Naujienos

Irklavimo teisėjų seminaras Druskininkuose

2018 m. kovo 23–24 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) teisėjų susirinkimas-seminaras, kuriame aptarti irklavimo teisėjams aktualūs klausimai.

LIF viceprezidentas ir tarptautinės kategorijos teisėjas Edmundas Daukantas supažindino teisėjus su pasaulio ir Europos čempionatų bei Olimpinių Tokijo žaidynių programų pokyčiais bei kai kurių taisyklių pakeitimams. Daug dėmesio seminare buvo skirta finišo ir protokolų procedūroms bei kontrolės komisijos darbo metodams ir procedūroms.

Diskusijose buvo aptarti gerosios praktikos pavyzdžiai, ieškoma būdų, kaip užtikrinti komandų, trenerių ir teisėjų tarpusavio supratimą, siekiant bendro tikslo – užtikrinti šios sporto šakos vystymą ir populiarinimą.

Neseniai įsteigtos Irklavimo teisėjų asociacijos pirmininkė Laimute Šližauskienė pristatė šios asociacijos planus ir dokumentus.

Šis teisėjų seminaras nuo ankstesnių išskyrė tuo, kad jame dalyvavo nemažas skaičius potencialių kandidatų į teisėjus, kurie jau ne kartą dirbę savanoriais per įvairias irklavimo varžybas ar čempionatus, todėl buvo aptarti ir reikalavimai nacionalinės kategorijos irklavimo teisėjams bei galimybės ir būdai jais tapti.

LIF teisėjų susirinkimą-seminare buvo įvertinta praeitų metų teisėjų veikla ir aktyvumas, skirtos Irklavimo teisėjų asociacijos padėkos.

Aktyviausia tarptautinės kategorijos teisėja 2017 m. buvo pripažinta – Vida Malienė. Aktyviausi nacionalinės kategorijos teisėjai 2017 m. –  Rasa Busilaitė, Laimutė Šližauskienė, Herkus Daukantas ir Viktoras Peškauskas. Aktyviausi teisėjai be kategorijos – Vida Petraškaitė, Iveta Gruodytė ir Matas Taparauskas.