Naujienos

Seminaras sportininkams, treneriams ir visiems irkluojantiems „Kaip neprarasti medalio?“

Sausio 25 d. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto konferencijų salėje vyko seminaras sportininkams, jų treneriams bei visiems irkluojantiems.  Tai pirmasis iš seminarų ciklo irkluotojams, numatytų surengti vykdant projektą „Nuo irkluotojo ar savanorio iki irklavimo teisėjo“. Šis projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ar irklavimas saugi sporto šaka? Kas yra mikrotrauma? Kam reikalingos  judėjimo schemos sausumoje ir ant vandens? Kaip suvienodinti aprangą? Kaip pranešti, kad nesutinki su plaukimo rezultatais? Į šiuos ir daug kitų klausimų  atsakymus išgirdo šio seminaro metu sportininkai ir treneriai. Seminaro lektoriai tarptautinės kategorijos irklavimo teisėjas, LIF viceprezidentas Edmundas Daukantas ir nacionalinės kategorijos teisėja Monika Briedytė išsamiai ir įdomiai pristatė saugumo klausimus bei apžvelgė svarbiausius irklavimo varžybų aspektus organizuodami protų mūšį, pateikdami pavyzdžius iš varžybų. Seminaro dalyviai patys pasidalino įdomiais atsitikimais iš varžybų. Geriausias žinias apie irklavimo varžybų taisykles pademonstravo komandos „8+“ ir „Čempionai“,  jiems įteikti prizai.  Ypač emocionaliai seminaro pabaigoje vyko turnyras, kuriame sportininkai atsakinėjo į klausimus kaip pažįsta savo trenerius.

Vasario mėnesį planuojama, kad šis seminaras „Kaip neprarasti medalio?“ atkeliaus pas Trakų irkluotojus, vėliau Kauno, Šiaulių ir kitų miestų sportininkus, trenerius ir irklavimo mylėtojus.