Naujienos

Pasaulio jaunimo pirmenybėse vaikinų porinė keturvietė ir D.Rimkutė – šešti

Šeštadienį Varezėje (Italija) vykstančiose pasaulio U19/U23 irklavimo pirmenybėse Lietuvos jauniai kovėsi dėl vietų finale, o jaunimas startavo finaluose.

Diena prasidėjo nuo U19 vaikinų porinių dviviečių lenktynių, kuriose Vilius Stonkus ir Matas Černevičius kovojo dėl vietos C finale. Mūsų įgula finišo liniją kirto ketvirta (6:40.69). Sekmadienį V.Stonkus ir M.Černevičius varžysis D finale. Paskutinę varžybų dieną D finale Lietuvos vaikinai buvo greičiausi ir trasą įveikė per 6:36.31. Galutinė pozicija pirmenybėse – 19 vieta.

Merginų porinė dvivietė – Ūla Jonušaitė ir Saulė Kryževičiūtė – pusfinalyje buvo penktos (7:28.21), sekmadienį laukė kova B finale dėl 7-12 vietų. Tačiau jaunosios sportininkės B finale nestartavo.

U23 pirmenybių B finale įspūdingą charakterį pademonstravo Lietuvos merginų porinė dvivietė – Raminta Morkūnaitė ir Ugnė Juzėnaitė. Merginos finišo liniją kirto antros (7:26.57). Galutinė lietuvaičių užimta pozicija pasaulio pirmenybėse – aštunta vieta.

Dovilė Rimkutė

A finale startavusi mūsų vaikinų porinė keturvietė – Domantas Maročka, Saulius Aušbikavičius, Povilas Juškevičius, Arnedas Kelmelis – trasą įveikė per 6:10.77 ir finišo liniją kirto šešta. Aukso medalius iškovojo Italijos įgula (5:53.05), sidabru džiaugėsi vokiečiai, o bronza atiteko Naujosios Zelandijos irkluotojams.

Merginų vienviečių finalo lenktynėse greičiausia buvo vokietė Alexandra Foester (7:56.13), sidabrą iškovojo šveicarė Aurelia-Maxima Janzen (8:03.03), bronzą prie krūtinės spaudė airė Alison Bergin. Lietuvė Dovilė Rimkutė finale trasą įveikė per 8:29.44 ir finišavo šešta.

Primename, kad iš pasaulio U23 irklavimo čempionato lietuviai parveš du sidabro medalių komplektus: penktadienį finale sidabru sužvilgo pavienę dvivietę irklavusios Raminta Kazlauskaitė ir Kamilė Kralikaitė, kiek vėliau sidabru džiaugėsi ir broliai Domantas bei Dovydas Stankūnai, vaikinų pavienų dviviečių finale nusileidę tik Pietų Afrikos Respublikos tandemui.