Naujienos

Treneris K.Keblys: „Pirmųjų kontrolinių testavimų rezultatai tikrai džiugina“

Savaitgalį Trakuose vyko irkluotojų pirmieji žiemos kontroliniai testavimai. Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys liko patenkintas rezultatais.

Įvairių amžiaus grupių irkluotojai bėgo 3000 metrų, ergometru įveikė 2000 ir 6000 metrų distancijas.

Su testavimo rezultatais galima susipažinti ČIA!

„Įspūdžiai labai geri, – teigė K.Keblys. – Dabar matome, kad grupė sportininkų buvo arti savo asmeninių rekordų, dalis juos pagerino, nors prieš testavimus treniruotėse buvo akcentuojamas visai kito pobūdžio darbas. Turime suprasti, kad jauniai ir jaunimas dar negyvena pilnaverčiu sportiniu režimu, nes jų sezonas baigėsi visai neseniai, tačiau suaugusieji jau darbuojasi trečią mėnesį pagal planą. Nusimato ganėtinai įtemptas sezonas, todėl leidžiame jiems įsivažiuoti palengva“.

Dominykas Jančionis ir Dovydas Nemeravičius

Treneris pabrėžė, kad pasirinktas testavimo formatas leidžia pamatyti sportininkų bendrą fizinį pasirengimą.

„Taip, anksčiau turėjome kitą formatą – vyrai ergometru „sukdavo“ 17 kilometrų, moterys – 15 kilometrų. Dabar testuojame artimiau mūsų veiklai: 2 km – pačios distancijos imitavimas, 6 km – mišri zona, kurioje reikia ir pakentėti, parodo sportininkų darbingumą“, – informavo K.Keblys.

Gruodžio 18 dieną vyks Lietuvos irklavimo uždarų patalpų čempionatas, kuriame dalyvaus visi pajėgiausi šalies sportininkai.

Vertinant pirmųjų kontrolinių testavimų rezultatus Lietuvos irklavimo federacija įsipareigojo kompensuoti kiekvienos amžiaus grupės šešiems vaikinams ir šešioms merginoms apgyvendinimo išlaidas Lietuvos irklavimo uždarų patalpų čempionato metu.

Sąrašą galima rasti ČIA!

K.Keblys, kalbėdamas apie suaugusiųjų rinktinę informavo, kad sausio 15 dieną sportininkai išvyks į stovyklą aukštikalnėse.

Eglė Bezzubovaitė

Sulaukęs klausimo apie suaugusiųjų rinktinės viziją K.Keblys neslėpė, kad aiški situacija yra su pavienio irklo įgulomis. „Turime dvi dvivietes – broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai bei Mantas Juškevičius ir Povilas Stankūnas. Šios dvivietės pagimdė pavienės keturvietės viziją, kurią jau išbandėme Europos čempionate ir atrankoje į olimpines žaidynes. Rezultatai teikia optimizmo“.

Poriniame irkle, pasak K.Keblio, renkama aštuonių vyrų grupė – Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys, Giedrius Bieliauskas, Armandas Kelmelis, Žygimantas Gališanskis, Mindaugas Griškonis. Prie šios grupės gali prisidėti ir Rolandas Maščinskas.

K.Keblys neslėpė, kad yra ambicijų praplėsti ir moterų grupę. Prie patyrusių sportininkių bus bandoma „pritraukti“ jaunesnes irkluotojas: Martyną Kazlauskaitę, Dovilę Rimkutę, Ugnę Juzėnaitę, Eglę Bezzubovaitę, Ramintę Morkūnaitę.