Naujienos

Septintoji Karaliaus Vilhelmo irklavimo regata ir Lietuvos irklavimo federacijos taurės I etapas

 

Balandžio 28 d. Drevernoje, Klaipėdos rajone, prasideda irklavimo varžybų sezonas. Čia vyks 7-oji Karaliaus Vilhelmo kanalo irklavimo regata ir Lietuvos irklavimo federacijos taurės I-asis etapas. Varžybas organizuoja Klaipėdos irklavimo centras drauge su Lietuvos irklavimo federacija.

Tai pirmasis jėgų išbandymas mūsų irkluotojams ant vandens po žiemos bendro pasiruošimo. Varžybose dalyvaus sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų, Šiaulių ir Kupiškio. Sportininkai varžysis 6000 metrų ilgio distancijoje. Lietuvos irklavimo federacijos taurės 1-ajame etape startuos 53 sportininkai (41 valtys), o Karaliaus Vilhelmo kanalo regatoje varžysis 66 atletai (47 valtys). Šioje regatoje startuos ir 12 meistrų (8 valtys). Varžybų pradžia 13 val., pirmieji finišai apie 13:30. Varžybų nugalėtojai bus apdovanoti medaliais ir pagrindinių irklavimo rėmėjų „Arimex“ bei „Baltic Tours“ įsteigtais prizais.

Bazavimosi vieta ir finišas kaimo turizmo sodyboje „Strykis“ Drevernos km., Priekulės sen., Klaipėdos raj. 24 km ilgio Karaliaus Vilhelmo kanalas, jungiantis Miniją ir Malkų įlanką Klaipėdos uoste, iškastas 1863–1973 m. prancūzų karo belaisvių, yra visiškai tiesus, todėl sudaromos lygiavertės sąlygos visiems varžybų dalyviams startuojantiems pavieniu startu. Irkluotojų varžybas Karaliaus Vilhelmo kanale iki Antrojo pasaulinio karo organizavo ir vykdė klaipėdiečių klubai „Santara“ ir „Neptunas“, tačiau jiems pasinaikinus, kanale varžybos nebuvo rengiamos, ir tik 2011 m. Klaipėdos irklavimo centras atkūrė Karaliaus Vilhelmo kanalo regatą.