Naujienos

Šveicarijoje – lemtingi yriai dėl olimpinių kelialapių

„Tikslas – kelialapiai. Daugiau jokių minčių nėra. Žinome, kad bus rimtos varžybos, tačiau esame nusiteikę kautis dėl vietų Tokijo olimpinėse žaidynėse“, – sakė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys prieš paskutines kelialapių  dalybas Šveicarijoje.

Gegužės 15-17 dienomis Liucernoje vyksiančiose pasaulio atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybose startuos dvi Lietuvos įgulos: porinė keturvietė (Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys) ir pavienė keturvietė (Mantas Juškevičius, Dovydas, Domantas ir Povilas Stankūnai).

Lietuvos porinė keturvietė dėl vienintelių dviejų likusių kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes varžysis su dar aštuoniomis įgulomis: Austrija, Čekija, Estija, Prancūzija, Rumunija, Rusija, Ukraina, JAV.

Keturios iš šių įgulų pasitikrinti savo pajėgumo buvo nuvykusios į gegužės pradžioje Kroatijoje vykusias pasaulio irklavimo taurės I-ojo etapo varžybas. Aukso medaliais tuomet pasipuošė Estijos įgula. JAV irkluotojai buvo ketvirti, čekai – penkti.

Lietuvos įgula paskutinį kartą varžėsi balandžio 9-11 dienomis Italijoje vykusiose Europos irklavimo pirmenybėse. Finale lietuviai užėmė šeštą vietą, estai iškovojo bronzą.

„Peržiūrėjome, kokias klaidas darėme Europos čempionate, – teigė vyriausiasis Lietuvos irklavimo rinktinės treneris K.Keblys. – Išvadas darėme ir vėliau vykusiame treniruočių procese. Atrodo, kad viskas, ką pakeitėme, pasiteisino. Žinoma, galutinį atsakymą gausime varžybose“.

Anksčiau treneris ne kartą yra kartojęs, kad porinės keturvietės įgulai trūksta stabilumo.

„Visada buvo kalbama apie irklavimo technikos išlaikymą. To išmokstama. Technika turi būti privesta iki automatizmo, tada jau turėsime stabilumą, – informavo K.Keblys. – Jeigu nėra automatizmo, prasideda klausimai „Galime, ar negalime?“ Tačiau šįkart stovykloje, atrodo, viską supratome. Porinė keturvietė irkluos kiek kitaip – mažesniu tempu, bet galingesniu yriu. Pamatysime, kaip seksis, tačiau treniruotėse ši koncepcija tiko, pasiteisino – vaikinai nepameta yrio“.

Pavienei keturvietei Šveicarijoje dėl dviejų kelialapių teks varžytis su 12 įgulų: Austrija, Baltarusija, Kanada, Kinija, Kroatija, Čekija, Prancūzija, Vokietija, Pietų Afrikos Respublika, Rusija, Ukraina, Uzbekistanas.

„Tikslas – kautynės dėl kelialapio, – pranešė K.Keblys. – Tai – sunki užduotis, kadangi vaikinai kartu irkluoja pirmą sezoną. Jauni vaikinai, tačiau kautis reikia. Matome, kad jie nori ir gali. Jeigu varžybose suirkluos gerai, tikrai galime galvoti apie kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes“.

Balandį Europos čempionate Lietuvos pavienė keturvietė užėmė 11 vietą.