Naujienos

Pramoga visai šeimai – tarptautinė regata Trakuose „Gintariniai irklai“ ir galimybė išbandyti netradicinį irklavimą

Irklavimas – išskirtinis sportas, reikalaujantis fizikos žinių, fizinės ir emocinės ištvermės, susikaupimo ir disciplinos, gebėjimo dirbti kartu kaip vienas.

Birželio 29 – liepos 1 dienomis vyks 56-oji tarptautinė irklavimo regata „Gintariniai irklai“. Irklus Galvės ežere sumerks daugiau nei 600 dalyvių iš viso pasaulio šalių. Varžysis olimpiadų, tarptautinių varžybų medalininkai, meistrai. Kviečiame palaikyti Lietuvos rinktinę.

Regatos žiūrovai taip pat galės išbandyti „sausą irklavimą“ krante įsikūrusioje pramogų zonoje. Irkluojama bus ergometrais trimačiame Galvės ežere, naudojant virtualios realybės akinius.

Trijų dienų renginį vainikuos pasaulyje analogų neturinčios dinamiškos ir azarto kupinos sprinto lenktynės. Iš visų dalyvių burtų keliu bus suformuotos komandos, jos su naujais partneriais turės įveikti 250 m atkarpą.

Regatos žiūrovai kviečiami atvykti į Trakų olimpinį sporto centrą, adresu Karaimų g. 73, Trakai. Norint išbandyti irklavimą virtualioje realybėje ergometrais, jų reikėtų ieškoti prie tribūnų zonos. Dalyvavimas renginyje ir irklavimas ergometrais – nemokamas.

Renginio programa:

  • Penktadienį (birželio 29 d.) nuo 15:30 iki 19:00

vyks parengiamieji plaukimai, po kurių paaiškės, kas keliaus į pusfinalį ir ketvirtfinalį. Po šių varžybų vyks paguodos plaukimai, suteikiantys irkluotojams antrą šansą patekti į pusfinalį ir ketvirtfinalį.

  • Šeštadienį (birželio 30 d.) nuo 15:00 iki 18:30

vyks pusfinaliai, taip pat dalis irkluotojų varžysis dėl medalių finaliniuose plaukimuose: moterų ir vyrų pavienės dvivietės, lengvasvorių vyrų porinės dvivietės, neįgaliųjų irkluotojų vienvietės, moterų porinės ir pavienės keturvietės bei moterų ir vyrų aštuonvietės valtys. Po kiekvieno finalinio plaukimo – vyks apdovanojimai.

  • Sekmadienį (liepos 1 d.) 

nuo 13:00 iki 15:30 dėl medalių varžysis moterų ir vyrų vienvietės, moterų ir vyrų porinės dvivietės, lengvasvorių moterų ir vyrų vienvietės bei moterų ir vyrų pavienės keturvietės valtys. Po kiekvieno finalinio plaukimo –nugalėtojų apdovanojimai.

nuo 15:30 iki 16:00 vyks mišrios meistrų įgulos varžysis sprinto lenktynėse.

Visomis regatos dienomis preliminariai nuo 10:00 iki 13:00 pirmą kartą Lietuvoje vyks unikali  tarptautinė meistrų sprinto regata „Rowing Masters Sprint“, kurios metu įvairių amžiaus grupių meistrai varžysis 500 m. distancijoje. Į išskirtinį sprintą atvyksta meistrai ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos bei irklavimo tėvynės – Didžiosios Britanijos. Daugiau apie irklavimo meistrų sprintą galima sužinoti – https://rowingmasterssprint.com

 

Gintarinių irklų bukletas

Varžybų programa

 

 

Akimirkos iš „Gintariniai irklai 2017”, nuotraukų autorius Virgaudas Leknickas