą vietą užėmė Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Ugnė Juzėnaitė (16 taškų), trečią – Saulė Butvilaitė (14 taškų).

„LIF taurė – kaip sezono vyšnia ant torto, – nusijuokė U.Rudaitytė. – Tai buvo ilgas, bet labai smagus kelias, kurį man padėjo pasiekti treneris Tomas Valčiukas. Visas sezonas buvo kupinas naujų išbandymų, bet džiaugiuosi, kad su tuo susitvarkiau ir dabar galiu jau pradėti pasirengimą kitam sezonui“.

U.Rudaitytei įsimintiniausias buvo pirmasis LIF taurės etapas, vykęs Drevernoje. „Tai – visiškai kitokia, savaip įspūdinga akvatorija. Žinoma, įsiminė ir pergalė, niekada nepamiršiu ir fakto, kad tai buvo pirmasis taurės etapas mano sportinėje karjeroje, – sakė irkluotoja. – Sunkiausias etapas, manau, buvo antrasis – „Salduvės“ regata. Tik buvau grįžusi iš Europos pirmenybių ir gal fiziškai turėjau jėgų, bet viskas kažkaip sugriuvo būtent šiose varžybose“.

Septyniolikmetė irkluotoja teigė, kad pergalės LIF taurės varžybose paslapties didelės nėra: „Labai daug lėmė pergalė pirmajame etape, stabilūs rezultatai kitose etapuose“.

„Visą žiemą treniravausi ir labao norėjau parodyti sau pačiai, ką galiu padaryti, – nusišypsojo U.Rudaitytė. – Kitas sezonas? Sau palinkėčiau valios treniruotis ir toliau stengtis parodyti geriausią save. Nusimato sudėtingas žiemos sezonas, esu abiturientė ir mokslai taip pat reikalauja daug pastangų, tad sau palinkėsiu tik valios ir kantrybės“.

Vyrų pavienių dviviečių valčių bendroje įskaitoje daugiausiai taškų surinko klaipėdiečių Valdo Venckaus ir Jono Šaparavičiaus įgula (16 taškų), antri buvo Alberto Fontani ir Edvinas Jankauskas (8 taškai), treti – Benas Volkovas ir Paulius Brusokas (6 taškai). Merginų pavienių dviviečių klasėje taures į viršų kėlė Kauno irklavimo klubo „Favoritas“ irkluotojos Laura Gabšytė ir Augustė Šablinskaitė (16 taškų).

REZULTATAI:

Kupiškio ilgo nuotolio regata+LIF taurės III-asis etapas (Kupiškis, 2022 rugsėjo 10 d.): LIF taurės III-ojo etapo taškaiLIF taurės taškų suvestinė