Naujienos

Lietuvos irkluotojai varžysis uždarų patalpų čempionate

„Prieš žiemos čempionatą nuotaikos visada būna geros, nes tai man primena artėjančias šventes. Be to, jau bus praėję du mėnesiai nuo pasirengimo naujam sezonui pradžios – smagu pasitikrinti, ką spėjome nuveikti“, – apie artėjančias varžybas sakė Ieva Adomavičiūtė.

Gruodžio 17 dieną Trakuose pajėgiausi šalies irkluotojai jėgas išbandys atvirame Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionate.

„Smagu, kad susirenka visa irklavimo bendruomenė – juk po rudens varžybų jau būna prabėgę nemažai laiko. Labai nekantrauju pamatyti, kam ir kaip pavyko pasirengti artėjančiam sezonui“, – nusišypsojo I.Adomavičiūtė.

Pasirengimą naujam sezonui Lietuvos irklavimo rinktinės nariai pradėjo lapkričio pradžioje. „Fiziškai jaučiuosi labai sutvirtėjusi, tačiau stovyklose neakcentavome varžybinių atkarpų, todėl spėti būsimą rezultatą bus labai sunku, – sakė I.Adomavičiūtė. – Tempas treniruočių stovykloje tikrai buvo mažesnis negu bus varžybose. Bet dabar ir pačiai labai įdomu, koks bus rezultatas, nes visose treniruotėse sunkiai atidirbau. Visada sakau, kad tik po pirmojo kilometro sužinosiu, kaip jaučiuosi varžybose. Žinoma, turiu savo tikslą, yra rezultatas, kurį norėčiau pademonstruoti, tačiau dabar nežinau, kiek jis yra realus“.

Pasak Europos pakrančių irklavimo sprinto rungties čempiono Žygimanto Gališanskio, varžybų atmosfera – tikra atgaiva.

„Žiemos sezonas – tai daug darbo su „Concept2“ treniruokliais monotoniškoje salėje diena iš dienos, tad išbandyti jėgas varžybinėje atmosferoje su žiūrovais bus labai didelė atgaiva, – sakė irkluotojas. – Žinoma, žiemos čempionatas nėra toks svarbus kaip vasarą vykstantys čempionatai, kuomet kovojama dėl titulų, kelialapių į olimpines žaidynes ar finansavimo. Bet šios pirmenybės yra įtrauktos į atrankinių varžybų sąrašus, tad dalyvauti svarbu, norint patekti į tolimesnes treniruočių stovyklas“.

Pagrindinis Ž.Gališanskio tikslas pirmenybėse – pagerinti prieš mėnesį vykusių kontrolinių testavimų rezultatą. „Norėtųsi priartėti ar net pagerinti ir savo asmeninį rekordą. Be abejo, iškovoti medalį žiemos čempionate būtų labai geras rezultatas“, – teigė sportininkas.

Geros nuotaikos prieš pirmenybes neslėpė ir Dovilė Rimkutė: „Tai – vienos smagiausių varžybų… Kodėl? Nes tai vienintelės varžybos žiemą“.

Pasirengimas uždarų patalpų čempionatui, pasak sportininkės, buvo itin sklandus. „Treniruotės vyko sklandžiai, tikiuosi, tokią pat formą pavyks išlaikyti ir visą likusį sezoną, – sakė D.Rimkutė. – Tikslą turiu tik vieną – pasigerinti savo geriausią asmeninį rezultatą bent viena sekunde. Treniruotės žiemą labai skiriasi nuo vasarinių, kuomet būni lauke. Žiemą visada esi salėje – sėdi ir irkluoji „ant concepto“. Vasarą vis vien smagiau, kai bent šiek tiek vaizdai skiriasi irkluojant valtyje, o čia tiesiog žiūri į ekraniuką ir neleidi skaičiams suprastėti. Kartais tenka įjungti vaizduotę, kad sukant „Concept2“ greičiau praeitų laikas“.

Svarbu pažymėti, kad atvirame Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionate pirmą kartą galės varžytis ir mėgėjai, kuriems teks „sukti“ dvigubai trumpesnę – 1000 metrų – distanciją.

Atvirą Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionatą remia: „Mingas“, „Sveika ląstelė“, „Akvilė“, „RE.FORMATAS“, „Pulsaar nutrition“, „Water+“, „SIP SAP“, „S-Sportas“, „RedBull“, „Concept2“.