Naujienos

Olimpinį kelialapį iškovojęs M. Griškonis: džiaugiuosi, bet varžybos dar nesibaigė

„Jaučiuosi gerai, šiandien buvo įvykdyta pagrindinė užduotis pasaulio čempionate – iškovotas olimpinis kelialapis“, – po finišo pasaulio irklavimo čempionato pusfinalyje kalbėjo vienvietė valtį irkluojantis M. Griškonis.

Pusfinalyje M. Griškonis (M1x) distanciją įveikė per 6 minutes ir 58.130 sekundės. Lietuvis užėmė antrą vietą, pateko į sekmadienį vyksiantį finalą ir užsitikrino kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes! Plaukimą laimėjo čekas Ondrejus Synekas.

Iki finišo likus kiek mažiau negu 700 metrų M. Griškoniui iš rankos išsprūdo dešinys irklas, tačiau irkluotojas greitai sureagavo į situaciją ir nepasimetė. Praradęs vos kelias sekundes M. Griškonis toliau yrėsi finišo link.

„Arba didelę žuvį, arba undinėlę kliudžiau“, – po finišo juokavo M. Griškonis.

Daugžodžiauti nelinkęs irkluotojas priminė, kad olimpinis kelialapis džiugina, tačiau varžybos dar nesibaigė – sekmadienį laukia finalas, kuriame teks varžytis su pajėgiais irkluotojais iš Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Čekijos bei Norvegijos.

Penktadienį pusfinaliuose varžėsi ir moterų bei vyrų porinių dviviečių įgulos iš Lietuvos. Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius (M2x) distanciją įveikė per 6 minutes ir 32.500 sekundės. Lietuviai savo plaukime užėmė šeštą vietą.

Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės (W2x) įgula pusfinalyje distanciją įveikė per 7 minutes ir 03.370 sekundės. Tai buvo penktas pirmojo pusfinalio plaukimo rezultatas. Tiek vyrų, tiek moterų porinių dviviečių įgulos sekmadienį varžysis B finaluose ir kovos dėl olimpinių kelialapių.

Kelialapiai bus įteikti penkios greičiausioms B finalų įguloms.

B finale varžysis ir neįgaliųjų varžybose dalyvaujantis Augustas Navickas. Penktadienį vykusiame (PR1 M1x) pusfinalyje lietuvis distanciją įveikė per 10 minučių ir 23.050 sekundės.

„Turėjau gerą šansą patekti į finalą, tačiau juo nepasinaudojau, – kalbėjo A. Navickas. – Atidaviau visas jėgas, bet konkurentai šiandien buvo stipresni. Nesu patenkintas savo rezultatais. Bet stengsiuosi B finale pasirodyti kuo geriau ir pakovoti dėl kelialapio į Tokiją“.

Kelialapis į Tokijo paralimpines žaidynes bus įteiktas B finalo laimėtojui.