Naujienos

„LTeam apdovanojimuose“- irkluotojų ir lengvaatlečių viešpatavimas

Vilniuje vykę 2017 metų „LTeam apdovanojimai“ buvo itin dosnūs geriausiems šalies lengvaatlečiams bei irkluotojams.

 

VEE_2859Individualių sporto šakų nominacijose karaliavo Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė, o geriausių komandų titulus susišlavė irkluotojai.

 

Vytauto Dranginio nuotraukos

 

Disko metikas, šių metų pasaulio čempionas ir „Deimantinės lygos“ nugalėtojas Andrius Gudžius ant scenos lipo du kartus – jam įteiktos „Metų sportininko“ ir „Metų pergalės“ statulėlės. Nuo jo neatsiliko šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, Europos uždarų patalpų čempionato nugalėtoja ir Lietuvos rekordininkė, įveikusi Lietuvoje neregėtą 201 cm aukštį. Airinei įteikti „Metų sportininkės“ ir „Metų proveržio“ apdovanojimai.

 

„Labai smagu, kai įvertina žmonės, sporto specialistai. Atsiprašau kitų nominantų, kad taip gavosi“, – šmaikštavo puikiai nusiteikęs Andrius Gudžius, kurio trenerio darbas taip pat buvo įvertintas – Vaclovas Kydikas išrinktas „Metų treneriu“.

 

Iki paskutinės minutės atkakliai su Andriumi Gudžiumi kovoję, bet visgi nusileidę „Metų pergalės“ nominacijoje, vyrų porinės keturvietės irkluotojai neliko nuskriausti – jiems atiteko „Metų vyrų komandos“ titulas. Įspūdingiausio savo karjeroje sezono metu Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius tapo pasaulio čempionais. Ne mažiau įspūdingas faktas, jog absoliučiai visose sezono varžybose jie finišavo pirmi.

 

VEE_2325Sporto bendruomenė įvertino ir porinės moterų dvivietės pastangas. Naujai sulipdyta komanda – Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė,  vos kelis mėnesius pasitreniravusi kartu, pasaulio čempionate užėmė 4 vietą ir iškovojo „Metų moterų komandos“ titulą.

 

„Šio sezono pradžia buvo sudėtinga ir miglota, tačiau vėliau likimas suvedė su nauja porininke. Labai džiaugiuosi, kad buvo žmonių, kurie mumis tikėjo. Ypač tikėjo mūsų treneris Mykolas Masilionis“, – kalbėjo Milda Valčiukaitė. O jos partnerė Ieva Adomavičiūtė dėkojo, kad tituluota olimpinė prizininkė nepasididžiavo su ja sėsti į vieną valtį.

 

2017 m. „LTeam apdovanojimų“ laureatai
1.    Metų sportininkas – disko metikas Andrius Gudžius (taip pat nominuoti Justinas Kinderis, Henrikas Žustautas).
2.    Metų sportininkė – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (nominuotos Simona Krupeckaitė, Rūta Meilutytė)
3.    Metų vyrų komanda – irkluotojai Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius (nominuoti Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius).
VEE_23694.    Metų moterų komanda – irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (nominuotos Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė, Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė)
5.    Metų treneris – Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kydikas (nominuoti Mykolas Masilionis, Kazimieras Rėksnys)
6.    Metų trenerė – Airinės Palšytės trenerė Tatjana Krasauskienė (nominuotos Nijolė Savickytė, Ina Paipalienė)
7.    Metų proveržis – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (nominuoti Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis ir Andrius Šidlauskas)
8.    Metų pergalė – disko metikas Andrius Gudžius (nominuoti Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiugys ir Dovydas Nemeravičius, Lietuvos studentų krepšinio rinktinė)
9.    Mėgstamiausias sportininkas – Mindaugas Kuzminskas
10.    Už viso gyvenimo nuopelnus – Vladas Garastas
11.    Už pagalbą Lietuvos sportui 25-erius Nepriklausomybės metus – UAB „Olifėja“.

 

Jau antrus metus renginio vedėjos vaidmuo patikėtas tituluotai sportininkei. Pernai šioje rolėje debiutavo irkluotoja Milda Valčiukaitė, o šiemet vedėjos pareigos atiteko paplūdimio tinklininkei Monikai Povilaitytei. Monikai padėjo patyręs scenos vilkas Justinas Jankevičius.

 

„Pernai, džiaugdamiesi sulaukę rekordinio – 50 tūkst. balsavusiųjų skaičiaus, net nesvajojome, kad šiemet jis viršys net 108 tūkstančius. Akivaizdu, kad “LTeam” apdovanojimai“ svarbūs visai Lietuvai, kad žmonės aktyviai ne tik balsuoja, bet ir diskutuoja, teikia įvairius pasiūlymus. Jaučiamės pakylėti, galėdami pagerbti geriausius šalies sportininkus ir trenerius, suburti visa sporto bendruomenę kartu prieš gražiausias metų šventes“, – sakė LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Metų sportininkų rinkimus LTOK rengia jau 23 metus, prieš tai populiariausius sportininkus rinkdavo laikraštis „Sportas“. Rinkimų laureatais yra tapę tokios išskirtinės asmenybės kaip Algirdas Šocikas, Modestas Paulauskas, Danas Pozniakas, Gintautas Umaras, Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis.

 

Pernai geriausiais metų sportininkais buvo pripažinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Simona Krupeckaitė. Užpernai – dviratininkas Ramūnas Navardauskas ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

 

„LTeam apdovanojimų“ nugalėtojus renka Lietuvos tautinio komiteto (25 proc.), Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (25 proc.) , Lietuvos sporto federacijų sąjungos (12,5 proc.) bei Lietuvos trenerių asociacijos (12,5 proc.) deleguoti asmenys ir įgalioti atstovai. Tradiciškai 25 procentai sprendžiamojo balso palikti visuomenei, balsuojančiai už savo favoritus lrytas.lt portale.