Naujienos

LIF palaiko „World Rowing“ plėtros programą: Trakuose jau sportuoja Uzbekijos atletai

„Esame suinteresuoti, kad irklavimo sportas populiarėtų, o sportininkai visame pasaulyje tik stiprėtų ir galėtų konkuruoti su pačiais geriausiais“, – sakė Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) generalinis sekretorius Saulius Ritter, prabilęs apie „World Rowing“ plėtros programą.

LIF aktyviai įsitraukia į programą ir jau nuo antradienio Trakuose treniruojasi 12 Uzbekijos irklavimo rinktinės narių. Dar dalis sportininkų atvyks į „Gintarinių irklų“ regatą, vyksiančią birželio 23-25 dienomis Trakuose.

Pasak S.Ritter, „World Rowing“ plėtros programa yra ypatinga tuo, kad skatina bendrystės idėją.

„Smagu matyti, kaip viso pasaulio federacijos jungiasi prie programos, padeda ir suteikia viena kitoms pagalbą vardan irklavimo, – sakė S.Ritter. – Šįkart į Trakus atvyko Uzbekijos rinktinės nariai. Mūsų pareiga – organizuoti priemones jų treniruočių stovyklai, tarpininkauti esant poreikiui. Uzbekijos sportininkams suteiksime visą reikiamą pagalbą. Tikiu, kad tai jiems bus puiki motyvacija siekti aukščiausių rezultatų.

S.Ritter patikino, kad tai nebus vienkartinė praktika.

„Lauksime svečių, kuriems įdomu, kuriems rūpi sporto šakos plėtra Trakuose. Irklavimas jau kurį laiką yra viena Lietuvos vizitinių kortelių, todėl drąsiai ją rodome pasauliui bei kviečiame susipažinti ir pažinti su mūsų sporto tradicijas“, – sakė S.Ritter.

Priminsime, kad plėtros programos tikslas yra teikti paramą ir pagalbą nacionalinėms federacijoms, kurios yra „World Rowing“ narės. Programa numato mokymus, žinių dalybas, išteklių bei inventoriaus suteikimą, kad irklavimas populiarėtų ir galėtų vystytis pagal pačias geriausias tradicijas.

„Labai džiaugiamės, kad šią savaitę vykstančiuose „World Rowing“ antrojo lygio mokymuose Slovėnijoje, Bledo mieste, Lietuvos irklavimo federacijos treneriai Tomas Pliauška ir Tautvydas Vaitkūnas dalyvaus tarptautiniuose trenerių mokymuose. „Esame dėkingi „World Rowing“ už galimybę mūsų treneriams tobulėti, – sakė S.Ritter. – Tai – neįkainojama patirtis visai šalies irklavimo bendruomenei“.