Naujienos

Be olimpinio kelialapio likusi porinė keturvietė: tai – katastrofa

„Katastrofa“, – vienu žodžiu susiklosčiusią porinės keturvietės įgulos situaciją Austrijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate apibūdino Aurimas Adomavičius. Trečiadienį po pakartotinių kvalifikacinių plaukimų paaiškėjo, kad Lietuvos įgula neturės galimybės kovoti dėl olimpinio kelialapio.

Sekmadienį kvalifikaciniame plaukime A. Adomavičiaus, Rolando Maščinsko, Žygimanto Gališanskio ir Dominyko Jančiono įgula distanciją įveikė per 06 min. 21.030 sekundės ir savo plaukime liko šešti. Trečiadienį vykusiame pakartotiniame kvalifikaciniame plaukime lietuviai buvo greitesni (06 min. 05.460 sek.), tačiau finišo liniją kirto paskutiniai. Tai lėmė, kad porinė keturvietė šeštadienį varžysis C finale dėl 13-17 pozicijos. Olimpiniai kelialapiai bus įteikti greičiausioms aštuonioms įguloms.

„Fiziškai buvome gerai pasirengę, tačiau mums nepavyko išvystyti didelio greičio, – pečiais po finišo traukė Ž. Gališanskis. – Todėl  tik startavus visos kitos įgulos pabėgo, o mes nesugebėjome prisivyti. Nuo greitesnių komandų gavome bangą, todėl tapo neįmanoma irkluoti“.

Prieš dvejus metus su porinės keturvietės įgula pasaulio čempionu tapęs A. Adomavičius patikino, kad prieš pirmenybes atrodė, kad viskas yra gerai. „Jokių pykčių komandoje, treniruotėse rezultatai tenkino, bet Austrijoje mums nepavyko irkluoti taip, kaip tikėjomės, – kalbėjo irkluotojas. – Nebuvo greičio. Nesugebame išlaikyti varžybinio greičio distancijoje“.

Sunkiai rinkdamas žodžius A. Adomavičius pripažino, nesuprantantis, kas nutiko. „Atrodo, kad viskas yra gerai, atidavėme visas jėgas… Aš nežinau, kas nutiko. Pirmą kartą tai patyriau varžybose – irkluojame ir nieko neaplenkiame. Tiesiog nieko negalėjome padaryti, – apgailestavo irkluotojas.

Pakartotiniame kvalifikaciniame plaukime 1500 metrų lietuviai irklavo šalia austrų įgulos, tačiau iki finišo likus 300 metrų konkurentai atitrūko. „Tada supratome, kad neturime jokių šansų patekti į pusfinalį, – kalbėjo A. Adomavičius. – Į pusfinalį pateko Estijos įgula, kurią Lietuvoje vykusiose varžybose mes lenkėme. Nesuprantu, kaip jie rengėsi pasaulio čempionatui. Tiesiog nesuprantu, kas nutiko… Šįkart jiems pralaimėjome labai stipriai“.

Prisiminęs triumfą pasaulio čempionate 2017-aisiais irkluotojas prisipažino jaučiantis nusivylimą. „Jaučiuosi labai keistai, jaučiuosi nusivylęs, – sakė A. Adomavičius. – Pernai iki finalo mums pritrūko vos pusės sekundės, o B finale žlugome. Buvome dvylikti“.

A. Adomavičius pripažino dar nežinantis, ar šeštadienį vyksiančiame C finale bandys eksperimentuoti. „Gal reikėtų pabandyti apsikeisti pozicijomis valtyje, – svarstė irkluotojas. – Kol kas dar nekalbėjome su treneriais po finišo. Tvyro įtampa. Ir tarpusavyje daug nekalbėjome. O ką čia kalbėti? Visi esame nusivylę. Kalbėti apie klaidas? Jų, atrodo, nėra. Nesugebame laikytis šalia kitų įgulų. Tiesiog nėra greičio“.

C finale lietuviai varžysis su įgulomis iš Austrijos, JAV, Prancūzijos ir Moldavijos. „Dar bandysime įrodyti, kad galime būti greitesni“, – sakė A. Adomavičius.