Naujienos

Ž.Gališanskis po pasaulio pakrančių irklavimo čempionato: „Galime tapti labai konkurencingi pasauliniu lygiu“

„Įgijau labai daug patirties – tai buvo pirmosios pakrančių irklavimo varžybos ne tik man, bet ir Lietuvai“, – po Oeire (Portugalija) vykusių pasaulio pakrančių irklavimo pirmenybių sakė Žygimantas Gališanskis.

Per savaitę sportininkas spėjo sudalyvauti tiek sprinto, tiek „ilgosios“ distancijos pirmenybėse. Sprinte lietuvis iškovojo ketvirtą vietą, o ilgoje distancijoje (4 km) buvo 27-as.

„Manau, tai yra neblogas rezultatas, – sakė sportininkas. – Šio tipo varžybose yra daug naujų taisyklių, kurie nežinojome vykdami į pirmenybes. Dėl to teko nukentėti, bet iš klaidų galima pasimokyti. Prieš kitas varžybas žinių ir patirties bagažas bus tikrai didesnis. Jei būtų pavykę išvengti kelių klaidų, rezultatai, žinoma, kur kas labiau džiugintų“.

Pasak irkluotojo, vandenyno bangos ir srovės yra daug didesnės nei Galvės ežero ar Kauno marių, kur pačiam teko treniruotis prieš išvykstantį į Portugaliją. „Tad pirmieji startai ir treniruotės čia, Portugalijos, tikrai nustebino irklavimo vandenyne sąlygomis“, – nusišypsojo atletas.

Ž.Gališanskis įsitikinęs – pirmieji tvirti Lietuvos žingsniai pakrančių irklavime jau žengti. „Juk kažkam reikėjo važiuoti ir sudalyvauti, ką aš ir padariau, – sakė Ž.Gališanskis. – Dabar, galbūt, reikėtų ir Lietuvoje suorganizuoti regatą Baltijos jūroje. Jei atsirastų daugiau dalyvaujančių varžybose, turėtume daugiau patirties ir, tikiu, taptume labai konkurencingi pasauliniu lygiu“.

Sportininkas prisipažino, kad dalyvaujant pirmenybėse nė karto nebuvo kilęs klausimas „O ką aš čia darau?“

„Nes žinojau, kad atvažiavau užimti kuo aukštesnę vietą, nesvarbu, kokios kliūtys beatsirastų – ar teisėjų skirta 60 sekundžių bauda, ar mano valtį blokuojantys varžovai, ar bangos išblokšta valties sėdynėlė, – kalbėjo Ž.Gališanskis. – Esu patenkintas savo debiutu“.

Pačiam irkluotojui labiau patiko sprinto distancija. „Čia viskas vyksta intensyviau, greičiau, daugiau adrenalino. Galbūt sužavėjo, kad rungtis susideda iš daugiau dalių – bėgimas, įlipimas į valtį, slalomas, tiesus sprintas, išlipimas iš valties ir vėl bėgimas. Gal dėl to čia man ir sekėsi geriau“, – nusijuokė atletas.

Mažiau negu už mėnesio vyks Europos pakrančių irklavimo čempionatas.

„Tikėtina, kad pavyks jame sudalyvauti, – apie artimiausios ateities planus prabilo Ž.Gališanskis. – Lapkričio mėnesį vyks varžybos Monake. O vėliau? Tikiuosi, kad kitais metais pavyks sudalyvauti pasaulio pakrančių irklavimo čempionate, kuris, kaip numatyta, vyks Velse“.