Naujienos

Netektis Lietuvos irkluotojų šeimoje

Sausio 20 dieną, eidamas 83-ius metus, po sunkios ligos mirė žinomas Lietuvos irkluotojas Jonas Daukantas.

Jis buvo vienas stipriausių XX amžiaus šeštojo dešimtmečio Lietuvos irkluotojų vienvietininkų. Pirmąją svarią pergalę J. Daukantas iškovojo 1952 metais, kai per SSRS jaunių pirmenybes, irkluodamas Lietuvos jaunių rinktinės aštuonvietę, užėmė ketvirtą vietą.

1953 metais su komandos draugais klaipėdiečiais jis iškovojo sidabro medalį SSRS profsąjungų spartakiadoje. Tai buvo didelis jaunimo laimėjimas tokiose aukšto rango varžybose.

Labai sėkmingi J. Daukantui buvo 1955 metai. Liepos mėnesį per Lietuvos čempionatą su klaipėdiečiais keturviečių varžybose jis tapo čempionu, o rugsėjo mėnesį ta pati įgula Rygoje laimėjo Baltijos šalių čempionatą.

1956 metais per Lietuvos spartakiados varžybas Trakų Galvės ežere J. Daukantas aplenkė visus varžovus vienviečių valčių klasėje.

Didelį savo meistriškumą J. Daukantas pademonstravo ir 1957 metais, kuomet Piarnu (Estija) per Baltijos šalių čempionatą laimėjo vienviečių varžybas.

Šis didelis irklavimo entuziastas labai džiaugėsi, kad 1968 metais Klaipėdoje buvo surengta pirmoji jo ilgamečio kovų bendražygio Stasio Arbušausko atminimo tradicinė irklavimo regata, kuri vėliau tapo Danės regata.

Savo komandos draugui atminti J. Daukantas vėl sėdo į porinę keturvietę ir dalyvavo veteranų varžybose.

Didelę meilę irklavimui jis perteikė ir savo sūnui Edmundui Daukantui, dabartiniam Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentui ir tarptautinės kategorijos teisėjui.

Nuoširdžiai užjaučiame Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentą Edmundą Daukantą dėl jo tėvo mirties ir šią sunkią netekties valandą jam linkime stiprybės.

Lietuvos irklavimo federacija