Naujienos

V.Prušinskui įteiktas LTOK kilnaus sportinio elgesio apdovanojimas

Ketvirtadienį Vilniuje buvo pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusiose ceremonijos metu šešių nominacijų nugalėtojams apdovanojimus įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė Austra Skujytė.

„Džiaugiuosi, kad jau daug metų apdovanojame žmones, įkvepiančius ne tik savo sportiniais laimėjimais ir rezultatais, bet ir sąžiningu bei garbingu sportiniu elgesiu. Olimpinės vertybės – pagarba, draugystė, tobulėjimas – yra neatsiejama sporto dalis. Ačiū, kad savo pavyzdžiu prisidedate prie jų sklaidos“, – D. Gudzinevičiūtė

29-ą kartą LTOK surengtuose apdovanojimuose pagerbti šių nominacijų herojai – „Už viso gyvenimo nuopelnus“, „Kilnus poelgis“, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“, „Fair Play organizacija“, bet šių metų naujovė – „Fair Play sklaida“.


„Kilnaus poelgio“ nominacijoje nugalėtoju paskelbtas Virgilijus Prušinskas.

Lietuvos irkluotojas praėjusiais metais pradėjo siekti trenerio specialybės ir iškart atskleidė savo vertybes. Jaunas treneris negaili savo laiko ir energijos bei treniruoja paralimpinės rungties irkluotoją, parengė jį pirmosioms varžyboms bei kartu toliau siekia rezultatų tarptautiniuose čempionatuose.

„Labai netikėtas įvertinimas ir tikrai nesijaučiu darydamas kažką ypač kilnaus. Kaip pradedantis treneris, džiaugiuosi galėdamas jau kaupti darbo patirtį. Mane motyvuoja auklėtinio atsidavimas, sporto suderinimas su šeima ir darbu. Mano pareiga yra jam tiesiog padėti siekti savo svajonės. Pats iš sporto išėjau dėl traumos, bet viliuosi, kad tik laikinai“, – šypsojosi V. Prušinskas.

Visus nominantus analizavo ir vertino Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komisija, kuri iš būrio kandidatų išrinko kiekvienos nominacijos laureatus.

„Galima pastebėti, kad čia dažniausiai įvertinami žmonės, kurie dirba ne visai patogiai. Turbūt paprasčiau yra dirbti su gabiais ir rezultatų norinčiais siekti žmonėmis, bet „Fair play“ bendruomenė yra tokia, kuri ne tik siekia rezultato, bet ir suteikia galimybę sportuoti neįgaliems žmonėms, sujungia visus į vieną būrį. Šis žmogiškumas mus labai džiugina, nes ta neįgaliųjų atskirtis nuo visuomenės prieš kažkiek metų buvo daug didesnė“, – kalbėjo A. Skujytė.

Lietuvos „Fair Play“ komiteto prezidentė pasidžiaugė, kad šie apdovanojimai leidžia pagerbti tuos žmones, kurie dažnai nesistengia girtis ir rodytis prieš visuomenę, o tyliai ir kantriai dirba vedami geros širdies.

Lietuvoje kilnaus sportinio elgesio judėjimas vystomas nuo 1993 metų. Per pastaruosius metus nemažai nuveikta skleidžiant kilnaus elgesio vertybes šalyje ir siekiant žmogui tarnaujančio humaniško sporto.