Naujienos

LIF konferencijoje D. Karalienė išrinkta į Vykdomąjį komitetą

Balandžio 18 d., ketvirtadienį, Trakuose įvyko Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) 2024 m. metinė ataskaitinė konferencija. Renginyje iš 28 balsavimo teisę turinčių LIF narių dalyvavo 23 narių atstovai.

Konferencijos metu LIF Vykdomasis komitetas (VK), apeliacinė komisija, teisėjų asociacija ir meistrų komisija pristatė savo metines ataskaitas, taip pat buvo patvirtinti 2023-iųjų biudžeto ir veiklos ataskaitos bei audito aktas.

Verta pažymėti, kad 2023 m. „World Rowing“ patvirtino ir į 2028 m. Los Angelo Olimpinių žaidinių programą įtraukė paplūdimio sprinto irklavimo rungtį. Tais pačiais metais Lietuvoje buvo suorganizuotas pirmasis Baltijos šalių paplūdimio sprinto irklavimo čempionatas Klaipėdoje. Nuo 2021 metų, Lietuva dalyvauja paplūdimio sprinto irklavimo čempionatuose. 2023 metais Pasaulio paplūdimio sprinto irklavimo čempionate (Italijoje) buvo laimėta ketvirta vieta.

Sklandus pasiruošimas aukšto meistriškumo treniruočių stovyklose, leido visų amžiaus grupių sportininkams kokybiškai ruoštis aukščiausio lygio varžyboms iš kurių buvo parvežti medaliai ir laimėti keturi kelialapiai į olimpines žaidynes. Be to, praėjusiais metais LIF kartu su nariais surengė net 19 varžybų.

LIF nariai taip pat bendru sutarimu nusprendė nekeisti stojamojo ir nario mokesčių 2025 metams, kurie šiuo metu siekia atitinkamai 1000 ir 200 eurų, patvirtino LIF reglamento pakeitimus bei diskutavo dėl sportininkų klubų keitimo tvarkos reglamentavimo.

Konferencijoje vyko ir LIF VK nario – Didelio meistriškumo irklavimo atstovo“ – pozicijos rinkimai. Į ją kandidatavo olimpinio bronzos medalio laimėtoja ir savo ketvirtosioms karjeros olimpinėms žaidynėms besiruošianti Donata Karalienė bei meistrų komisijos narys Enrikas Maročkinas. Po balsavimo paaiškėjo, kad VK narių gretas nuo šiol papildys D. Karalienė.

Ataskaitinės konferencijos pabaigoje LIF nariai taip pat buvo supažindinti su 2024 m. LIF renginių kalendoriaus atnaujinimais bei veiklos planu.