Naujienos

Irkluotojų kovos dėl kelialapių į jaunimo olimpines žaidynes

Trakuose – svarbiausios irkluotojų kovos dėl kelialapių į jaunimo olimpines žaidynes

Tarptautinė irklavimo federacija (FISA) paskelbė, kad rugpjūčio 2-6 dienomis Trakuose vyksiantis pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionatas bus pagrindinės atrankos į 2018-ųjų jaunimo olimpines žaidynes varžybos.

Jaunimo olimpinės žaidynės 2018-ųjų spalio 6-18 dienomis vyks Argentinos sostinėje Buenos Airėse.

Trakuose bus išdalinta didžioji dalis kelialapių į šias žaidynes, o paskutinių vietų jose savininkai bus išaiškinti 2018-aisiais per papildomas atrankos varžybas atskiruose žemynuose. Europiečiai jaunimo olimpinių žaidynių kelialapių dalybas užbaigs gegužės 26-27 dienomis Prancūzijoje.

Jaunimo olimpinėse žaidynėse irkluotojai varžosi tik dvejose rungtyse – vienviečių ir dviviečių be varininko. Iš viso olimpinėse varžybose dalyvaus po 48 irkluotojas ir irkluotojus, kurie turi būti gimę 2000 ar 2001 metais. Viena šalis į jaunimo olimpines žaidynes gali deleguoti daugiausia 2 valtis.

Irkluotojos Trakuose, akimirka iš Gintarinių Irklų

Vienviečių varžybose Argentinose dalyvaus po 24 abiejų lyčių irkluotojus, o dviviečių – po 12 įgulų. Trakuose bus išdalinta po 8 kelialapius į abi jaunimo olimpinių žaidynių rungtis. Per papildomas atrankos varžybas europiečiai išsidalins po 3 vietas vienviečių vaikinų ir merginų varžybose bei tik po 1 kelialalpį į dviviečių lenktynes.

Pasaulio čempionate Trakuose Lietuvos rinktinei vienviečių varžybose atstovaus Eglė Bezzubovaitė ir Kasparas Keršanskas, o dviviečių be vairininko – Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė bei Domantas ir Dovydas Stankūnai.

JAUNIMO OLIMPINIŲ ŽAIDYNIŲ ATRANKOS SISTEMĄ RASITE ČIA