Naujienos

Mokiniai varžėsi irklavimo treniruoklių varžybose Kupiškyje

Kovo 12 d. į Kupiškio Povilo Matulionio progimnaziją sportiškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos rinkosi Kupiškio bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai. Vyko varžybos irklavimo treniruokliais Concept-2.

Jau tradiciniu tampantis  turnyras sudomino apie pusantro šimto mokinių. Renginyje be Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centre irklavimo treniruotes lankančių mokinių dalyvavo Povilo Matulionio progimnazijos 1 c klasės mokiniai lydimi mokytojos Galios Jociuvienės bei vyresnieji kūno kultūros mokytojų Norbertos Savickienės ir Ingridos Barauskienės auklėtiniai.  Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistus subūrė mokytojos Irena Grinienė ir Ingrida Tuskienė.  Taip pat atvyko komanda iš Subačiaus gimnazijos lydima mokytojo Zenono Špokausko,  komanda iš Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos lydima mokytojo Eitaro Kriauzos bei iš Technologijos ir verslo mokyklos komanda suburta Dianos Balužytės.

Varžybų atidarymo metu dalyvius sveikino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas bei rajono Tarybos narys Eugenijus Cesevičius. Tradiciškai šias varžybas globoja Tarptautinės irklavimo federacijos vykdomosios tarybos narys, profesorius Algirdas Raslanas, kuris įsteigė taures ir prizus.

Po trumpų sveikinimo kalbų, į startą stojo patys mažiausi varžybų dalyviai – pirmokai. Jiems reikėjo treniruokliu Concept-2 įveikti 200 m nuotolį, o savo rezultatus multimedijos pagalba dalyviai galėjo stebėti dideliame ekrane, matydami judančias valteles. Didėjant varžybų dalyvių amžiui, ilgėjo ir nuotolis. Patiems vyriausiems dvyliktokams jis buvo – 500 metrų.

Nugalėtojais atskirose amžiaus grupėse tapo: Laurynas Šilinis, Justina Šližauskaitė, Emilija Riaubaitė, Evaldas Pučėta, Mantvydas Totoris, Darija Lauciūtė, Tomas Urbanovičius, Gabija Strolytė, Martynas Juknys, Orestas Latoža, Kamilė Kaminskaitė, Domantas Riauba iš Povilo Matulionio progimnazijos; Augustina Zabukaitė, Edvardas Kurulis, Gintarė Mikšytė, Arijus Petrulis iš L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bei Eglė Indrikaitė, Gražvydas Kardauskas, Taurinta Bajalytė, Henrikas Kirkis iš Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos.

Taures Algirdas Raslanas įteikė  geriausią rezultatą merginų ir vaikinų grupėje parodžiusiems varžybų dalyviams. Taurės atiteko Eglei Indrikaitei iš Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos (rezultatas 1 min. 44,5 sek.) ir Arijui Petruliui iš  L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos (rezultatas 1 min. 29,9 sek.).  Taurės už padarytą didžiausią pažangą metų bėgyje, aktyvumą įteiktos Dominykai Šuminaitei ir Domantui Riaubai.  Tam tikrų amžiaus grupių nugalėtojai buvo apdovanoti varžybų globėjo Algirdo Raslano įsteigtais prizais – kuprinėmis.

Lietuvos irklavimo federacija kartu su Kupiškio rajono sporto centru šiemet rengs trečią LIF taurės etapą Kupiškio mariose. Varžybų data – rugsėjo 15 d.