Naujienos

Rinktinės treneris M. Masilionis: kovosime dėl olimpinių kelialapių

Rytoj Austrijoje prasidėsiančiame pasaulio irklavimo čempionate varžysis septynios Lietuvos įgulos. Rinktinės treneris Mykolas Masilionis teigia, kad pagrindinis rinktinės tikslas – realizuoti save ir pasirodyti kuo geriau.

Pasaulio čempionate su stipriausiais pasaulio irkluotojais varžysis vienvietes valtis irkluojantys Mindaugas Griškonis ir Viktorija Senkutė, pavienę dvivietę irkluos Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius, porines dvivietes – Sauliaus Ritter ir Dovydo Nemeravičiaus bei Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės įgulos, porinę keturvietę irkluos Žygimantas Gališanskis, Rolandas Maščinskas, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius, neįgaliųjų varžybose vienvietę irkluos Augustas Navickas.

Šiais metais pasaulio pirmenybėse dalyvaus bemaž 1200 sportininkų iš 80 šalių. Iš viso užregistruota net 521 įgula.

„Nusimato sunkus čempionatas, kadangi šiais metais visi kovos dėl olimpinių kelialapių, – kalbėjo rinktinės treneris M. Masilionis. – Suprantame, kad dalis rinktinių pamirš kovą dėl medalių, jiems bus svarbiausi kelialapiai. Žinoma, mes norime, kad kuo daugiau mūsų įgulų iškovotų kelialapius. Jeigu viena ar kita parveš medalį, būtų dar gražiau“.

Pasak M. Masilionio, rinktinės nariai spėjo įsibėgėti sezono metu. „Pagrindinė sezono misija buvo pasirengti startui pasaulio čempionate. Manau, mums visai gerai viskas pavyko. Austrijoje pamatysime, ką gero nuveikė kitų šalių komandos“, – sakė M. Masilionis.

Pernai pasaulio čempionate aukso medalius iškovojusios M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė, trenerio teigimu, yra gerai pasirengusios. „Sezono pradžia buvo ganėtinai vangoka, tačiau dabar rezultatai treniruotėse džiugina. Merginos tikrai yra pasirengusios pasaulio čempionatui“, – sakė treneris.

Jo teigimu, sklandžiai vyko ir vyrų porinės dvivietės – S. Ritter ir D. Nemeravičiaus įgulos – pasirengimas.

„Visi tikslai treniruotėse – pasiekti. Vyrai yra pasirengę, – sakė M. Masilionis. – Tikiu, kad dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes gali kovoti ir keturvietę irkluojantys vyrai. Visa komanda treniruočių procese yra įvykdžiusi savo užduotis, todėl galima drąsiai sakyti, kad komanda yra pasirengusi gerai“.

Suaugusiųjų pasaulio čempionate šiais metais debiutuos vienvietę irkluojanti Viktorija Senkutė ir jaunimo planetos pirmenybėse sidabro medalius iškovoję pavienę dvivietę irkluojantys M. Juškevičius ir P. Stankūnas.

„Jų tikslas – užimti kuo aukštesnes pozicijas, – pranešė treneris. – Į tokias varžybas jie važiuoja kaip naujokai, todėl nereikalaujame iš jų olimpinių kelialapių ar medalių. Vien jų dalyvavimas pasaulio čempionate yra labai teigiamas dalykas. Turime džiaugtis, kad turime tokias įgulas ir jas galime vežti į pasaulio pirmenybes. Džiaugiamės, kad auga nauja irkluotojų karta“.