Naujienos

Trakai vėl matuojasi pasaulio irklavimo sostinės titulą

Trakai vėl ketina tapti pasaulio irklavimo sostine ir plačiai pagarsinti gerą žinią apie miestą bei šalį.

Lietuvos irklavimo federacija turi ambicingų planų – istorinėje sostinėje ketina 2025 metais surengti pasaulio jaunių irklavimo čempionatą. Tačiau tam turi gauti ir vyriausybės pritarimą, tik tada bus priimta paraiška Tarptautinėje irklavimo federacijoje (FISA). Ją turi pateikti iki š.m. balandžio 15 dienos.

Beje, pasaulio jaunių irklavimo čempionatai Trakuose jau buvo surengti 2002, 2013 ir 2017 metais, tad dar vienas Lietuvos prestižą ir gerą įvaizdį auginantis sporto renginys liudytų veiklos tęstinumą.

Turint tokių ambicingų užmojų, nepakanka norėti – būtina atlikti nemažai namų darbų. Visų pirma – atnaujinti Trakų sporto bazės pastatą ir infrastruktūrą. Ko reikėtų pirmiausia, kokios yra realios galimybės atsinaujinti – buvo aptarta su Trakuose apsilankiusiu švietimo, mokslo ir sporto viceministru Linu Obcarsku. Su viceministru susitiko Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero patarėja Jovita Sajavičienė, Seimo narė Edita Rudelienė, Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Čiras, jo pavaduotojas Šarūnas Ūsas, Lietuvos sporto centro direktorius Linas Tubelis, Trakų sporto bazės vadovas Egidijus Zvilna.

Pirmiausia viceministras aplankė netrukus duris atversiantį naująjį viešbutį, kurio fasadą puošia irklą primenančios architektūros detalės. Viešbutis visiškai įrengtas, jame yra 40 vietų sportininkams. Tad nuo šiol visoje bazėje yra jau 140 vietų sportininkams, treneriams, varžybų organizatoriams. Naujojo viešbučio langai ir durys žvelgia į Galvės ežerą, antrajame aukšte – įspūdinga dengta erdvi terasa su vaizdu į Trakų pilį.

trakai.lt inf.