Naujienos

Pirmieji sezono startai – Graikijoje ir Ispanijoje: „Sportininkai yra patobulėję“

Po dviejų treniruočių stovyklų – pirmieji varžybiniai startai. Svarbiausiems 2024 metų čempionatams besiruošiantys Lietuvos irkluotojai savaitgalį dalyvavo varžybose Graikijoje ir Ispanijoje.

Stovyklą Turkijoje užbaigę Lietuvos rinktinių kandidatai praėjusią savaitę persikėlė kitapus Egėjo jūros ir Maratono mieste vykusioje Graikijos federacijos tarptautinėje pavasario regatoje varžėsi su sportininkais iš Švedijos, Uzbekistano, Kipro, Graikijos, Serbijos ir Turkijos.

„Šios varžybos – puiki treniruotė. Toks formatas leidžia išbandyti daug galimybių, variantų, pasižiūrėti skirtingas kombinacijas bei patiems sportininkams labiau atsiskleisti“, – vertino rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.

Pirmą varžybų dieną 13 įgulų pateko į varžybų A finalus, o antrąją A finaluose startavo 10. Abi dienas iškovotos 5 prizinės vietos.

„Du mėnesius praleidome treniruočių stovyklose Turkijoje, kur buvo atliktas produktyvus darbas – matosi, kad sportininkai yra patobulėję. Dar reikės po varžybų išsistudijuoti rezultatus, bet bent iš techninių dalykų, valties judėjimo – tikrai nuteikia teigiamai. Kovingumas buvo aukščiausio lygio, visi padarė maksimaliai, ką galėjo, o man šiai dienai ir svarbiausia pamatyti, kaip sportininkai realizuoja savo individualias savybes“, – pabrėžė M. Masilionis.

Tuo metu kartu su treneriu Kęstučiu Kebliu stovyklavę Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis Banjoleso mieste be konkurencijos startavo Ispanijos pavasario atrankos varžybose.

„Šis startas buvo treniruočių pobūdžio, kad pamatytume, kaip dabar jaučiamės po didelio krūvio 2 km distancijoje – pasimatė, kad judame teisinga linkme, ir taip pat pasimatė, kur dar reikia patobulėti. Buvo labai geras testas“, – pasakojo K. Keblys.

Šiuo metu Lietuvos irklavimo rinktinė ruošiasi Europos čempionatui, kuris balandžio 25-28 dienomis vyks Vengrijoje. Vėliau laukia finalinė atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes bei startai jose.

Kol kas bilietus į svarbiausią pasaulio sporto renginį yra iškovojusios keturios Lietuvos įgulos – vyrų ir moterų vienvietės bei moterų porinė ir pavienė dvivietės.

„Aš labai norėčiau visus nustebinti dar didesniu irkluotojų skaičiumi olimpinėse žaidynėse“, – apie tikslus kalbėjo vyr. treneris.

Kartu su suaugusiųjų rinktinės nariais tiek treniruočių stovyklose prakaitą liejo, tiek varžybose startavo ir jaunimas. 20 irkluotojų grupėje šiuo metu yra ir septyni U23 rinktinės nariai bei viena U19 rinktinės atstovė.

Nors pagrindiniai šių atletų startai – vasarą ir rudenį vyksiantys U19 ir U23 Europos bei pasaulio čempionatai, M. Masilionis mano, kad kai kuriuos iš jų bus galima išvysti ir tarptautinėse suaugusiųjų varžybose.

„Jaunimas treniruojasi kartu, puikiai įsiliejo į komandą ir deda visas pastangas, kad pasivytų suaugusiųjų lygį ar net sudaryti konkurenciją. Su jaunimu turime didelius tikslus, tad stengiamės juos ugdyti, kad pavyktų išvykti ir į suaugusiųjų Europos čempionatą bei papildomas olimpines atrankas. Ir šios varžybos parodė, kad jaunimas yra tikrai pasitempęs. Esu patenkintas jų supratimu, požiūriu į irklavimą, ir jų rezultatai auga“, – pagyrų negailėjo specialistas.

Lietuvių rezultatai varžybų Graikijoje A finaluose:

Pirma diena

Vyrų vienvietė

3 vieta. Giedrius Bieliauskas – 8:07,04 min.

Moterų vienvietė

3 vieta. Donata Karalienė – 9:21,35 min.
4 vieta. Viktorija Senkutė – 9:22,63 min.
5 vieta. Ieva Adomavičiūtė – 9:27,28 min.
8 vieta. Ugnė Juzėnaitė – 9:44,44 min.

Moterų vienvietė (jaunimo grupė)

6 vieta. Gabrielė Kančiūtė – 11:27,53 min.

Vyrų pavienė dvivietė

2 vieta. Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas – 7:31,64 min.

Moterų porinė dvivietė

1 vieta. Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – 7:45,62 min.
3 vieta. Ugnė Juzėnaitė ir Saulė Kryzevičiūtė – 7:54:21 min.
5 vieta. Viktorija Senkutė ir Raminta Morkūnaitė – 8:02,00 min.
7 vieta. Martyna Kazlauskaitė ir Ieva Adomavičiūtė – 8:09,71 min.

Vyrų porinė dvivietė

7 vieta. Povilas Stankūnas ir Žygimantas Gališanskis – 7:08,03 min.
8 vieta. Dominykas Jančionis ir Giedrius Bieliauskas – 7:13,44 min.

Antra diena

Vyrų vienvietė

5 vieta. Giedrius Bieliauskas – 7:39,08 min.

Moterų vienvietė

2 vieta. Viktorija Senkutė – 8:19,19 min.
4 vieta. Ieva Adomavičiūtė – 8:26,46 min.
6 vieta. Donata Karalienė – 8:29,31 min.
7 vieta. Dovilė Rimkutė – 8:32,50 min.

Moterų vienvietė (jaunimo grupė)

4 vieta. Gabrielė Kančiūtė – 9:32,62 min.

Vyrų pavienė dvivietė

3 vieta. Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas – 7:02,93 min.

Moterų porinė dvivietė

2 vieta. Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – 7:41,23 min.

Vyrų porinė keturvietė

3 vieta. Benas Paunksnis, Rokas Jakubauskas, Saulius Aušbikavičius ir Jonas Saparavičius – 6:29,04 min.

Moterų porinė keturvietė

1 vieta. Martyna Kazlauskaitė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė, Saulė Kryževičiūtė – 7:08,68 min.