Naujienos

Tęsiamas projektas „ Nuo irkluotojo ar savanorio iki irklavimo teisėjo“

2019 m. gruodžio 14-15 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos irklavimo teisėjų kvalifikacijos kėlimo seminaras. Tai antrasis iš seminarų ciklo, numatytų surengti vykdant projektą „Nuo irkluotojo ar savanorio iki irklavimo teisėjo“. Šis projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šio kvalifikacijos kėlimo  seminaro metu didelis dėmesys buvo skirtas  susipažinimui su teisėjavimo skirtumais ir darbo ypatumais Meistrų regatose bei Pakrančių irklavime. Šiuos pranešimus pristatė Tarptautinės kategorijos irklavimo teisėjai Inga Daukantienė ir Edmundas Daukantas. Seminaro metu buvo tęsiamas Irklavimo varžybų taisyklių redagavimas lietuvių kalba, pristatyta Tarptautinės kategorijos teisėjų reitingavimo sistemos ypatumai kitose šalyse bei numatytos gairės  tokios sistemos pritaikymui Lietuvoje, analizuotos dažniausios irklavimo teisėjų galimos klaidos, nagrinėtos aktualiausios 2019 metų varžybinės situacijos.  Baigiantis metams pagerbti aktyviausi 2019 metų Lietuvos irklavimo Tarptautinės kategorijos, nacionalinės kategorijos teisėjai ir savanoriai.

Jau projekto pavadinimas „Nuo irkluotojo ar savanorio iki irklavimo teisėjo“ atspindi, kad šis projektas skirtas ne tik kelti irklavimo teisėjų kvalifikaciją, bet šis projektas skirtas taip pat ir sportininkams, jų treneriams bei irklavimo varžybose savanoriaujančiam jaunimui. Sekite informaciją, nes 2020 metais  Irklavimo teisėjai atvyks į irkluojančius miestus su seminarų ciklu sportininkams ir jų treneriams.