Naujienos

D.Nemeravičius: „Kasdien noriu būti geresnis atletas negu buvau vakar“

„Buvo gerų momentų, buvo ir blogų – sezoną galima būtų apibūdinti kaip nestabilų, – neslepia 23-ų irkluotojas Dovydas Nemeravičius. – Nebuvo stabilios technikos, jausmo, susidirbimo. Džiaugiuosi, kad įvykdėme pagrindinę užduotį – iškovojome Lietuvai kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes“.

Šiais metais Austrijoje vykusiose pasaulio pirmenybėse porinės dvivietės įgula – D.Nemeravičius ir Saulius Ritter – užėmė vienuoliktą vietą. Šis rezultatas garantavo kelialapį į kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes.

„Reikia kalbėti apie tą neapčiuopiamą dalyką – nesugebėjome vienas kito pajausti valtyje. Tai neleido mums atrasti teisingos technikos, kuri būtų padėjusi kovoti dėl aukštesnių rezultatų, – kalbėjo D.Nemeravičius. – Tačiau jau dabar dirbame salėje ir rengiamės didžiausiems artėjantiems iššūkiams“.

D.Nemeravičius teigė daugiausiai laiko dabar skiriantis visų techninių trūkumų šalinimui.

„Noriu būti pakankamai greitas, kad galėčiau ne tik Lietuvoje kovoti, bet ir gerai atrodyti pasaulyje, – sakė irkluotojas. – Žiemą galime sau leisti kur kas daugiau dėmesio skirti sau, negalvoti apie komandinius rezultatus. Tai ir darau. Noriu būti geresnis atletas nei buvau vakar ar prieš metus. Tikiuosi, kad mano pastangos ateityje padės komandai, nesvarbu kuriai: galbūt, keturvietei kovojant dėl kelialapio, galbūt, dvivietei galėsiu padėti siekti geresnių rezultatų“.

Sulaukęs klausimo, kur geriausiai jaučiasi, D.Nemeravičius pabrėžė, kad smagiausia visuomet yra komandoje.

„Svarbiausia, kad žmonės būtų nuoširdūs, kad jais būtų galima pasitikėti, – kalbėjo sportininkas. – Komandoje svarbu jausti palaikymą bei sugebėti palaikyti kitus. Labai geras jausmas yra suvokti, kad visi komandos nariai dirba vardan vieno tikslo“.

Prieš dvejus metus kartu su keturvietės įgula D.Nemeravičius tapo Europos ir pasaulio čempionu. Apie artėjančias olimpines žaidynes irkluotojas kalba atsargiai – kelialapius į Tokiją yra iškovojusios trys įgulos: vyrų vienvietė ir porinė dvivietė bei moterų porinė dvivietė. Atranka į vietas įgulose, numatoma, vyks pavasarį.