Naujienos

Pasaulio čempionate sublizgėjęs M. Griškonis: galvoje nuolat skambėjo dukros „Tėti, irkluok greičiau“

„Šiek tiek pritrūko sėkmės, bet esu patenkintas, – po pasaulio irklavimo čempionato finalo kalbėjo Mindaugas Griškonis, užėmęs ketvirtą vietą. – Galbūt, galėjo būti geriau, galbūt, galėjo būti ir blogiau. Apie tai dabar negalvoju. Tiesiog džiaugiuosi rezultatu“.

Pasak M. Griškonio, sėkmingą pasirodymą pirmenybėse lėmė ilgas ir kruopštus darbas. „Esu dėkingas visai komandai – treneriams, sparingo partneriams, – sakė irkluotojas. – Tačiau didžiausia mano motyvatorė yra mano dukra Atėnė, kurią aš labai dažnai prisimenu varžybose. Prieš pat varžybas, vykstant pasirengimui, ji mane lydėdavo į kiekvieną plaukimą ir šaukdavo iš katerio „Tėti, irkluok greičiau“. Visada prisimenu jos žodžius starte ir stengiuosi jos nenuvilti“.

Finale M. Griškonis distanciją įveikė per 6 minutes ir 45.240 sekundės. Nuo aukso medalį iškovojusio vokiečio Oliverio Zeidlerio lietuvis atsiliko mažiau nei sekunde. Sidabro medalis atiteko danui Sverri Nielsenui, bronza pasipuošė norvegas Kjetilas Borchas.

Sekmadienį kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovojo moterų ir vyrų porinių dviviečių valčių įgulos.

B finale dėl olimpinio kelialapio besivaržę Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius (M2x), distanciją įveikė per 6 minutes ir 22.130 sekundės bei finišo liniją kirto penkti (galutinė pozicija pasaulio pirmenybėse – 11 vieta).

„Norėjome įvykti pagrindinę užduotį – iškovoti olimpinį kelialapį. Ta padarėme. Tačiau suprantame, kad turime pasitempti, nes vienuolikta vieta tikrai nėra rezultatas, kurio šiais metais siekėme, – po finišo kalbėjo S. Ritter. – Finalas buvo labai sunkus. Visos įgulos kovojo dėl kelialapio, niekas nepasidavė, todėl džiaugiamės, kad mums pavyko“.

D. Nemeravičius pripažino, kad metai buvo sunkūs. „Manau, kad neatradome teisingos technikos, yrio, kuris mus vestų į pergales, – kalbėjo irkluotojas. – Tačiau mums pavyko būti tarp stipriausių vienuolikos ir iškovoti kelialapį Lietuvai į Tokijo olimpines žaidynes. Tuo tikrai galime pasidžiaugti“.

Kelialapį į olimpines žaidynes B finale iškovojusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (W2x) sekmadienį distanciją įveikė per 6 minutes ir 57.830 sekundės bei užėmė trečią vietą (galutinė pozicija pasaulio irklavimo čempionate – 9 vieta).

„Nežinau, ar tai yra sėkmė. Pernai tapome čempionėmis, todėl sunku vertinti mūsų rezultatą. Džiugu dėl olimpinio kelialapio, – po finišo kalbėjo M. Valčiukaitė. – Žinome, kad stengsimės dar labiau ir kitais metais tikėsimės kur kas didesnės sėkmės“.

B finale dėl kelialapio į paralimpines žaidynes sekmadienį kovojo ir Augustas Navickas (PR1 M1x). Distanciją jis įveikė per 10 minučių ir 32.210 sekundės bei užėmė penktą vietą. Kelialapis į Tokijo žaidynes atiteko B finalo laimėtojui Blake’ui Haxtonui iš JAV.

„Šiek tiek pailsėsime, susikursime kitų metų treniruočių planą ir dirbsime, – kalbėjo A. Navickas. – Šįkart į pasaulio čempionatą nepataikėme su sportine forma. Šiek tiek prašoviau, bet būna visko. Rezultato tikėjausi kito, bet reikia su juo susitaikyti ir gyventi toliau“.