Naujienos

Lietuvos sporto apdovanojimuose – M.Valčiukaitės atsisveikinimas su didžiuoju sportu

Antradienio vakarą prestižiniuose Lietuvos sporto apdovanojimuose šimtai susirinkusių svečių sveikino olimpinio ir paralimpinio sporto atletus, jų trenerius.

Apdovanojimų metu olimpinio ir paralimpinio sporto atletai pagerbiami šiose nominacijų kategorijose: „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“, „Metų komanda“, „Metų treneris(-ė)“, „Metų proveržis“.

Olimpine „Metų komanda“ pretendavo tapti dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, Lietuvos regbio rinktinė 7×7, irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Po įtempto balavimo paaiškėjo, kad geriausiomis šiemet įvertintos irkluotojos, joms apdovanojimą įteikė Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė/Manto Gudzinevičiaus nuotr.

„Noriu padėkoti labiausiai vyrui Jonui – už galimybę siekti“, – sakė D.Karalienė.

Emocijų neslėpė ir M.Valčiukaitė. „Mes, sportininkai, dažnai kalbame apie tai, ką paaukojame sportuodami. Man prireikė daug laiko suprasti, kad mes neaukojame, sportuodami mes turime privilegiją. Turime komandą, kurios dėka galime siekti svajonių, šalia mūsų yra artimieji, kurių širdys tai pat stipriai plaka. Man niekas nepasakė, kad sportas turi šalutinį poveikį: sportas kuria draugystes, sportas kuria šeimas. Kodėl poveikis šalutinis? Norėjau pasakyti sudie, bet pasakyti sudie negaliu. Tačiau, kaip sako Juozukas – orevuar“, – siųsdama oro bučinį nuo scenos kalbėjo M.Valčiukaitė.

Olimpiniu „Metų sportininku“ pripažintas irkluotojas Mindaugas Griškonis. Jis nurungė šioje kategorijoje taip pat nominuotus plaukiką Daną Rapšį bei disko metiką Andrių Gudžių. Sportininką sveikino ir apdovanojimą įteikė gydytoja infektologė, profesorė Ligita Jančorienė.

Mindaugas Griškonis/Manto Gudzinevičiaus nuotr.

„Man garbė pasveikinti Metų sportininką. Tai daugelio metų atkaklaus ir sunkaus darbo rezultatas“, – sakė L.Jančorienė.

M. Griškonis scenoje sulaukė staigmenos – nugalėtojo statulėlę į sceną įnešė jo dukra Atėnė.

„Apdovanojimą norėčiau skirti visiems kolegoms sportininkams – kad mūsų balsas būtų išgirstas. Viename interviu esu minėjęs, kad valdininkai sportą vertina kadencijomis, bet mums, sportininkams, tai – visas gyvenimas“, – kalbėjo M.Griškonis.