Naujienos

Prieš Europos irklavimo čempionatą – malonios staigmenos

„Tai bus puikus treniruočių rezultatų patikrinimas, tačiau tikimės, kad tris įgulas matysime finaluose“, – artėjant Europos čempionatui sakė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.

Į Varezėje (Italija) balandžio 9-11 dienomis vyksiančias Europos pirmenybes vyks šešios įgulos: vyrų vienvietę irkluos Armandas Kelmelis, porinę dvivietę Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, porinę keturvietę Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius ir Martynas Džiaugys, pavienę keturvietę Mantas Juškevičius, broliai Povilas, Domantas ir Dovydas Stankūnai, moterų vienvietę irkluos Viktorija Senkutė, o porinę dvivietę – Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė.

Į pirmenybes kaip atsarginis pavienės keturvietės irkluotojas vyks ir Giedrius Bieliauskas.

Pirmieji bandymai suformuoti pavienę keturvietę buvo atlikti 2017-aisiais, tačiau įgulos sudėtis buvo kiek kitokia. „Šįkart matome, kad jaunimui visai neblogai sekasi, – sakė K.Keblys. – Treniruotėse jie atrodo labai gerai – matome nuolatinį progresą ir tikime, kad įgula ateityje rezultatais gali nustebinti“.

Viktorija Senkutė

Europos čempionato finaluose, pasak K.Keblio, tikimasi pamatyti porines dvivietes ir vyrų porinę keturvietę. „Mes tikimės, tačiau nežinome, kaip gali pasisukti reikalai. Juk čia yra sportas“, – sakė treneris.

Paprašytas įvardinti pačius didžiausius šio sezono netikėtumus, K.Keblys susimąstė.

„Maloniausias netikėtumas, žinoma, yra D.Karalienės sugrįžimas. Tikrai, nesitikėjome, – sakė treneris. – Smagu, kad jai pavyko labai greitai pasiekti savo geriausią sportinę formą. Kiek nemaloniai nustebino Rolando Maščinsko sveikatos problemos. Gavome medikų išvadą, kad kol kas Rolandas negali sportuoti. Tai nuliūdino. Trečias netikėtumas? Džiugu dėl V.Senkutės progreso – labai maloni ir daug žadanti staigmena“.

K.Keblys neslėpė, kad treniruotėse tikrai džiugina Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkių D.Karalienės ir M.Valčiukaitės rezultatai.

Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė

„Tai – daug žadanti įgula. Rezultatai su treniruokliais tikrai džiugino – po ganėtinai ilgos pertraukos sugrįžusi D.Karalienė pasiekė geriausią savo visos karjeros rezultatą, M.Valčiukaitė, sugrįžusi po traumos ir operacijos – arti geriausių savo rezultatų. Merginų sportinė forma tikrai gera. Ir valtyje joms sekasi gerai. Kitaip ir būti negali, kadangi su jomis darbuojasi treneris Virgaudas Leknickas“.

Po Europos čempionato irkluotojų lauks Pasaulio taurės I-asis etapas (balandžio 30 d. – gegužės 2 d.), kur vyks kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes jau iškovojusios įgulos – vyrų vienvietė bei porinės dvivietės.

Į olimpinę atranką (gegužės 15-17 d.) vyks moterų vienvietė ir bei vyrų pavienė ir porinė keturvietės. „Nebus lengva nei vienai įgulai, bet tikrai visoms verta pabandyti – negali laimėti loterijoje, jei neperki bilieto“, – pabrėžė treneris.