Naujienos

Irkluotojai S. Ritter ir D. Nemeravičius: esame vienas kumštis

„Visi norime to paties – laimėti. Šis noras vienija“, – pabrėžė pasaulio irklavimo čempionate porinę dvivietę valtį kartu su Sauliumi Ritter irkluojantis Dovydas Nemeravičius. Nuo praėjusių metų pavasario vienoje valtyje sėdintys irkluotojai neslepia, kad į Austrijoje vykstančias pasaulio pirmenybes išvyko kovoti dėl olimpinio kelialapio.

Šiais metais Europos čempionate įgula užėmė aštuntą vietą, vėliau pasaulio taurės etape buvo šešti. „Matome, kad rezultatai gerėja, todėl tikimės, kad pasaulio čempionate galėsime pademonstruoti patį geriausią rezultatą“, – sakė D. Nemeravičius.

Pirmadienį pasaulio čempionato trečiajame porinių dviviečių valčių kvalifikaciniame plaukime lietuvių įgula pirma kirto finišo liniją ir pateko į trečiadienį vyksiantį ketvirtfinalį.

Po kiekvienos treniruotės, po kiekvieno plaukimo komandos nariai skiria laiko aptarimui. „Pokalbiai prasideda plaukimo temomis, nuolat kalbamės, ką galima būtų patobulinti, bet neretai vėliau pakalbame ir apie su irklavimu nesusijusiomis temomis, – šypsojosi S. Ritter. – Pasikalbame apie laisvalaikį, apie tai, kaip Dovydas savo motociklą surinkinės…“

D. Nemeravičius tik patvirtina: „Nes visa rinktinė esame tarsi šeima“.

„Visi esame labai artimi, – tęsė jis. – Todėl vienas kitu domimės, visada žinome, kaip kiekvienas jaučiasi, ką jis veikia, kaip jam sekasi. Tikiu, kad mus vienija ne tik irklavimas. Turime bendrų interesų ir palaikome vienas kitą ne tik sėdėdami valtyse, į kurias susėdę tampame vienu kumščiu“.

Pasak S. Ritter, komandoje visada yra svarbiausia pagarba vienas kitam. „Be pagarbos tiesiog būtų neįmanoma dirbti kartu“, – pabrėžė jis.

Sulaukę klausimo, kiek metų yra pažįstami, irkluotojai susižvalgė ir nusijuokė. Pirmasis prabilo D. Nemeravičius. „Aš Saulių pažįstu seniau negu jis mane, – tarė jis. – Dariau pirmuosius yrius ir jau stebėjau jo karjerą aukšto lygio arenoje. O dabar likimas sudėliojo viską taip, kad sėdime vienoje valtyje“.

„Dovydas įsiliejo į rinktinę būdamas labai jaunas… Kiek tau tuomet buvo? Dvylika?“ – komandos draugo klustelėjo 31-ų olimpinis vicečempionas S. Ritter ir abu pašnekovai prapliupo juoktis.

„Šešiolika“, – nurimus juokui kolegos spėjimą pataisė 22-ų Europos ir pasaulio čempionu su porinės keturvietės įgula prieš dvejus metus tapęs D. Nemeravičius.

„Kitiems prireikia kur kas daugiau laiko įsilieti į rinktinę, bet Dovydas buvo labai ambicingas ir norėjo siekti aukštų rezultatų nuo pat pirmosios savo treniruotės“, – gerų žodžių negailėjo S. Ritter.

„Prieš šešis metus tikrai nesitikėjau, kad atsisėsiu į valtį kartu su Sauliumi, tačiau dabar suprantu visą savo karjeros eigą ir nurimstu, kad nieko čia nėra keisto, kad dabar irkluojame kartu“, – kalbėjo D. Nemeravičius.

Pasak irkluotojų, pagrindinis tikslas pasaulio čempionate – kelialapis į olimpines žaidynes. „Tik turėdami kelialapį į Tokijo žaidynes galėsime kalbėti apie galimybes iškovoti medalius“, – kalbėjo S. Ritter.

D. Nemeravičius pabrėžė, kad iškovotas olimpinis kelialapis būtų ženklas, kad viskas yra gerai. „Tai simbolizuotų atsitiesimą, – mįslingai tarė irkluotojas. – Pernai Europos čempionate iškovojome sidabrą, o vėliau gesome, rezultatų nebuvo. Todėl norisi atsitiesti“.

Kelialapius į olimpines žaidynes Austrijoje vykstančiose pasaulio pirmenybėse iškovos geriausių porinių dviviečių įgulų vienuoliktukas.